Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Beata Grzywacz wydaje książkę o Tarnobrzeskich Kobietach. Weź udział w projekcie, wesprzyj wydawnictwo

Październik 31, 2016 4:57 PM

Moimi bohaterkami są te zwykłe kobiety, często borykające się z różnymi problemami, mające w sobie jednak dość determinacji, by walczyć o swoje marzenia, a jednocześnie żyć w zgodzie ze sobą, swoimi pragnieniami i ograniczeniami w takim mieście jak Tarnobrzeg opowiada Beata Grzywacz, która od ponad roku prowadzi blog Tarnobrzeskie Kobiety.  Obecnie pani Beata przygotowuje książkę o bohaterkach swoich wywiadów, do której wydania przyczynić się może każdy z nas.

Pani Beata od blisko 25 lat jest nauczycielem języka polskiego, liderką kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, pomysłodawczynią i prowadzącą szkolny Klub Przyjaciół Książki. Dwukrotnie była liderką, wolontariuszką i darczyńcą w projekcie Szlachetna Paczka.

- Od ponad roku prowadzę bloga „Tarnobrzeskie kobiety” (http://tarnobrzeskiekobiety.pl/), na którym umieszczam wywiady z mieszkankami Tarnobrzega. Moimi bohaterkami są kobiety łączące pracę z pasją, spełniające swoje marzenia, udzielające się społecznie. Każde spotkanie z tarnobrzeżanką wywołuje silne emocje, czasem śmiech, czasem łzy. Każde czegoś uczy – opowiada pani Beata.

Blog cieszy się zainteresowaniem czytelników na całym świecie. Do tej pory odwiedziło go blisko 100 tysięcy osób z 81 krajów świata (wywiady można przetłumaczyć niemal na wszystkie języki), a w zeszłym roku zajął on 11. miejsce w ogólnopolskim konkursie na „Blog Roku 2015” w kategorii Publicystyka. Ostatnio pojawiły się nowe zakładki, jedna poświęcona jest tarnobrzeżankom za granicą, druga tym kobietom, które już niestety nie żyją.

- Czytelnicy mojego bloga uważają, że moje wywiady z tarnobrzeżankami warto zebrać i wydać w postaci tradycyjnej książki. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, podjęłam się tego trudnego zadania – tłumaczy swoją decyzję pani Beata. – Tłumaczyli mi również że nie wszyscy mają dostęp do Internetu, że nie wszyscy umieją się posługiwać komputerem – chodzi tu oczywiście o osoby starsze – a chcieliby przeczytać o innych kobietach. Dodawali, że w dzisiejszych czasach, kiedy tak drastycznie spada czytelnictwo, książka ta może też być świetną okazją do jego zwiększenia, choćby przez sam fakt, że młodzi chętnie poczytają o swoich matkach – dodaje.

PROJEKT POLAK POTRAFI

Wydanie książki wiąże się ze sporymi kosztami, pani Beata szuka osób, które zechcą pomóc w tym, by ta książka „ujrzała światło dzienne”. Finansowe wsparcie dla wydawnictwa można okazać wpłacając konkretne sumy w ramach projektu Polak Potrafi. – szczegółowe informacje tutaj

5 Responses to Beata Grzywacz wydaje książkę o Tarnobrzeskich Kobietach. Weź udział w projekcie, wesprzyj wydawnictwo

 1. ciekawy Odpowiedz

  31 października 2016 at 20:45

  sprzeda więcej niż 200sztuk?

 2. Witos Odpowiedz

  1 listopada 2016 at 00:51

  to będzie taki sam hit wydawniczy jak dzieło o kapliczkach kominiarza i byłego wicedyrektora TDK

 3. Dorian Odpowiedz

  10 listopada 2016 at 18:34

  a ja pozdrawiam bardzo serdecznie, Panie ciężko na co dzień pracujące w marketach, fabrykach i różnych zakładach, mam dla was dużo podziwu i szacunku.

 4. wif Odpowiedz

  15 listopada 2016 at 00:23

  Szkoda, że Pani Beata dostrzega tylko znajome, koleżanki i rodzinę,
  a przecież w Tarnobrzegu jest wiele wspaniałych kobiet.
  Na tym blogu króluje happy end, a przecież życie ma wiele barw.

 5. Jerzy się włos Odpowiedz

  3 grudnia 2016 at 21:13

  Cytuję :
  …Moimi bohaterkami nie są kobiety z pierwszych stron gazet, idealne i pachnące… MYĆ SIĘ KOBIETY!
  …Patrząc stereotypowo, nie dzieje się w tym mieście nic … ??????

  Hm…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>