Pierwsze i trzecie miejsce Macieja Nalepki z IKS Jezioro Tarnobrzeg w Rumunii

Maciej Nalepka z IKS Jezioro Tarnobrzeg wywalczył pierwsze miejsce w drużynie oraz trzecie w starcie indywidualnym w zawodach międzynarodowych Romania International Table Tennis Open RITTO. Świetnym występem Maciek zdobył kolejne punkty do rankingu światowego.

W turnieju indywidualnym w klasie 3 Maciej w rozgrywkach grupowych pokonał 3:0 (5,3,4) Francuza Lauren PAPIN, 3:0 (8,3,4) Włocha Alessandro GIARDINI i 3:0 (2,3,8) Rumuna George BANCIU. W fazie pucharowej miał wolny los a w półfinale spotkał Serba Darko BABIC i uległ mu po emocjonującej walce o finał 2:3 (-9,8,8,-3,-2) a tym samym zajął III miejsce.

To, co nie powiodło się w turnieju indywidualnym udało się w turnieju drużynowym w klasie 3-4 gdzie Maciej NALEPKA wraz z Rafałem LISEM wygrali wszystkie pojedynki zajmując I miejsce. Pokonali 2:0 drużyny Włoch, Rumunii 2, Rumunii 1 oraz Słowację.

Kolejne zawody to I Turniej Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych w dniach 21-23 kwietnia w Gdańsku oraz 6-9 maja w Lasko w Słowenii to międzynarodowa rywalizacja o punkty do rankingu światowego w 14th Slovenian Open 2017.