Baranów Sandomierski: Strażacka rywalizacja na stadionie (fotoreportaż)

19 drużyn wzięło udział w Miejsko-Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się na stadionie w Baranowie Sandomierskim. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Miejskiego PSP w Tarnobrzegu mł. bryg Mariana Roga pod przewodnictwem mł. bryg. Jacka Widucha.

Drużyny KDP oraz OSP wystartowały w dwóch konkurencjach, w sztafecie pożarniczej z przeszkodami „7 x 50 m” oraz ćwiczeniu bojowym. Grupy dziewcząt i chłopców MDP rywalizowały w sztafecie na 400 metrów z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym– wg systemu CTiF.

W klasyfikacji końcowej w grupie MDP dziewcząt – I miejsce zdobyła drużyna MDP Skopanie. W grupie MDP chłopców najlepsi okazali się reprezentanci miejscowości Ślęzaki. Następnie kolejne miejsca zajęły: II-Skopanie, III- Dymitrów Mały, IV- Dąbrowica, V- Baranów Sandomierski

W kategorii Kobiecych Drużyn Pożarniczych I miejsce zajęła KDP Skopanie, II miejsce – KDP Ślęzaki.

W najważniejszym dla strażaków ochotników współzawodnictwie – męskich drużyn pożarniczych, wystartowało 11 drużyn. To reprezentanci jednostek OSP z terenu Miasta i Gminy Baranów Sandomierski. Wśród faworytów wymieniana była najczęściej jednostka ze Skopania, ale też Durdów i Woli Baranowskiej. Po sztafecie pożarniczej 7 x 50 metrów, prowadziła OSP Durdy, wyprzedzając OSP Wolę Baranowską oraz OSP Skopanie. Różnice punktowe były nieduże, dlatego o końcowym rezultacie zadecydowało ćwiczenie bojowe – najbardziej widowiskowa część zawodów pożarniczych. Tutaj również bezkonkurencyjna okazała się jednostka z Durdów, która zwyciężyła w ogólnej klasyfikacji zawodów. Miejsca na podium uzupełniły jednostki z Woli Baranowskiej- II miejsce oraz Ślęzaków- III miejsce.

źródło: UMiG Baranów Sandomierski