Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzescy strażacy ochotnicy w służbie ŚDM

Lipiec 27, 2016 6:15 PM

Wtorkową mszą na krakowskich Błoniach uroczyście rozpoczęto Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. W bezpośrednim zabezpieczaniu organizacji ŚDM udział bierze 23 strażaków OSP z Tarnobrzega. Wszyscy od 26 do 29 lipca pełnią służbę na krakowskich Błoniach.

Tarnobrzescy strażacy wspólnie z druhami z województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego prowadzą działania w trakcie największych wydarzeń, które w ramach Światowych Dni Młodzieży odbywają się w Krakowie na Błoniach. Nie zabrakło ich podczas uroczystej mszy inaugurującej ŚDM, już teraz przygotowują się do służby podczas mszy świętej, którą w czwartek 28 lipca będzie odprawiał papież Franciszek, czy też piątkowej drogi krzyżowej z udziałem papieża.

Wszystkie te wydarzenia skupiają ogromną liczbę pielgrzymów. Tylko we mszy inaugurującej ŚDM, jak wynika z szacunków policji, uczestniczyło kilkaset tysięcy pielgrzymów, a spotkania z papieżem w czwartek i piątek zapowiadają się jeszcze bardziej licznie.

Jak przyznają tarnobrzescy strażacy ochotnicy, zabezpieczenie takiego wydarzenia jakim są Światowe Dni Młodzieży, to olbrzymie wyzwanie logistyczne i organizacyjne. – Jednak wszystkie trudy tej służby idą w niepamięć, gdy widzimy jak młodzież z całego świata mówiąca różnymi językami wspólnie bawi się i modli, wszyscy emanują uśmiechem i pozytywną energią. Tu na miejscu jest niesamowita, wspaniała atmosfera. Przeżycia duchowe są tak silne, że momentami naprawdę brak słów – wrażenia ze służby na krakowskich Błoniach relacjonuje Wojciech Zioło, Komendant Miejski Ochrony Przeciwpożarowej w Tarnobrzegu.

2 Responses to Tarnobrzescy strażacy ochotnicy w służbie ŚDM

  1. Lolo Odpowiedz

    27 lipca 2016 at 19:37

    Sama abstynencja pojechala hahahah

  2. Proszę, przepraszam i dziękuję Odpowiedz

    29 lipca 2016 at 09:08

    Młodzi ludzie często pytają papieża o to, jak szczęśliwie żyć w rodzinach. Chciałbym zaproponować im trzy postawy, trzy słowa. To trzy słowa, które mogą wam pomóc, aby przeżyć życie małżeńskie, w którym występują trudności. Te trzy słowa to: proszę, przepraszam i dziękuję – mówił papież Franciszek z papieskiego okna do wiernych zgromadzonych z okazji ŚDM 2016.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>