Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

LIVE: Posiedzenie Komisji Techniczno – Inwestycyjnej. Problem z blokiem TTBS (zdjęcia oraz video)

Styczeń 14, 2019 5:17 PM

O godzinie 17 w tarnobrzeskim magistracie rozpoczęło się posiedzenie Komisji Techniczno – Inwestycyjnej. Z posiedzenia tego przeprowadzamy transmisję video.

Na posiedzeniu pojawili się przyszli najemcy bloku TTBS przy ul. Św. Barbary.

LIVE

29 Responses to LIVE: Posiedzenie Komisji Techniczno – Inwestycyjnej. Problem z blokiem TTBS (zdjęcia oraz video)

  1. mieszkaniec Odpowiedz

    14 stycznia 2019 at 18:52

    Pan Prezydent Pluta, gratuluję ! jest Pan bardzo konkretny, liczę na Pana…

    • zonk Odpowiedz

      14 stycznia 2019 at 19:14

      czego? niekopetencji!!!!

  2. kuriozum Odpowiedz

    14 stycznia 2019 at 19:12

    Panowie prezydenci zwołali spotkanie z mieszkańcami po to by mieszkańcy zrobili sami odbiór mieszkań, zapisali usterki i wzięli odpowiedzialność za stan mieszkań!!!

    • Zuzu Odpowiedz

      14 stycznia 2019 at 20:31

      Jak się kupuje mieszkanie to chyba samemu się sprawdza czy wszystko jest ok. Bez przesady ludzie wrzeszczą a stanu mieszkania nie potrafią ocenić? Każdy normalny nawet wynajmując mieszkanie określa stan pierwotny, aby później nie zostać obciążonym kosztami remontu. Ja tu widzę dobrą wolę, każdy bierze odpowiedzialność za stan mieszkania, ma własne to może zdewastować, wynajmuje to płaci za dewastację. Normalna sprawa.
      Jak kupujesz, albo pożyczasz samochód też ktoś inny ocenia stan i bierzesz na wiarę, czy sam oceniasz wizualnie?

      • puknijsie Odpowiedz

        14 stycznia 2019 at 20:53

        O czym ty człowieku mówisz? Kupowanie a budowa to nie jest to samo jak nie masz pojęcia to nie tłumacz tak prostacko.A poza tym kto mówił że „dokonaliśmy jednostronnego odbioru” To dokonali czy nie dokonali czy zrzucają odpowiedzialność na mieszkańców?

        • Zuzu Odpowiedz

          14 stycznia 2019 at 22:50

          Jak budujesz nie sprawdzasz i nie odbierasz. Lepiej puknij ściany.

          • pustomasz

            14 stycznia 2019 at 23:02

            Ma..ole tu jest mowa o odbiorze budowy samorządowej dozorowanej prze UM –nie prywatnej.

  3. kaprawy kurczak Odpowiedz

    14 stycznia 2019 at 19:39

    najlepszy był Boski :) Czerwony jak cegła, rozgrzany jak piec:P

  4. ????????? Odpowiedz

    14 stycznia 2019 at 20:04

    ŚMIECI PO 18!MAŁO!?

  5. Slash Odpowiedz

    14 stycznia 2019 at 20:33

    Na FB po wspólnym ustaleniu utworzyliśmy grupę zamkniętą dla najemców o nazwie „Oczekujący najemcy bloku TTBS Tarnobrzeg na Św. Barbary”. Zapraszam najemców tego bloku do dodawania się:
    https://www.facebook.com/groups/379963656126495/

  6. gość Odpowiedz

    14 stycznia 2019 at 21:06

    To kto ma klucze i dokumenty ? Syndyk czy generalny wykonawca? Chyba jednak wykonawca bo to jego będzie teraz ścigać policja i prokuratura? Jak go nie zastaną to co zrobią list gończy za nim wyślą? Dobrze ,że nie potrzeba nowego kredytu tylko bank spółdzielczy zażądał nowych poręczeń i zabezpieczeń na stary . Źle bo takie praktyki stosuje się w sprawach jak zmienia się na niekorzyść sytuacja kredytobiorcy.

  7. gość Odpowiedz

    14 stycznia 2019 at 21:27

    Mam wrażenie ,że miasto kapituluje w sprawie kar.Zgadzam się z Panią Prezes,że TBS podpisał umowę z konsorcjum.Tymczasem Pn Prezydent mówi o syndyku i podwykonawcach….

