Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Dzieje kolekcji miniatur Tarnowskich na kartach książki

Sierpień 12, 2017 9:14 AM

Zbiór korespondencji pomiędzy Arturem Tarnowskim a różnymi osobami i instytucjami, dotyczący przyszłości kolekcji miniatur będącej w posiadaniu ostatniego dziedzica Dzikowa Artura Tarnowskiego znalazł się w najnowszej publikacji, wydanej przez Muzeum Historyczne miasta Tarnobrzega.

Na książkę pt. „Z Dzikowa do Rapperswilu” składają się na nią listy i oficjalne pisma pisane przez i do Tarnowskiego. Większość z nich, to korespondencja z Janem Nowakiem-Jeziorańskim, Julianem Godlewskim, Januszem Morkowskim, Wojciechem Kretem i Romanem Gierszewskim.

Dzikowska kolekcja miniatur należała do jednej z najpokaźniejszych w zbiorach polskich, posiadała największą liczbę portretów osobistości polskich i była jedyną wśród kolekcji krajowych skupiającą tak bogatą, konsekwentnie gromadzoną twórczość najwybitniejszego miniaturzysty Wincentego Lesseura i jego uczennicy Walerii Tarnowskiej.

Książkę można kupić w bezpośrednio w muzeum w cenie 25 zł, lub zamówić pisząc na adres e-mail: mhmt@onet.pl

foto&info: MHmT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>