Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: „Stanisław Białogłowicz – wczoraj i dziś ” – nowa wystawa w Muzeum Historycznym (fotoreportaż)

Marzec 30, 2018 12:51 PM

Do 15. maja br. w Muzeum Historycznym Tarnobrzega można oglądać wystawę malarską pt. „Stanisław Białogłowicz – wczoraj i dziś”. Wernisaż wystawy odbył się w miniona niedzielę.

Stanisław Białogłowicz urodził się w Dukli na Podkarpaciu. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Studiował na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Taranczewskiego w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom w 1973 roku.

Jako profesor zwyczajny na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego prowadzi autorską pracownię malarstwa dla studentów studiów stacjonarnych i dyplomantów. Uprawia malarstwo sztalugowe, monumentalne i rysunek. Autor ponad stu wystaw indywidualnych w galeriach i muzeach polskich i zagranicznych.

Uczestnik ponad dwustu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Laureat nagród artystycznych, dydaktycznych i jubileuszowych. Kilkakrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendium twórczego w Niemczech.

Laureat prestiżowej nagrody artystycznej im. K. Ostrowskiego.

W dorobku artystycznym posiada realizacje sakralne m.in.: Krzyż i witraż w Kaplicy Męczenników Polskich w Bazylice św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie, Apokalipsę w Kościele Parafialnym w Loburg Ostbewern (Niemcy), polichromię w Kaplicy Seminaryjnej SVD księży Werbistów w Nysie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków w Opolu oraz Nyskiej Grupy Artystycznej w Nysie.

foto: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>