    • teraz Odpowiedz

      14 stycznia 2019 at 22:02

      P.prezes tymi karami spowodowała tą sytuacje(i jej los jest przesądzony).Teraz prezydent bierze kredyt i płaci podwykonawcom i syndykowi (bo wykonawca zbankrutował dzięki p.prezes)A o karach wypowie się sąd .Mieszkańcy jeszcze długo nie zamieszkają tam

    • Nowy Odpowiedz

      14 stycznia 2019 at 22:13

      Nie ma racji Pani prezes. W przypadku niewypłacalności swojego zamawiającego ( tego na ktorego wszedl syndyk) podwykonawcy mogą wystąpić bezposrednio o zaplate do inwestora

    • gość Odpowiedz

      14 stycznia 2019 at 22:20

      to kto ma dokumentację?

      • masza Odpowiedz

        14 stycznia 2019 at 23:06

        no kto reprezentuje wykonawcę?

  8. Piotr Odpowiedz

    15 stycznia 2019 at 09:04

    Prwada jest taka ze My najemcy bedziemy zwodzeni , ze za dwa tygodnie itd… miną kolejne dwa tygodnie i znowu beda Nam mówic ze decyzja za dwa tygodnie… minie wiosna a My nadal bez mieszkan. jak oni sobie teraz to wyobrazaja ze ludzie wejda do mieszkan i beda juz płacic czynsze ?za puste mieszkania, gdzie ludzie odmówili stolarzy itp… bo tak naprawde nie wiadomo czy kupic meble czy zrobic łazienke to jest czas… jeszcze łazienki w opłakanym stanie. to jest cyrk

    • heniek plytkarz Odpowiedz

      15 stycznia 2019 at 19:53

      jak w opłakanym stanie ? kible dzialają,sralem w każdym jak tam płytki kladlem,wszystko jast dobrze

  9. Najemca Odpowiedz

    15 stycznia 2019 at 09:29

    To jest cyrk. jedyna nadzieja w prezydencie i zastępcy. Pani prezes nie zrobi nic. Typowa urzędniczka. Trzeba się dogadać z tymi podwykonawcami a ona tego nie chce!!!!! I jeszcze mówi że my jesteśmy najważniejsi, gdyby tak było to już byśmy tam mieszkali.ja rozumiem że wykonawca jest zły ale to trzeba dla dobra naszej sprawy się z nimi dogadać.
    Mam nadzieję że prezydenci coś zdziałają, oni są naszą jedyna nadzieja że szybko otrzymamy klucze bo z pania prezes to będziemy się bujać kilka miesięcy.

    • goniec Odpowiedz

      15 stycznia 2019 at 10:03

      Tą panią to Wy powinniście pozwać za taki nadzór inwestorski i niechby oddała te zmalwersowane fundusze z ubzduranych kar. Miasto nowym kredytem podzieli się ze wszystkimi lokatorami TTBS-u i to też zasługa tej pani.

    • ????????? Odpowiedz

      15 stycznia 2019 at 19:49

      Panie najemco,spytaj pania prezes jakie ma dochody?a będziesz wiedzial dlaczego niemieszkasz wtym patologiczo-socjalnym mieszkaniu!

  10. mieszaniec Odpowiedz

    15 stycznia 2019 at 13:29

    Opóźnienia inwestycji i oddania mieszkań zdarzają się w całej Polsce bardzo często i nie jest to jakaś sytuacja niecodzienna. Zarówno przez deweloperów jak i TBSy czy spółdzielnie. Tak samo spór o kary umowne. W Tarnobrzegu robi się za tego niesamowitą aferę.

    Prezydent widać, że chce pomóc choć tak naprawdę to nie powinien być jego problem, poza tym nie ma żadnego pojęcia o prowadzeniu inwestycji, ani chyba nikogo kto w mógłby mu wytłumaczyć i pomóc.

    Pani prezes TBS chyba też nie do końca wie o co w tym chodzi i jak należy postępować w takich sytuacjach albo nie potrafi przedstawić klarownie sytuacji w jakiej jest TBS. Tutaj niestety TBS za to odpowiada, a prezes zarabiający nie małe pieniążki powinien się na tym znać lub zatrudniać osoby które mają pojecie o prowadzeniu budowy. Potrafiące wiedzieć jak działania się podejmuje przy sporze z wykonawcą oraz wyjaśnić czytelnie przyszłym najemcą.

