Remis w Stalach. Transdźwig – Siarka II Tarnobrzeg 2:2 (fotoreportaż oraz video HD)

Po ciekawym i emocjonującym spotkaniu rezerwy Siarki Tarnobrzeg zremisowały w Stalach z miejscowym Transdźwigiem 2:2 (1:1) w meczu 11. kolejki klasy A. Do wicelidera rezerwy pojechały mocno osłabione, z 8 juniorami w składzie.

Obecność w składzie rezerw tylko Dawida Kubowicza (pauzującego za kartki), Kamila Zaradnego i Krystiana Furgacza, wynikła z faktu, iż pierwsza drużyna grała dzisiaj mecz w Pruszkowie. Stąd również na ławce trenerskiej zamiast Macieja Wojnara pojawił się Artur Szkutnik, na co dzień trener juniorów Siarki. Mecz cieszył się sporym zainteresowaniem, grały bowiem ze sobą druga i trzecia drużyna w tabeli, dodatkowo zespół ze Stalów prowadzi były trener Siarki Adam Mażysz, zaś w jego drużynie grają dobrze znani kibicom tarnobrzeskiej drużyny Michał Stala, Mirosław Kabata, Przemek Stąporski czy Marcin Stępień.

W spotkaniu nie brakowało dobrych sytuacji bramkowych, goli padło jednak tylko cztery. W 27 minucie po główce Dawida Kubowicza rezerwy wyszły na prowadzenie. Zaledwie sześć minut później, po wrzutce Przemka Stąporskiego piłka ląduje w bramce rezerw. I choć w protokole meczowym za zdobywcę bramki uznano Mirosława Kabatę, to skrót wideo wskazuje na samobójcze trafienie Dominika Szala.

Bramkę na 2:1 gospodarze zdobywają w niecodziennych okolicznościach, po strzale z dystansu Maksymiliana Mieszkowicza w 46 minucie, przy biernej postawie zawodników Siarki, czekających chyba na gwizdek oznaczający rzut wolny, po tym jak na murawę przewrócił się Przemek Stąporski.

Do wyrównania doprowadził zaś w 87 minucie Dawid Kubowicz, drugi raz w tym meczu pokonując bardzo dobrze spisującego się tego dnia bramkarza ze Stalów, Grzegorza Jeczenia.

TRANSDŹWIG STALE – SIARKA II TARNOBRZEG 2:2 (1:1)

0:1 – Dawid KUBOWICZ 27′
1:1 – Dominik SZALA 33′
2:1 – Maksymilian MIESZKOWICZ 46′
2:2 – Dawid KUBOWICZ 87′

STALE: Jeczeń – Stala, Leptacz, Janeczko (66′ Szlęk), Durda, Róg, Rzepiela, Dziuba (63′ Polit), Kabara, Mieszkowicz (85′ Stępień), Stąporski
SIARKA: Jedynak – Kubowicz, Szal, Barteczko, Majcher, Furgacz, Jeczeń, Woźniak, Zaradny, sztuka, Matysiak

Inne tarnobrzeskie drużyny – OKS Wielowieś i Koniczynka Ocice przegrały swoje spotkania, OKS z liderem z Jadachów aż 0:9, Koniczynka zaś z KS-em w Woli Baranowskiej 0:2.

W ramach 13. kolejki rezerwy podejmą KS z Żupawy, Koniczynka – LZS Zbydniów, OKS Wielowieś zaś pojedzie do Lipy.

foto&video: Agnieszka Nycz