Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Piąty wariant obwodnicy zatwierdzony. Zobacz jego przebieg

Sierpień 22, 2016 3:02 PM

Piąty wariant przebiegu planowanej obwodnicy Tarnobrzega został zatwierdzony do dalszych prac projektowych związanych z opracowaniem Programu funkcjonalno-użytkowego oraz uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji. Jak podaje magistrat, wyboru tego wariantu dokonano w wyniku przeprowadzonych konsultacji społecznych.

Wybrany wariant W5´ stanowi połączenie wariantów W 3 i W 4 i w swoim zakresie uwzględnia uwagi oraz opinie mieszkańców miasta zgłoszone w ramach konsultacji społecznych do wcześniej zaproponowanych czterech wariantów przebiegu obwodnicy.

Wariant W5´ przewiduje lokalizację początkowego odcinka obwodnicy oraz miejsce jej włączenia w ul. Sikorskiego zgodnie z wariantem W3. Dalej droga biegnie częściowo przez tereny zabudowy jednorodzinnej i ogrodów działkowych, krzyżuje się z ul. Gruntową oraz ul. Orła i kieruje na południe poprzez tereny rolne, omijając duży kompleks ogrodów działkowych. Dalszy przebieg drogi nawiązuje do trasy zaproponowanej w wariancie W4 tj. poprzez tereny wzdłuż ul. 12 Października na zachód, następnie przez ogrody działkowe zlokalizowane w okolicy garaży na Kamionce i dalej kieruje się na północ wzdłuż torów kolejowych.

Włączenie końcowego odcinka obwodnicy przewiduje się na rondzie zlokalizowanym w ul. Warszawskiej w okolicy Parku Przemysłowo-Technologicznego.

foto&info: TiD

9 Responses to Tarnobrzeg: Piąty wariant obwodnicy zatwierdzony. Zobacz jego przebieg

 1. Janusz Odpowiedz

  22 sierpnia 2016 at 19:00

  Niby nie wszystkie działki pójdą pod łopatę ale jak zaczną sie roboty i wjedzie ciężki sprzęt to porozjeżdżają ogrody wzdłuż i wszerz i nic z nich nie zostanie.

 2. Głosowałem na G. Kiełba Odpowiedz

  23 sierpnia 2016 at 10:51

  Grzegorz Kiełb ! Grzegorz Kiełb ! Grzegorz Kiełb !

 3. Zen Odpowiedz

  23 sierpnia 2016 at 22:40

  A GDZIE TE 1000 MIEJSC PRACY?????????

  • WwoO Odpowiedz

   24 sierpnia 2016 at 17:51

   No jak to gdzie? Przy lopacie

 4. ekolog Odpowiedz

  27 sierpnia 2016 at 16:57

  Działkowcy, nic sie nie stało. Tak własnie mozna zatytułować uroczystość 50-lecia Ogrodów Działkowych Zwiazkowiec, którą zaszczyciły władze miasta. Przemawiający na placu rekreacyjnym włodarze dziękowali działkowcom za ich pracę, gratulowali efektów i życzyli dobrej pogody, slońca, obfitych plonów , aktywnego wypoczynku na swoich ogródkach i…..następych 50 lat!!!! A zaznaczę, ze zyczyli tego wszystkiego z miejsca, którego za rok juz nie będzie bo owe władze postanowiły je zaorać razem z tymi pięknymi ogródkami. Ale na ten temat nikt sie nawet nie zająknął.
  Było więc udawanie, ze nic się nie stało. I garstka owych działkowców wraz z władzami miasta wspólnie świętują zniszczenie przyrody i 50-letniego dorobku W IMIĘ ASFALTU I SPALIN.
  Jedni pozbawieni elementarnej godności, drudzy mistrzowie hipokryzji. Żałosne.

 5. edek Odpowiedz

  27 sierpnia 2016 at 17:03

  Szkoda tylko przyrody.Ludzi nie, skoro potrafią świętować tę rzeź.