    Najemcy są w trudnej sytuacji, bo mieli jakieś plany itd., ale teraz to mam wrażenie, że robi się grupa roszczeniowa, która próbuje
    coś dla siebie ugrać kosztem TBSu czy miasta, albo po prostu nie potrafią ze zrozumieniem przeczytać umów które otrzymują i zrozumieć na czym polega wynajmem mieszkania w TBS.

    Niektórzy radni i lokalne media próbujący szukać afery i brakujących milionów chcą chyba mocno zabłysnąć przekłamując rzeczywistość albo znów nie wiedzą o czym mówią. Jeżeli nie wiedzą jak buduje się na kredyt komercyjny niech podejdą do dowolnego banku i zapytają. Jeżeli dobrze rozumiem wypowiedź pani prezes TBS to dług który jest to rata za nowy blok. Jeżeli roboty nie są wykonane (fizycznie mogą być ale odbiorów i dokumentacji nie ma) to normalne, że bank nie wypłaca kolejnej transzy, a jeżeli są problemy to wymaga dodatkowych zabezpieczeń. Naliczenia kar umownych i spór o nie to rzeczywistość chyba każdej większej budowy, od rozstrzygnięcia jest sąd,ubezpieczyciel, a nie wykonawca czy prezydent. Jeżeli prezydent chce pożyczyć kasę i zapłacić za blok niech płaci, ale pewnie kasy z kar już raczej nie odzyska od upadłej firmy.

    Bardzo podobna sytuacja była z Parkiem Technologicznym w Zakrzowie, tam też co niektórzy wołali aby płacić, a jak się skończyło tak się skończyło.

    • endriu Odpowiedz

      15 stycznia 2019 at 13:58

      Grafologiem to może jesteś ale nie fachowcem.Wygładziłeś p.prezes(zapewne chcąc zabłysnąć)wygładziłeś park przemysłowy określając „Tak się skończyło jak się skończyło” a skończyło się tym; zła opinia o mieście o jego władzach i niechęci inwestorów. Nie mówiąc o utracie zaufania u mieszkańców robionych w balona. Jednym słowem jesteś poplecznikiem PO – oni tak postępują.

      • dziadek z mickiewicza Odpowiedz

        15 stycznia 2019 at 20:04

        a skonczylo sie tym: ze mamy wysokie oplaty za smieci 18 zl dzieki peło

  11. każdemu się zdarza Odpowiedz

    15 stycznia 2019 at 18:07

    nie wiem co mam powiedzieć ludziom skoro nie znają prawa zawsze są dwa wyjścia ale tu się z głową myśli lub pyta się takich co mieli z tym do czynienia a takie afery się będą powtarzać i nie wiadomo czy wszystko dojdzie do skutku

    • contra Odpowiedz

      15 stycznia 2019 at 19:29

      Cóż za rozbrajające zrozumienie afer,błędów i machloii. Ludzie takie rzeczy trzeba krytykować ,napiętnować, ganić i karać, a nie durnowato się z nimi godzić. Gdyby tak postępował świat – nie było by postępu, nie było by cywilizacji.

  12. Przedsiębiorca Odpowiedz

    15 stycznia 2019 at 22:21

    szefem jest pierwszy czy vice?? Źle oceniałem drugiego ale szacunek, działanie i zaangażowanie w sprawę na najwyższym poziomie.

  13. eston Odpowiedz

    17 stycznia 2019 at 09:43

    Za co Zosiu dostałaś podwyżkę? Za niewłaściwy nadzór inwestorski nad budową nowego bloku? Za złe gospodarowanie majątkiem spółki skutkujące regularnymi, nieuzasadnionymi podwyżkami czynszu? Za doprowadzenie TTBS na skraj bankructwa?
    Przez kilkanaście lat TTBS był dobrze rozwijającą się spółką z rosnącym zasobem mieszkaniowym, sprawnym zarządcą budynków i nagle… wszystko się posypało odkąd przejęłaś zarządzanie TTBS.
    Z całym szacunkiem ale na Twoim miejscu Zosiu sam bym się ze wstydem ewakuował. Ja wiem, że jak sama mówiłaś lepiej być 10 razy opierdolonym niż raz się naharować ale tym razem granica niekompetencji została przekroczona i jako lokator TTBS liczę na bardzo szybką zmianą na Twoim stołku.

  14. N-mca Odpowiedz

    20 stycznia 2019 at 20:22

    co w tej sprawie bo termin się zbliża, został tydzień i cisza!!!! Czy dalej będziecie nas kantować???? Ile to już czasu??? Kiedy nastąpi normalność?????