Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Podpisana umowa na budowę obwodnicy. Brakuje ponad 11 mln zł (zdjęcia oraz video HD)

Kwiecień 11, 2018 6:12 PM

Do połowy 2020 roku ma powstać obwodnica Tarnobrzega. Umowa z wykonawcą podpisana została dzisiaj, w tarnobrzeskim magistracie.

Szacunkowo wartość realizacji projektu zakładano na 5o mln zł. Większą część tej kwoty, niemal 43 mln zł pozyskano z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, resztę tj. około 7,5 mln zł stanowić miał wkład własny.

Po przetargu okazało się jednak, że koszty budowy wzrosną. Szczecińska firma Energopol zrealizuje bowiem tę inwestycję za 56 mln 603 tys. zł. Dodatkowo koszt wykupu nieruchomości znajdujących się na trasie planowanej obwodnicy, oszacowano na kwotę 4 mln zł. Łącznie, koszt przedsięwzięcia wyniesie 61 mln 422 zł, czyli o ponad 11 mln więcej niż zakładano.

UMOWA PODPISANA

Podpisy pod umową złożyli dziś pełniący funkcję prezydenta Tarnobrzega Kamil Kalinka oraz w imieniu wykonawcy pełnomocnik zarządu firmy Energopol Jerzy Geniusz, w obecności marszałka Władysława Ortyla.

- To będzie bardzo ważna droga dla naszego miasta. Cieszę się, że ten projekt znalazł się w procedurze pozakonkursowej. Jest to inwestycja kluczowa dla całego regionu. Istotna dla mieszkańców Tarnobrzega zarówno ze względów bezpieczeństwa ale również dla rozwoju gospodarczego – powiedział Kamil Kalinka, pełniący funkcję prezydenta Tarnobrzega.

- To ważna inwestycja z punktu widzenia zarówno miasta jak i województwa. Założenia tego projektu nie powstały w odosobnieniu, ale uwzględniają i współgrają z innymi, tworząc wspólne i znaczące dla Tarnobrzega przedsięwzięcie. Takie rzeczy planuje się wiele lat. Ta obwodnica przebiegnie blisko dworca kolejowego. Przymierzamy się do uruchomienia linii z Rzeszowa do Warszawy przez Tarnobrzeg, remont czeka linię L25 więc dworzec kolejowy musi być dobrze skomunikowany. To nie jedyna inwestycja, która jest realizowana w Tarnobrzegu z RPO. Przypomnę choćby projekt, który prowadzi szpital wojewódzki czy inwestycje przeciwpowodziowe. Doceniam również inwestycje, które powstały w Tarnobrzegu w ramach ważnego dla naszego województwa programu Polska Wschodnia – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

BUDOWA DO POŁOWY 2020  ROKU

Do końca wakacji ma powstać projekt budowlany obwodnicy, a z końcem roku powinna być wydana decyzja ZRID w tej sprawie. Potem ruszą prace budowlane. A nową trasą, która będzie miała kategorię drogi wojewódzkiej (klasa G), kierowcy pojadą w wakacje 2020 roku. Przedstawiciel wykonawcy deklarował, że firma skończy inwestycję we wskazanym czasie, obiecując, że ograniczy do maksimum uciążliwości związane z jej budową. Inwestycja realizowana będzie w formule zaprojektuj i wybuduj, tzn. że przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z budową obwodnicy.

Zadanie obejmuje budowę 9 km obwodnicy Tarnobrzega w granicach administracyjnych miasta, której początek znajduje się w rejonie istniejącej drogi wojewódzkiej nr 871 (ul. Władysława Sikorskiego), a koniec zlokalizowano w ciągu drogi wojewódzkiej nr 723 (al. Warszawska) na osiedlu Zakrzów.

Główny cel jej budowy to przejęcie ruchu osobowego i tranzytowego przechodzącego w chwili obecnej przez centralną część miasta, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa dla mieszkańców Tarnobrzega.

info: Tomasz Leyko, własne

foto&video: Piotr Morawski

 

17 Responses to Tarnobrzeg: Podpisana umowa na budowę obwodnicy. Brakuje ponad 11 mln zł (zdjęcia oraz video HD)

 1. Teraz my Odpowiedz

  11 kwietnia 2018 at 19:50

  Co to za desant.Material od rzecznika marszałka.To p.o.Kalinka nie umie nawet materiału prasowego dostarczyć PiS czuwa aby p.o.okazalo się że to dobry kandydat Pisowski na prezydenta miasta zprzy okazji likwidacji uległy wpisy o pod zapowiedzią o konfrencji MNipilacja.