 6. Działkowiec Odpowiedz

  27 sierpnia 2016 at 21:12

  Jak pójdzie ta obwodnica to tam już nikt nie będzie chciał odpoczywać na tych działkach bo to nie będzie to samo co teraz zresztą większość działek i tak zryją koparki,spychacze,ładowarki,ciężarówki i nikt już nie będzie ich chciał bo w niektóre działki to włożone lata pracy i kupa pieniędzy.

 7. ten z Tbg-u Odpowiedz

  29 sierpnia 2016 at 07:37

  To koniec ogrodów działkowych w tej okolicy. Koniec spokoju i sielanki.

 8. Stary tarnobrzeżanin Odpowiedz

  1 września 2016 at 10:55

  Poniekąd rozumiem działkowców, że działki są świetnym miejscem wypoczynku i rekreacji, zielonymi płucami dla każdego miasta etc., etc. Sam mieszkam na osiedlu „Siarkowiec” przylegającym do tych ogrodów i cieszy moje oczy widok z balkonu na te zielone połacie, pełne kolorowego kwiecia. A tak na marginesie, skoro już o rekreacji mowa to bywa tu z nią różnie (zwłaszcza w okresie wakacyjnym). Otóż pewna część użytkowników wspomnianych działek ( a właściwie nastoletniej latorośli właścicieli tychże ogródków), traktuje je jako miejsce częstych, pijackich libacji, uskutecznianych do późnych godzin nocnych. Na domiar złego trasa powrotu pijanej młodzieży przebiega akurat przez środek osiedla, co skutkuje dzikimi i niecenzuralnymi wrzaskami na całe gardło oraz wyżywaniem się na śmietniku (tłuczeniem butelek po alkoholu, podpalaniem śmieci w kontenerach), który akurat ma pecha bo znajduje się na trasie przemarszu onych dzikich hord barbarzyńców. To jednak nie koniec nocnych atrakcji, albowiem co niektórzy krzepcy młodzieńcy w nagłym przypływie sił witalnych po przedawkowaniu alkoholu (a może jeszcze i czegoś innego….?), próbują swoich sił na Bogu ducha winnych samochodach stojących na parkingu za śmietnikiem (przebieganie po maskach, urywanie lusterek, itd.). Owe „rozbawione” grupki przypominają bardziej stado walczących ze sobą pawianów (z całym szacunkiem do małp) niźli gatunek homo sapiens. Tak więc na załączonym obrazku widać, że nie wszyscy użytkownicy działek właściwie pojmują rekreację na świeżym powietrzu. Wracając jednak do meritum – obwodnica dal miasta (na którą czekamy w Tarnobrzegu już od prawie 20 lat) jest inwestycją niezbędną, a wręcz konieczną z wielu względów, a najważniejsze z nich to usprawnienie i przyśpieszenie ruchu kołowego przez przeniesienie go poza obręb zabudowy miejskiej, zwiększenie bezpieczeństwa poruszania się po mieście oraz możliwość ściągnięcia do Tarnobrzega potencjalnych inwestorów chcących tu założyć swoje firmy czy zakłady produkcyjne, które przecież stworzyłyby dodatkowe miejsca pracy. W tym ostatnim przypadku jednym z podstawowych wymogów jest posiadanie przez miasto nowoczesnego, szybkiego i bezkolizyjnego dojazdu, a takie warunki spełnia właśnie obwodnica. Reasumując: po pierwsze – obwodnica dla miasta jest koniecznością, po drugie – zaproponowana trasa jej przebiegu jest najbardziej optymalna z wielu względów, po trzecie – właściciele wywłaszczonych działek otrzymają z tego tytułu odszkodowania, które z powodzeniem zrekompensują im poniesione straty i pozwolą na zakup działki w innym miejscu. To tyle w temacie i niechaj zwycięży rozsądek, społeczne myślenie i dalekowzroczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>