Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Zapadł wyrok, prezydent Grzegorz Kiełb musi przeprosić swojego byłego zastępcę Wojciecha Brzezowskiego

Listopad 30, 2017 6:03 PM

Przed Sądem Rejonowym w Tarnobrzegu zapadł dziś wyrok, w sprawie Wojciech Brzezowski kontra Grzegorz Kiełb. Były wiceprezydent pozwał swojego dawnego szefa o zniesławienie.

Sprawa swój początek miała w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb odwołał Wojciecha Brzezowskiego z funkcji wiceprzewodniczącego, za „kumoterstwo”. Obejmując stanowisko wiceprezydenta Wojciech Brzezowski zrezygnował z prowadzenia biura projektowego na rzecz swojej córki, jednak jak wyjaśniał wtedy prezydent, biuro to miało w ekspresowym tempie wydawane pozwolenia na budowę, asygnowane podpisem Brzezowskiego.

- Wszystko sprawdziłem, wnioski o pozwolenie na budowę składane przez biuro córki byłego już wiceprezydenta rozpatrywane były w przeciągu 19 dni, pozostałe zaś, również te złożone w tym samym dniu czekały na decyzję do 65 dni – mówił 30.listopada ubiegłego roku prezydent Kiełb. – Tu nie ma o czym dyskutować, chodzi o prywatny interes. Dla mnie jest to nieetyczne i niemoralne zachowanie – dodał.

Kilka dni później Wojciech Brzezowski odniósł się do zarzutów skierowanych pod jego adresem przez G. Kiełba. – Zostałem pomówiony, oczekuję że do końca roku prezydent mnie przeprosi, jeśli nie to będę musiał wystąpić na drogę sądową – mówił w grudniu ubiegłego roku były wiceprezydent Tarnobrzega. Przeprosin się jednak nie doczekał. – Nie będę przepraszał Wojciecha Brzezowskiego, racja jest po mojej stronie – tłumaczył wtedy prezydent.

PREZYDENT KIEŁB MUSI PRZEPROSIĆ

Sprawa nie została rozwiązana na dwóch rozprawach pojednawczych, z powodu nieobecności G. Kiełba. Dzisiaj, Sąd Rejonowy wydał wyrok na mocy którego prezydent Tarnobrzega ma przeprosić Wojciecha Brzezowskiego publikacjami w Tygodniku Nadwiślańskim i na naszym portalu.

G. Kiełb ma również wpłacić 2 tysiące na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, oraz pokryć koszty procesu sądowego wynoszące blisko 4 tysiące złotych.

- Dałem czas prezydentowi na przeprosiny, ale jak widać, prezydent chciał załatwić tę sprawę w sądzie – komentuje w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl Wojciech Brzezowski. – Z wyroku sądu jestem zadowolony, sprawiedliwości stało się za dość. Mam nadzieję, że ten wyrok nauczy pana prezydenta, że nie można bezkarnie publicznie nikogo pomawiać – dodaje.

Do wyroku sądu prezydent Tarnobrzega odniesie się już wkrótce. – Mój pełnomocnik już wystąpił o pisemne uzasadnienie, zwołam konferencję prasową i wtedy wszystko wyjaśnię – powiedział nam dziś Grzegorz Kiełb.

Wyrok jest nieprawomocny.

foto: archiwum

25 Responses to Tarnobrzeg: Zapadł wyrok, prezydent Grzegorz Kiełb musi przeprosić swojego byłego zastępcę Wojciecha Brzezowskiego

  1. mieszkaniec Tbg Odpowiedz

    30 listopada 2017 at 19:16

    Ale jaja

  2. Proceder Odpowiedz

    30 listopada 2017 at 20:35

    Sam teraz widzi jak to jest oskarżać innych… Kto mieczem wojuje…

  3. Bratek Odpowiedz

    30 listopada 2017 at 20:37

    Jeszcze na zwołanej konferencji powinien przeprosić…..tak jak odwołał, tak powinien przeprosić !

  4. owen Odpowiedz

    30 listopada 2017 at 21:01

    Ciekawe czy na konferencji będzie komentować wyrok sądu czy pomawiać sąd o niesprawiedliwość? Gratuluję prezydentowi doradczyni.

  5. wyborca Odpowiedz

    30 listopada 2017 at 21:33

    e tam zniesławienie… mówił jak było

    • Maniek Odpowiedz

      30 listopada 2017 at 21:43

      Sugerujesz że świadkowie którzy zeznawali w sądzie (a na pewno byli też jacyś z urzędu ) kłamali ?!-Bo myślę że nie.

  6. owen Odpowiedz

    30 listopada 2017 at 22:19

    Wyrok sądu obrazuje status GK: człowiek Przegrany.

  7. Mieszkaniec Odpowiedz

    30 listopada 2017 at 22:43

    Kazdy, kto zna byłego wicka wie jaki był i że grał tylko na siebie. Innych miał daleko…sąd uznał za pomówienia. Kalinkowe na górze forum już wrzeszczą. A kiełb dobrze zrobił że go usunął. Znam go i dziwię się, że go zatrudnił w ogóle. Ale był wtedy z prawymi i sprawiedliwymi.

    • Maniek Odpowiedz

      30 listopada 2017 at 23:01

      Kiełba też widzę dobrze znasz, skoro go tak bronisz….tylko wyrok został wydany i niestety Kiełb się przed sądem nie wybronił ! I pogódź się z tą porażką !!!

