Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Przyszłe pokolenie strażaków? Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę pożarniczą (zdjęcia)

Kwiecień 8, 2016 7:01 PM

Znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzą na temat sprzętu i techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii pożarnictwa w Polsce musieli wykazać się uczestnicy miejskich eliminacji turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W tarnobrzeskiej edycji konkursu udział wzięło 32 uczniów z 16 placówek.

Turniej podzielony był na dwa etapy, w pierwszym do rozwiązania był test składający się z 30 pytań. Uczestników podzielono na trzy kategorie, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Trzy osoby z każdej grupy które najlepiej rozwiązały test, kwalifikowały się do części ustnej.

- Turniej służy przede wszystkim popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego – tłumaczy Wojciech Zioło, komendant miejski OSP Tarnobrzeg.

Zwycięzcy zmierzą się z rówieśnikami w eliminacjach wojewódzkich turnieju, najlepsi zaś wystartują w ogólnopolskim finale. – Sam jestem laureatem turnieju z roku 1999. Zajęcie trzeciego miejsca w kraju umożliwiło mi dostanie się do Szkoły Aspirantów PSP bez egzaminów teoretycznych, tylko po zaliczeniu „sprawnościówki”  – mówi komendant Zioło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>