Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Nowi świadkowie, konfrontacja pomiędzy D. Kołkiem a J. Kociubą i L. Ogorzałkiem. Trwa proces byłego prezydenta G. Kiełba (zdjęcia oraz video HD)

Luty 11, 2019 4:50 PM

Dzisiaj w Sądzie Rejonowym w Tarnobrzegu odbyła się szósta rozprawa oskarżonego o korupcję byłego prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba. W sprawie pojawią się nowi świadkowie, dojdzie również do konfrontacji.

Dziś przed sądem zeznawali radny Kamil Kalinka oraz dwaj inwestorzy. Sąd nie zgodził się na rejestrację video przesłuchań, dlatego już niebawem pojawią się obszerne fragmenty zeznań świadków, które udało nam się zanotować.

Na wniosek dowodowy z dnia 29.01.2019 obrońcy Damiana Bogdańskiego sąd postanowił dopuścić do konfrontacji pomiędzy Dariuszem Kołkiem a Jolantą Kociubą i Leszkiem Ogorzałkiem. Sąd dopuszcza również dowody zeznań urzędniczek: Lidii Staszczyk, Iwony Kulczyckiej, Bernadetty Rawskiej oraz kierownik Centrum Obsługi Inwestora Anity Zachariasz  i Iwony Kołek.

W związku z dopuszczeniem zeznań nowych świadków oraz konfrontacji, sąd wyznaczył terminy dwóch kolejnych rozpraw. Na 11 marca br., na godzinę 9 w sądzie zeznawać będą Lidia Staszczyk, Iwona Kulczycka, Anita Zachariasz i Bernadetta Rawska , zaś 25 marca br. Iwona Kołek. Na ten dzień Sąd wyznaczył również termin konfrontacji, a jeżeli w sprawie nie pojawią się rewelacje dowodowe, dojdzie w tym dniu również do mów końcowych.

Prawdopodobnie konfrontacja oraz mowy końcowe odbędą się bez jawności, ze względu na utajnienie zeznań świadka Dariusza Kołka.

Tak dzisiejszą rozprawę skomentował dla portalu NadWisłą24.pl Grzegorz Kiełb:

foto&video: Piotr Morawski

28 Responses to Nowi świadkowie, konfrontacja pomiędzy D. Kołkiem a J. Kociubą i L. Ogorzałkiem. Trwa proces byłego prezydenta G. Kiełba (zdjęcia oraz video HD)

  1. Osiedlanin Odpowiedz

    11 lutego 2019 at 17:45

    Ponieważ na NW24 jeszcze nie ma „Stenogramu” wrzucę kawałeczek (który mnie rozbawił) z Echa Dnia:

    „Po skończeniu swobodnego składania zeznań sędzia odczytał zeznania, jakie Kamil Kalinka złożył w postępowaniu przygotowawczym. W tych wtorkowych przed sądem nie poruszył jak się wydaje najważniejszych kwestii – spotkania Kamila Kalinki z Dariuszem Kołkiem, co wyraźnie poirytowało sędziego.”

    Na co Pan liczył, Panie Niedoszły-Prezydencie/były-Przewodniczący? Że sąd nie będzie znał Pana wcześniejszych zeznań? Że jak Pan sam nie wspomni o tym, że między panem DK doszło do spotkania, to sędzia o to nie zapyta? XDD

    • kuntekinte Odpowiedz

      11 lutego 2019 at 20:59

      Aleś wyłapał decydujący moment procesu!!!! Nic bardziej znaczącego dla wyjaśnienia oskarżenia w tym przesłuchaniu nie było. To daj se spokój i nie ośmieszaj się z takim sztucznym klimatem i niedwuznaczną sugestią.Wyrok ma być sprawiedliwy.

      • Osiedlanin Odpowiedz

        11 lutego 2019 at 21:18

        „Aleś wyłapał decydujący moment procesu!!!! Nic bardziej znaczącego dla wyjaśnienia oskarżenia w tym przesłuchaniu nie było.”

        Czerwony Pantofelku, ochłoń. Napisałem, że mnie to rozbawiło (ale może trzeba drukowanymi literami: ROZBAWIŁO).

