Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Prozerpina i Neptun ochrzcili nowych śmiałków. Huczne zakończenie kolejnego sezonu morsowania w Jeziorze Tarnobrzeskim (fotoreportaż)

Kwiecień 30, 2017 9:59 AM

Choć aura na to niekoniecznie wskazuje, dużymi acz powolnymi krokami zbliża się lato. Nadchodzi więc czas, gdy w wodach Jeziora Tarnobrzeskiego kąpać się będą nie morsy, lecz plażowicze. Amatorzy zimowych kąpieli z klubu BodyMors Tarnobrzeg postanowili hucznie pożegnać mijający sezon, zapraszając do wspólnej zabawy.

Zakończenie sezonu morsowania odbyło się wczoraj popołudniu, na terenie bazy płetwonurków. W pożegnaniu zimowych kąpieli naszym morsom towarzyszyli przedstawiciele rzeszowskiego klubu „Sopelek, klubu „Kra-Biszcza” z Biłgoraja oraz śmiałkowie z Mielca.

Podczas imprezy nie mogło zabraknąć ostatniej wspólnej kąpieli, poprzedzonej rozgrzewką przeprowadzoną przez tarnobrzeski Kettlebell. Nowi członkowie klubu zostali oficjalnie ochrzczeni przez Prozerpinę i Neptuna, którzy specjalnie na tę okazję pojawili się nad jeziorem.

Po podsumowaniu działalności w minionym sezonie, przyszedł czas na zabawę, oraz okolicznościowy tort. W zakończeniu sezonu morsom towarzyszyli przedstawiciele Stowarzyszeń Free Riders oraz Pikajro.

Wydarzenie było również okazją do przeprowadzenia zbiórki pieniędzy na rehabilitację Arkadiusza Turka, który walczy o powrót do sprawności fizycznej.

Historia Arka jest bardzo dramatyczna: “Ostatnie kilkanaście lat życia Arka było pasmem porażek – śmierć zabrała najbliższe jemu osoby, ojca i babcię, którą kochał ponad wszystko. Ale to nie wszystko – los systematycznie zadawał okrutne ciosy na każdym kroku. Jego psychika nie potrafiła sobie z nimi poradzić. Lata bezsilności, poniżeń i samotności stale pogłębiały depresję, która w końcu go złamała. Targnął na własne życie” – więcej na temat Arka, kosztownej rehabilitacji oraz form pomocy można znaleźć tutaj

foto: Marcin Soja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>