      • Maniek Odpowiedz

        30 listopada 2017 at 23:10

        Zresztą to już nie pierwsza jego przegrana sprawa w sądzie !

        • Mieszkaniec Odpowiedz

          1 grudnia 2017 at 07:46

          Znam.

  8. emeryt Odpowiedz

    30 listopada 2017 at 22:52

    Dziwne tylko, że absolwent prawa prezydent Kiełb nie potrafił udowodnić swoich racji w sądzie. Kombinował i oddalał porażkę biorąc lewe zwolnienie L4 na “rozprawy” na kótrych nie musiał być a był wtedy w pracy itp. Teraz przeprosi bo tak zdecydował niezawistny sąd. Przekombinował.

  9. Olaf Odpowiedz

    30 listopada 2017 at 23:11

    Nie ma Wojciecha w urzędzie jest spokój. Koleś dbał o siebie.

  10. Kasia Odpowiedz

    30 listopada 2017 at 23:14

    Ale mi przegrana. Warunkowe umorzenie z przeprosinami. Prezydent mial prawo odwołać bez podania przyczyn. To że nie udowodnił co powiedział wynika z faktu ,ze nie zbierał haków .Tylko tyle . Nie został skazany i po co ta wrzawa. No ale cóż do końca kadencji będzie to podnoszone. To widać kto pisze na tym forum . Aby to dla autorów tych wpisów nie zakończyło sie porażka .Wszystko nalezy przewidzieć a nie cieszyć się z porażek przeciwnika. Skąd to znamy. Kto wie ?

    • ŻAŁOSNE TŁUMACZENIE Odpowiedz

      1 grudnia 2017 at 00:12

      TAKI PREZYDENT JAK PRAWNIK, “PREZYDENT MIAŁ PRAWO ODWOŁAĆ BEZ ZPODANIA PRZYCZYN” – TO PO CO PODAWAŁ PRZYCZYNĘ? POMÓWIŁ, OŚMIESZYŁ SIE I PRZEGRAŁ W SĄDZIE. UPRAWIA DZIWNE GIERKI POLITYCZNE ZAMIAST PRACOWAĆ NA RZECZ MIASTA I JEGO MIESZKAŃCÓW. SZKODA ZMARNOWANYCH 4 LAT.

  11. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    1 grudnia 2017 at 00:45

    Nie, żebym był za G. Kiełbem, bo szczerze liczę na zmianę organu wykonawczego gminy Tarnobrzeg w 2018 roku, ale wstrzymajmy się z ocenami.
    Wyrok jest nieprawomocny i zapewne sprawa jeszcze potrwa dobrych kilka miesięcy. Prezydent się zapewne odwoła, więc zobaczymy jak sprawę potraktuje sąd wyższej instancji (Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu).
    Dopiero po prawomocnym orzeczeniu będzie można się odnosić do sprawy w bardziej obiektywny sposób.
    Poza tym, ciekawią mnie motywy wydania tego wyroku oraz uzasadnienie, które zostanie dopiero sporządzone. Mam nadzieję, że Redakcja NadWisłą24.pl będzie śledziła sprawę i opublikuje również uzasadnienie wyroku w I instancji.

  12. tarnobrzeżanka Odpowiedz

    1 grudnia 2017 at 08:47

    Poczytajcie uzasadnienie, dokładnie, popytajcie jak zeznawali naczelnicy… Prezydent został sam ze swoimi żalami no i przegrał. Zasłanianie się partią to już klasyczna strategia obecnie panującego, mściwie panującego rzec by się chciało… Nie można ludzi oczerniać. Zresztą to już chyba nie pierwszy tego typu wyrok… Ktoś to zliczył? Na sesjach jeden radny co rusz o tym mówi.

  13. lolo Odpowiedz

    1 grudnia 2017 at 10:06

    obaj siebie warci pieniacze bawiący się i robiący szopki za nasze pieniądze.
    a miasto z roku na rok coraz biedniejsze.

  14. Wojtek Odpowiedz

    1 grudnia 2017 at 15:32

    Gdzie dwóch się bije, tam trzeci skorzysta. Już niedługo…

  15. owen Odpowiedz

    1 grudnia 2017 at 16:37

    Jeden z dziennikarzy otwarcie broni kiełba na fb. Zapewne kieruje się czystym obiektywizmem?

  16. lolo Odpowiedz

    3 grudnia 2017 at 08:33

    dziennikarzy to w naszym mieście nie ma.to są tylko chłopcy na posyłki,względnie koleżanki na posyłki.
    pismaki i radiowcy w mieście służą zawsze temu samemu,choć zmieniającemu się czasami co 4 lata panu.

  17. lolo Odpowiedz

    3 grudnia 2017 at 08:34

    dziennikarzem to można nazwać Morawskiego.a nie tych co w zamian za ogłoszenia miejskie wchodzą w buty propagandystów.
    choć nie każdy jest karykaturą jak np. szpak.

  18. owen Odpowiedz

    3 grudnia 2017 at 23:56

    no nie zgodziłbym się z tym generalizowaniem, nie wszyscy dziennikarze jedzą z ręki mściwie panującemu, nie wszyscy…

  19. smile Odpowiedz

    4 grudnia 2017 at 23:47

    Ale w koło jest wesoło….:) :) :)

  20. Wyborca Odpowiedz

    5 grudnia 2017 at 14:30

    Jest wiele spraw , których lokalni dziennikarze nie podejmują. Być może z troski o zdrowie aktualnie urzedujacego prezydenta a może tak jest wygodniej.