        Poza tym, parafrazując klasyka: „daj se spokój i nie ośmieszaj się takim sztucznym klimatem”. Tzn, chodzi mi o to, żebyś nie udawał, że sytuacja nie miała miejsca. Z jakiegoś powodu Niedoszły-Prezydent/Były-Przewodniczący, postanowił nie uwzględniać informacji o spotkaniu w trakcie zeznań w sądzie (sędzia jakoś specjalnie zadowolony z tego faktu nie był). Czy nie wymagam od Ciebie zbyt wiele, spindoktorze za dychę? ;*

        • kuntekinte Odpowiedz

          11 lutego 2019 at 21:28

          „Na co Pan liczył, Panie Niedoszły-Prezydencie/były-Przewodniczący? Że sąd nie będzie znał Pana wcześniejszych zeznań? Że jak Pan sam nie wspomni o tym, że między panem DK doszło do spotkania, to sędzia o to nie zapyta?” więc powtórze bo tyś chyba niewarty piątaka ;Daj se spokój i nie ośmieszaj się z takim sztucznym klimatem i niedwuznaczną sugestią.Wyrok ma być sprawiedliwy.

  2. Patryk Odpowiedz

    11 lutego 2019 at 18:53

    Konfrontacja będzie rzeczywiście ciekawa. Zważywszy na wcześniejsze zeznania radnego Ogorzałka można postawić pytanie: kto powinien mieć postawione zarzuty Kołek czy Ogorzałek? Kołek za namawianie do wzięcia łapówki czy Ogorzałek za składanie fałszywych zeznań.

    Czy jest jakieś postępowanie w tej sprawie?

    A tak na marginesie: Kołek chodzi po urzędzie podchodzi do jednego, potem do drugiego i tak dalej namawiając do dania prezydentowi łapówki.

    Jednocześnie w tym samym urzędzie prezydent ostrzega urzędników przed możliwymi prowokacjami (relacja pani Kociuby)

    I jednocześnie w tym samym urzędzie prezydent Kiełb, gdyby nigdy nic, układa się z radnym Kołkiem, co do wzięcia pożyczki na wybory. Co więcej, bierze tę pożyczkę w tym samym urzędzie.

    To się trzyma kupy?

  3. John Odpowiedz

    11 lutego 2019 at 20:36

    Wyzamykac i zatrzasnac drzwi narobili syfu wniesli swoje perfidne zadze posiadania pieniedzy wszelkim kosztem na poziom spoleczny nasrali na tarnobrzeg na urzad a teraz rozmazuja to gowno starajac sie jak najwiecej tego gowna rozmazac .won

  4. stanislaw Odpowiedz

    11 lutego 2019 at 20:40

    to niewziol tych pieniedzy?,przecierz mówili w tv ze znalezli w biurku pieniądze,CBA ZNALAZŁO W TRAKCIE PRZESZUKANIA!!!więc o co chodzi?,A WIEM MOZE KRASNOLUDKI PODRZUCIŁY DO SZUFLADY,ALE SKAD TYLE SIŁY MIAŁY?LUDU GŁUPI TARNOBRZESKI WYBRALES GO W NAGRODĘ RADNYM,GRATULUJE GŁUPOTY!

  5. Konrad Odpowiedz

    11 lutego 2019 at 21:08

    Panie Kalinka zbliża się czas kiedy to kto inny zapłacze jak wyjdzie na jaw prawda kto uknuł tę intrygę i trzeba będzie za nią odpowiedzieć. Ha, ha, ha ten czas jest coraz bliżej.

    • kanu Odpowiedz

      11 lutego 2019 at 21:19

      No włóż mu jeszcze te 20 kafli do kieszeni i wtedy będziesz ha ha ha ha robił.

      • Konrad Odpowiedz

        12 lutego 2019 at 13:18

        Pan Kalinka myśli, że wszyscy to ciemna masa i pozwoli się oszukiwać. DK płakał rzewnymi łzami na ramieniu najuczciwszego z uczciwych a przedtem chodził i namawiał wszystkich na wręczanie łapówek Prezydentowi. Już niedługo wyjdzie czym DK został zaszantażowany aby zrealizować taką obrzydliwą prowokację. Już niedługo wszyscy będą śpiewać, aby ratować swoją skórę, bo ta prowokacja strasznie śmierdzi. Ha, ha, ha, Prowokatorzy wiecie co wam grozi? Powinniście pomyśleć wcześniej jakie konsekwencje takich działań mogą być

        • jawa Odpowiedz

          12 lutego 2019 at 13:45

          Znawco cudzych myśli popracuj nad swoimi myślami bo Twoja hipoteza nie ma żadnego potwierdzenia ani w sadzie ani w nowych zeznaniach, natomiast niepodważalne jak dotąd 20 tys znalazły się w kieszeni (chyba wiesz czyich) i na tych okolicznościach racz Ty (bo sąd to czyni) się skupić a nie nad kompromitującym zastraszaniem wyimaginowanych prowokatorów.

          • Konrad

            12 lutego 2019 at 14:06

            Poczekamy, poczekamy i fakty zostaną ujawnione. Wtedy przed sądem staną także inni zaangażowani w tę historię. Wcale nie zamierzam bronić GK. Wziął i należy to osądzić, ale organizowanie takich prowokacji jest obrzydliwe i musi być osadzone tak samo.

