Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Szpital otrzyma prawie 35 mln zł na rozwój centrum onkologii

Wrzesień 2, 2017 8:34 AM

Do tarnobrzeskiego szpitala trafi prawie 30 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Pieniądze te przeznaczone zostaną na rozbudowanie centrum onkologii.

Całkowita wartość inwestycji wyniesie 43 mln zł, w tym dofinansowanie z RPO WP – 29,5 mln zł i dotacja z budżetu państwa – 5 mln zł. Dzięki tym środkom zostanie wybudowany Ośrodek Radioterapii, zakupione zostaną dwa akceleratory do radioterapii, nastąpi adaptacja szpitalnych pomieszczeń w celu uruchomienia sal operacyjnych, zakupiony zostanie także aparat typu telekomando i wymieniony tomograf komputerowy.

- Tarnobrzeski szpital został wpisany w mapy potrzeb zdrowotnych, jako ośrodek wspierający istniejący już potencjał onkologiczny zarówno w naszym województwie jak i w województwach ościennych. Tak się składa, że szpital leży na styku trzech województw, najbliższy ośrodek onkologiczny z radioterapią jest w Rzeszowie, w sąsiednich są w Kielcach, Lublinie i Zamościu. Jest to rzeczywiście dzisiaj tzw. biała plama, szacujemy, że 600 tysięczna populacja jest w zasięgu naszego oddziaływania. Dzięki rozwojowi tego ośrodka poprawi się zdecydowanie dostępność do leczenia onkologicznego – mówił podczas podpisywania umowy na realizację projektu Wiktor Stasiak, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej.

Umowa na realizację projektu „Poprawa dostępności do leczenia onkologicznego mieszkańców województwa podkarpackiego. Rozwój Centrum Onkologicznego Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu” podpisana została w minionym tygodniu w urzędzie marszałkowskim.

Kwota z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, jaką zostaną wsparte podkarpackie szpitale jest imponująca, bo wyniesie w sumie 330 mln zł. Aż 120 mln zł z tej kwoty trafi do szpitali powiatowych. W tym przypadku wnioski złożyło 19 szpitali, wszystkie pozytywnie już przeszły ocenę formalną i są w trakcie oceny merytorycznej. Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu zaplanowano na wrzesień 2017 roku.

Ze środków RPO WP na lata 2014-2020 między innymi ponad 36 mln trafi do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. F. Chopina w Rzeszowie, gdzie zostanie rozbudowana Klinika Hematologii oraz Kliniki Nefrologii ze Stacją Dializ.

źródło: Urząd Marszałkowski ( D. Kozik)
foto: M. Mielniczuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>