Koszykarze Siarki Tarnobrzeg bez szans w starciu ze Stelmetem Zielona Góra

Jak można było przewidzieć, koszykarze Siarki Tarnobrzeg nie mieli żadnych szans w starciu z Mistrzem Polski, wyraźnie przegrywając w Zielonej Górze 78:101. Dla ekipy trenera Pyszniaka była to osiemnasta porażka w sezonie, dla Stelmetu zaś dziewiętnaste zwycięstwo. Dodatkowo Mistrzowie Polski wygrali 33. mecz z rzędu na własnym parkiecie w Tauron Basket Lidze.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane a świetnie radził sobie Zach Robbins. W pewnym momencie gospodarze zanotowali serię 8:0 i po dwóch akcjach Mateusza Ponitki prowadzili już 20:11. Bardzo dobrze prezentował się też Łukasz Koszarek, a po rzutach wolnych Adama Hrycaniuka Stelmet po 10 minutach rywalizacji prowadził 31:21.

W drugiej części gry Siarka zaskakiwała mistrzów Polski i powoli odrabiała straty. Tarnobrzeżanie zanotowali nawet serię 10:0 i dzięki trafieniom Jakuba Zalewskiego zdobyli przewagę. W końcówce pierwszej połowy ważne akcje kończyli jednak Vlad Moldoveanu i Dejan Borovnjak, a Stelmet wygrywał 50:45.

Trzecią kwartę Stelmet rozpoczął od serii 15:3 i po trafieniach Dejana Borovnjaka prowadził już 65:48. Goście nie mogli znaleźć sposobu na zatrzymanie Serba, a w dodatku skutecznie zaczął grać Karol Gruszecki. Ostatecznie po rzucie Nemanji Djurisicia zielonogórzanie wygrywali aż 80:54 – w trzeciej części meczu stracili zaledwie dziewięć punktów!

Ostatnia część meczu nie mogła już niczego zmienić. Siarka co prawda walczyła o lepszy wynik ale gospodarze nie pozwalali na zbyt wiele. Stelmet przekroczył barierę stu punktów dzięki akcjom Dee Bosta i wygrał ostatecznie 101:78.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Dejan Borovnjak z 19 punktami i siedmioma zbiórkami. Po 16 punktów dołożyli Mateusz Ponitka i Adam Hrycaniuk. W ekipie gości wyróżniał się Mfon Udofia z 18 punktami i pięcioma asystami.

STELMET ZIELONA GÓRA – SIARKA TARNOBRZEG 101:78 (31:21, 19:24, 30:9, 21:24)

STELMET: Borovnjak 19, Ponitka 16, Hrycaniuk 16, Koszarek 12 (2×3), Gruszecki 12 (2×3), Moldeveanu 10 (2×3), Djurisić 6, Zamojski 5 (1×3), Bost 5 (1×3), Szewczyk 0
SIARKA: Udofia 18 (1×3), Robbins 17, Młynarski 14 (2×3), Patoka 12 (1×3), Zalewski 12 (1×3), Wall 5, Bell 0, Pandura 0, Strzelecki 0, Wolski 0

W sobotę 5. marca Siarka podejmie we własnej hali Trefl Sopot. Mecz rozpocznie się o godz.18.