          • jawa

            12 lutego 2019 at 14:15

            Okoliczności ujawnione i udokumentowane są faktami a urojenia nawet hipotetycznie uprawdopodobnionymi będą tylko wymyślonymi urojeniami.

          • Konrad

            12 lutego 2019 at 14:32

            Chcieliby ukryć swoją rolę w tej prowokacji, ale nie uda się prowokatorom ukryć. Ta historia nie zakończy się na wyroku dla GK. Będzie dalszy ciąg serialu. Pamiętajcie.

          • jawa

            12 lutego 2019 at 19:02

            Urojenia kończą się na rehabilitacji w Tworkach lub innym kurorcie. Pamiętajcie.

  6. AlkoHolik Odpowiedz

    11 lutego 2019 at 22:25

    Sprawa jak za kradzież buraka to tylko TBG.
    Zdrowie na budowie i niech wygra „sprawiedliwość i prawo” rzecz jasna.

  7. Elegant Odpowiedz

    12 lutego 2019 at 07:06

    Niech już ta szopka się kończy, bo to już się nudne robi. Krótka piłka, mamy wręczającego łapówkę , mamy przyjmującego łapówkę, mamy pieniążki u tego biorącego więc mam nadzieję że sąd nie będzie miał problemu z wydaniem wyroku.

    • Gość Odpowiedz

      12 lutego 2019 at 09:50

      Czymś przycisnęli jednego.Zmontowali prowokację Coś obiecali .Tak ja to wszystko widzę.

      • jawa Odpowiedz

        12 lutego 2019 at 13:27

        Twoje widzenie jest takie jak przez zamknięte oczy ; widzisz prowokacje ale nie masz (i na razie sąd też nie podał) TAKICH DOWODÓW.

        • Gość Odpowiedz

          12 lutego 2019 at 15:01

          A nie wydaje się wam wszystkim dziwne ,że plan ,który miał być przedmiotem łapówki został zaraz potem tak szybko uchwalony? Przecież normalnie powinna to zbadać prokuratura ,czy nie doszło do korupcji i dopiero potem uchwalać a tu chyba nic takiego nie nastąpiło..Bardzo to wszystko dla mnie dziwne

          • Erazm

            12 lutego 2019 at 18:26

            Tylko, że ten plan nadal nie jest uchwalony :/

          • Gość

            12 lutego 2019 at 18:45

            Tylko który ,bo dwa były.Zdaje się ,że jeden został uchwalony w kilka dni po wybuchu afery.

          • mieszaniec

            12 lutego 2019 at 20:50

            Raczej dla niektórych wszystko poszło zgodnie z planem. Jeden uchwalony, a drugi zablokowany. Działeczkę można było sprzedać pod budowę galerii w Mokrzyszowie, a konkurencja może sobie co najwyżej kozy w samym centrum miasta wypasać, bo oni planu zagospodarowania nie mają i nic tam budować nie mogą. Wioska w centrum niestety wioską pozostanie bo do zmiany władz miasta jeszcze bardzo długo.

          • Gość

            12 lutego 2019 at 20:57

            Ile lat new mogą uchwalić tego planu w centrum? A swoją drogą to po co kupili ci z Warszawy jak nie mogli budować. Długo już czekają?

          • mieszaniec

            12 lutego 2019 at 21:43

            Budować mogli tylko, że jedynie małe parterowe „blaszaki”, a więc zmiana ich koncepcji na budowę piętrowej galerii z kinem i walka o odpowiedni plan raczej chyba jest zdecydowanie na plus dla miasta. Temat budowy galerii czy innego obiektu wielkopowierzchniowego ciągnie się chyba z 25 lat, jednak ponoć zawsze nie można było bo konserwator, bo coś tam. A okazało się, że jak się chce to się da tylko czasu brakło poprzedniemu prezydentowi i znów w mieście mamy „dziwną” niemoc w tym temacie.

  8. tam są drzwi Odpowiedz

    12 lutego 2019 at 21:02

    zmienią zarzut na: „przyjęcie pożyczki niezgodne z prawem wyborczym” czy coś w tym stylu, prowokacja marna i zalatuje reżimem prl

    • akcja Odpowiedz

      12 lutego 2019 at 22:17

      Prowokator; Grzesiu uchyl kieszeń to dam ci jabłko . Grześ uchylił potem zajrzał a tam 20 tys.- schował i pomyślał a na kampanie się mi przydadzą. Tak to haniebny prowokator wrobił niewinnego Grzesia.

  9. nowo Odpowiedz

    13 lutego 2019 at 18:59

    DK „Płacz głupi płacz swoim życiem się baw”.