 2. Do z Pana Morawskiego Odpowiedz

  11 kwietnia 2018 at 19:56

  Dlaczego usunął Pan wpisy pod zapowiedzią o konferencji p.o
  Na temat obwodnicy?^

 3. Stach Odpowiedz

  11 kwietnia 2018 at 19:59

  uuu marszałek nie widzi 10 mln zł na obwodnicę…cienko Kamil, cienko…a czego Teraz my się spodziewałaś tu? :-)

 4. Obserwator Odpowiedz

  11 kwietnia 2018 at 21:06

  To mamy ośrodki wsparcia p.o Kalinke
  1 siedziba na Sandomierskiej po kierunku tatusia
  2 siedziba siarkolu po kierunku tatusia
  3 szpital tarnobrzeski pod kierunkiem rady nadzorczej
  4 kancelarię prawne obsługujące PiS w Tarnobrzegu
  5 paru urzędników urzędu miasta
  Okey wystarczy Ciężko pracuja

  1

 5. Karo Odpowiedz

  11 kwietnia 2018 at 21:09

  No i wreszcie. Lepsza czy gorsza, ale obwodnica potrzebna. Od lat się o tym mówiło.

  • Stach Odpowiedz

   11 kwietnia 2018 at 21:32

   Może jeden pas w obie strony? :-)

 6. krzys Odpowiedz

  11 kwietnia 2018 at 21:42

  Jeśli nie będzie to droga dwujezdniowa o 2 pasach w każdą stronę nawiązująca do Wisłostrady to będzie to porażka inwestycyjna, byle awaria czy jakakolwiek blokada spowoduje gigantyczne korki i uciążliwości dla ruchu w mieście. Ktoś nadzorujący projektowanie z ramienia urzędu powinien o to zadbać!

  • inspektor Odpowiedz

   11 kwietnia 2018 at 22:10

   poczytaj o drogach kategorii G a potem dorzuć brakujące kilka groszy i będzie dwupasmówka

 7. Gocha Odpowiedz

  11 kwietnia 2018 at 22:33

  Bardziej partyjnego aniżeli Kalinka szefa miasta nie było i nie będzie. Co jak co ale ja na PISowskiego dygnitarza nie zagłosuję. Kalinka to chłoptaś do wykonywania poleceń raz Nadbrzeżnego a raz Ortyla, tak więc Tarnobrzegiem rządzi Mielec i Stalowa Wola.

 8. wilk Odpowiedz

  11 kwietnia 2018 at 23:43

  No i czego się można spodziewać po wyrośniętym jak na drożdżówkach i mleku dziecku. Opiekę ojca i partii czuć na każdym kroku. Taki spektakl będziemy oglądać aż do wyborów.

 9. brzoza Odpowiedz

  12 kwietnia 2018 at 00:07

  To jest d.o.m. czyli droga omijająca miasto. Koło obwodnicy nawet nie leżało. Czy to coś rozwiąże? Taki półśrodek za duże pieniądze.

 10. Maciek Odpowiedz

  12 kwietnia 2018 at 08:15

  Oj. Ta wizyta to porażka. W sensie brakujących milionów, których Kalince nie udało się uzyskać. Nadbereżny taką kwotę raczej by dostał gdyby poprosił.

 11. Helll Odpowiedz

  13 kwietnia 2018 at 11:25

  Obwodnica spowoduje całkowite odizolowania Tarnobrzega od świata. Nawet pies z kulawą nogą tu nie zajrzy. Marzy się wam wieś spokojna w której dzieci na rowerkach jeżdżą główną ulicą?

 12. do pisu Odpowiedz

  14 kwietnia 2018 at 16:01

  ale szopka .jak mozna mówić z,e sprawe obwodnicy załatwiał były przewodniczacy rady skoro nie ma takich kompetencji .No chyba ze chodzi o partyjne spotkania na których opracowywany był plan jak sie pozbyć Kiełba. A Motyka i Brzezowski to byli zbawcami namaszczeni przez samego prezesa .To dlatego tacy skuteczni. Żałosne.

 13. Janusz Odpowiedz

  23 kwietnia 2018 at 00:25

  To nie będzie nawet obwodnica jaką ma Grębów a do Mielca nawet nie ma co porównywać. Taka droga objazdowa i tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>