Tarnobrzeg: Piąty wariant obwodnicy zatwierdzony. Zobacz jego przebieg

Piąty wariant przebiegu planowanej obwodnicy Tarnobrzega został zatwierdzony do dalszych prac projektowych związanych z opracowaniem Programu funkcjonalno-użytkowego oraz uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji. Jak podaje magistrat, wyboru tego wariantu dokonano w wyniku przeprowadzonych konsultacji społecznych.

Wybrany wariant W5´ stanowi połączenie wariantów W 3 i W 4 i w swoim zakresie uwzględnia uwagi oraz opinie mieszkańców miasta zgłoszone w ramach konsultacji społecznych do wcześniej zaproponowanych czterech wariantów przebiegu obwodnicy.

Wariant W5´ przewiduje lokalizację początkowego odcinka obwodnicy oraz miejsce jej włączenia w ul. Sikorskiego zgodnie z wariantem W3. Dalej droga biegnie częściowo przez tereny zabudowy jednorodzinnej i ogrodów działkowych, krzyżuje się z ul. Gruntową oraz ul. Orła i kieruje na południe poprzez tereny rolne, omijając duży kompleks ogrodów działkowych. Dalszy przebieg drogi nawiązuje do trasy zaproponowanej w wariancie W4 tj. poprzez tereny wzdłuż ul. 12 Października na zachód, następnie przez ogrody działkowe zlokalizowane w okolicy garaży na Kamionce i dalej kieruje się na północ wzdłuż torów kolejowych.

Włączenie końcowego odcinka obwodnicy przewiduje się na rondzie zlokalizowanym w ul. Warszawskiej w okolicy Parku Przemysłowo-Technologicznego.

foto&info: TiD

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
3 lat temu

Niby nie wszystkie działki pójdą pod łopatę ale jak zaczną sie roboty i wjedzie ciężki sprzęt to porozjeżdżają ogrody wzdłuż i wszerz i nic z nich nie zostanie.

Głosowałem na G. Kiełba
3 lat temu

Grzegorz Kiełb ! Grzegorz Kiełb ! Grzegorz Kiełb !

Zen
3 lat temu

A GDZIE TE 1000 MIEJSC PRACY?????????

WwoO
3 lat temu
Reply to  Zen

No jak to gdzie? Przy lopacie

ekolog
3 lat temu

Działkowcy, nic sie nie stało. Tak własnie mozna zatytułować uroczystość 50-lecia Ogrodów Działkowych Zwiazkowiec, którą zaszczyciły władze miasta. Przemawiający na placu rekreacyjnym włodarze dziękowali działkowcom za ich pracę, gratulowali efektów i życzyli dobrej pogody, slońca, obfitych plonów , aktywnego wypoczynku na swoich ogródkach i…..następych 50 lat!!!! A zaznaczę, ze zyczyli tego wszystkiego z miejsca, którego za rok juz nie będzie bo owe władze postanowiły je zaorać razem z tymi pięknymi ogródkami. Ale na ten temat nikt sie nawet nie zająknął.
Było więc udawanie, ze nic się nie stało. I garstka owych działkowców wraz z władzami miasta wspólnie świętują zniszczenie przyrody i 50-letniego dorobku W IMIĘ ASFALTU I SPALIN.
Jedni pozbawieni elementarnej godności, drudzy mistrzowie hipokryzji. Żałosne.

edek
3 lat temu

Szkoda tylko przyrody.Ludzi nie, skoro potrafią świętować tę rzeź.

Działkowiec
3 lat temu

Jak pójdzie ta obwodnica to tam już nikt nie będzie chciał odpoczywać na tych działkach bo to nie będzie to samo co teraz zresztą większość działek i tak zryją koparki,spychacze,ładowarki,ciężarówki i nikt już nie będzie ich chciał bo w niektóre działki to włożone lata pracy i kupa pieniędzy.

ole
23 dni temu
Reply to  Działkowiec

jaka obwodnica,mowa jest o drodze s74,to tak samo jak głosowali na trzaskoskiego i niewiedzieli że on z platformy,ciemnota tarnobrzeska nie zna granic

ten z Tbg-u
3 lat temu

To koniec ogrodów działkowych w tej okolicy. Koniec spokoju i sielanki.

Stary tarnobrzeżanin
3 lat temu

Poniekąd rozumiem działkowców, że działki są świetnym miejscem wypoczynku i rekreacji, zielonymi płucami dla każdego miasta etc., etc. Sam mieszkam na osiedlu „Siarkowiec” przylegającym do tych ogrodów i cieszy moje oczy widok z balkonu na te zielone połacie, pełne kolorowego kwiecia. A tak na marginesie, skoro już o rekreacji mowa to bywa tu z nią różnie (zwłaszcza w okresie wakacyjnym). Otóż pewna część użytkowników wspomnianych działek ( a właściwie nastoletniej latorośli właścicieli tychże ogródków), traktuje je jako miejsce częstych, pijackich libacji, uskutecznianych do późnych godzin nocnych. Na domiar złego trasa powrotu pijanej młodzieży przebiega akurat przez środek osiedla, co skutkuje dzikimi i niecenzuralnymi wrzaskami na całe gardło oraz wyżywaniem się na śmietniku (tłuczeniem butelek po alkoholu, podpalaniem śmieci w kontenerach), który akurat ma pecha bo znajduje się na trasie przemarszu onych dzikich hord barbarzyńców. To jednak nie koniec nocnych atrakcji, albowiem co niektórzy krzepcy młodzieńcy w nagłym przypływie sił witalnych po przedawkowaniu alkoholu (a może jeszcze i czegoś innego….?), próbują swoich sił na Bogu ducha winnych samochodach stojących na parkingu za śmietnikiem (przebieganie po maskach, urywanie lusterek, itd.). Owe „rozbawione” grupki przypominają bardziej stado walczących ze sobą pawianów (z całym szacunkiem do małp) niźli gatunek homo sapiens. Tak więc na… Czytaj więcej »

ole
23 dni temu

a mnie cieszy dym ztych działek od wrzesnia do listopada,a potemod marca do maja,naprawdę fajnie pachnie

ole
23 dni temu

to nie obwodnica tylko droga s74,poniał?

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x