Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Wyłoniono Ośmiu Wspaniałych

Marzec 12, 2018 1:59 PM

16 kandydatów ubiegało się o wejście do grona Ośmiu Wspaniałych. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie idei młodzieżowego wolontariatu.

Po krótkich prezentacjach, które odbyły się w miniony piątek w tarnobrzeskim magistracie, Kapituła Komisji Konkursowej pod przewodnictwem sekretarza miasta dokonała wyboru ośmiu spośród 16 zgłoszonych kandydatów. Do udziału w eliminacjach ogólnopolskich konkursu „Ośmiu Wspaniałych” wybrana zaś została Dominika Pikus.

SYLWETKI OŚMIU WSPANIAŁYCH

Dominika Pikus – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tarnobrzegu. Angażuje się w działania prospołeczne i charytatywne. Jest aktywną wolontariuszką. Uczestniczy w zbiórkach żywności na rzecz ubogich mieszkańców domów Katolickiej Wspólnoty “Chleba Życia”. Uczestniczy w akcjach charytatywnych „Podziel się posiłkiem. Akcjach szkolnych „Kiermasz ciast”, zbiórce datków na rzecz fundacji „Dobra fabryka’ Szymona Hołowni. Jest przewodniczącą szkoły. Często proponuje działania na rzecz innych. Jest współorganizatorem koncertów charytatywnych. A także Honorowym Dawcą Krwi oraz osobą zarejestrowaną w bazie dawców szpiku DKMS. Brała udział w Światowym Dniu Ubogich i zbiórce słodyczy dla najuboższych. Brała również udział w organizacji Dni Papieskich w szkole. Jest żywo zainteresowana promocją dobra w swoim otoczeniu, czynienia świata lepszym.

Bernadeta Chorzępa – uczennica Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tarnobrzegu. Bierze udział w patriotycznych uroczystościach. Angażuje się w życie religijne parafii, gdzie odbywa formację we wspólnocie neokatechumenalnej. Bierze czynny udział w akcjach: „Poczytajmy”, „Kronika sportowa”. Regularnie odwiedza chorych w hospicjum i w Domu Pomocy Społecznej oraz dzieci w przedszkolach. Wolontariusz szkolnego koła „Caritas”.

Justyna Kosior – uczennica Szkoły podstawowej Nr 10 im. J. Korczaka w Tarnobrzegu. Uczestniczka konkursów recytatorskich, w których odnosi sukcesy. Bierze czynny udział w grupie charytatywnej „Miasto Aniołów”. Bierze udział w akcji wydawania żywności dla osób ubogich, samotnych i chorych. Współorganizatorka Dnia Dziecka i Andrzejek dla niepełnosprawnych chłopców z Mokrzyszowa. Kolęduje w Domu Pomocy Społecznej. Śpiewa i tańczy dla podopiecznych Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Pomaga zwierzętom. Uczestniczy w zbiórce karmy, koców i innych przedmiotów dla schroniska. Jest wolontariuszką WOŚP. Wraz z grupą taneczną uczestniczyła w koncercie z okazji Światowego Dnia Seniora pt. „Pomost serc”. Pomagała również w akcji pn. „Wyścig do św. Mikołaja”. Aktywnie uczestniczy w okolicznościowych apelach w gimnazjum i uroczystościach patriotycznych w mieście.

Krzysztof Myszka – uczeń Zespołu Szkół im. Ks. St. Staszica w Tarnobrzegu. Reprezentuje szkołę podczas miejskich uroczystości patriotycznych. Organizuje wycieczki szkolne i wspólne wyjścia poza szkołę, jak również pomoc koleżeńską dla uczniów mających problemy w nauce. Prowadzi apele i akademie szkolne. Bierze udział w akcjach profilaktycznych mających na celu przeciwdziałanie przemocy i uzależnieniom. Prowadzi na terenie szkoły akcje charytatywne, np. “Góra Grosza”, “Szlachetna Paczka”. Jest członkiem Młodzieżowej Rady Miasta.

Piotr Paradowski – uczeń Szkoły podstawowej Nr 10 im. J. Korczaka w Tarnobrzegu. Pełni funkcję wiceprzewodniczącego klasy. Aktywnie działa w harcerstwie jako zastępowy harcerzy młodszych. Bierze udział w festiwalach piosenki harcerskiej, biwakach i obozach. Śpiewa w Scholi Dominikańskiej. W święta odwiedza pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej, wręczając drobne upominki i śpiewając kolędy. Regularnie bierze udział w uroczystościach patriotycznych. Uczestniczy w biegach patriotycznych i charytatywnych. Jest wolontariuszem WOŚP.

Jagoda Stefaniak – uczennica Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tarnobrzegu. Członek Samorządu Uczniowskiego. Angażuje się w pracę w wolontariacie na rzecz klasy, szkoły oraz społeczności lokalnej. Pomaga w organizacji akcji charytatywnych np.,: „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – zbiórka na stypendia dla młodzieży, „Podziel się sercem, podziel się złotówką” – zbiórka żywności dla ubogich, „Góra Grosza”, „WOŚP”, „Memoriał Pływacki im. św. JPII”. Uczestniczy w akcjach humanitarnych np. „Ołówek dla Afryki”, „Opatrunek na ratunek” oraz zbiórkach karmy dla zwierząt. Aktywnie pracuje w Samorządzie Uczniowskim, przygotowuje imprezy i uroczystości o charakterze szkolnym i lokalnym: „Ognisko Patriotyzmu”, „Bieg Wilczym Tropem”, „Strefa Aniołów”, Ekstremalna Droga Krzyżowa”. Jest wiceprzewodniczącą szkolnego koła wolontariatu „Caritas”. Działa w Młodzieżowej Radzie Miasta.

Estera Szymczak – uczennica I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana J. Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Organizatorka imprez klasowych i szkolnych, m.in. dnia otwartego szkoły, dnia chłopaka, pierwszego dnia wiosny, dnia patrona szkoły oraz dnia nauczyciela. Podejmuje inicjatywy w ramach szkolnego wolontariatu, w tym organizuje akcję mikołajkową w Domu Dziecka w Skopaniu oraz pomoc zwierzętom z tarnobrzeskiego schroniska.

Julia Toś – uczennica Zespołu Szkół im. ks. St. Staszica w Tarnobrzegu. Zajmuje się zbiórką żywności dla Banku Żywności. Działa w szkolnym kole “Caritas”. W okresie świąt śpiewa piosenki patriotyczne i kolędy pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej. Uczestniczy w inscenizacjach z okazji dnia 11 Listopada.

foto&info: UM Tarnobrzeg

One Response to Tarnobrzeg: Wyłoniono Ośmiu Wspaniałych

  1. Anna Maria Odpowiedz

    14 marca 2018 at 07:48

    I jest Pan Kamil :) jak mąż stanu :) pasuje Panu to stanowisko :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>