Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sprostowanie do wypowiedzi prezydenta Tarnobrzega przez prezes spółki MARCOM

Luty 22, 2019 12:07 PM

- Nie może się tak dziać, że między nami a konsorcjum polemika dzieje się za pośrednictwem bannerów czy mediów. Negocjacje prowadzi się na spotkaniach, w czasie rozmów, nie za pomocą przerzucania się informacjami medialnymi – powiedział prezydent D. Bożek podczas poniedziałkowej konferencji, odnosząc się m.in. do listu od wykonawcy, który opublikowaliśmy tutaj.

Odmienne od prezydenta stanowisko w tej sprawie zajmuje wykonawca, który do naszej redakcji przesłał kolejne pismo, odnosząc się w nim do informacji przekazanych przez prezydenta, a dotyczących budowy bloku przy ul. Św. Barbary w Tarnobrzegu – konferencja dostępna jest tutaj

W trakcie w.w. konferencji prezydent powiedział, że w tej sprawie priorytetowo traktuje dwie kwestie, jak najszybsze udostępnienie lokali mieszkańcom oraz zapłatę podwykonawcom. W ramach podjętych działań Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego odtworzyło dokumentację techniczną dotycząca budowy budynku. Prezydent poinformował również o tym, że w miniony piątek do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Tarnobrzegu został złożony wniosek o dopuszczenie budynku do użytkowania, zaś od środy 20 lutego planowo miały rozpocząć się oględziny lokali przez przyszłych mieszkańców.

Sprostowanie do wypowiedzi prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka (śródtytuły pochodzą od redakcji)

” Tarnów, 21.02.2019 r.

Do Prezydenta Miasta Tarnobrzeg

Dotyczy: Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego nr 1 wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Św. Barbary w Tarnobrzegu

Szanowny Panie Prezydencie,

W nawiązaniu do konferencji prasowej Pana Prezydenta Tarnobrzega z dnia 18.02.2018 r. /godz. 14:00/ w sprawie sytuacji w Tarnobrzeskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnobrzegu jesteśmy zmuszeni dokonać sprostowania wypowiedzi Pana Prezydenta.

W szczególności sprostowania wymaga wypowiedź Pana Prezydenta w zakresie ryzyka podwójnej zapłaty, oraz skompletowania dokumentacji powykonawczej budowy.

Podkreślamy, że warunki porozumienia uzgodnione w dniu 1 lutego 2019 r. w siedzibie Urzędu Miasta Tarnobrzega przez Strony tj. MARCOM Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (Wykonawca), Syndyka Masy Upadłości ABM SOLID S.A. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Tarnowie (Podwykonawca), oraz Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnobrzegu (Zamawiający), przy udziale przedstawicieli Miasta Tarnobrzeg (w szczególności Pana Prezydenta zakładały zaspokojenie wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego – począwszy od Wykonawcy, poprzez Podwykonawcę, a skończywszy na dalszych podwykonawcach poprzez bezpośrednią zapłatę przez TTBS Sp. z o.o. w Tarnobrzegu każdemu z tychże podmiotów.

„W ramach wynegocjowanego porozumienia nie istniało ryzyko podwójnej zapłaty podwykonawcom”

Na przedmiotowym spotkaniu Pani Syndyk wyjaśniła wszystkim obecnym, że będąc stroną stosownego porozumienia gwarantuje tym samym wyłączenie z masy upadłościowej kwot należnych poszczególnym podwykonawcom, co eliminuje ryzyko tzw. podwójnej zapłaty przez TTBS Sp. z o.o. Jednocześnie podkreślamy, że w ramach wynegocjowanego porozumienia nie istniało ryzyko podwójnej zapłaty podwykonawcom, gdyż każdy z podwykonawców dostawałby płatność bezpośrednio na swoją rzecz, a uzgodnione porozumienie miało stanowić, że płatności tego rodzaju są zaliczane na poczet należności przysługujących Wykonawcy i Podwykonawcy i w tym zakresie należności te zostają uznane za zaspokojone.

Z wypowiedzi Pana Prezydenta wynika, że prawdopodobnie nie miał przekazanych pełnych informacji dotyczących warunków porozumienia, skoro takie a nie inne treści skierowane zostały do opinii publicznej.

Ponadto Pan Prezydent podczas swojej wypowiedzi raz stwierdza, że odtworzono dokumentację powykonawczą, a następnie twierdzi, że dokumentacja jest zbierana od podwykonawców. Według naszej wiedzy TTBS Sp. z o.o. w Tarnobrzegu nie odtworzyła kompletnej dokumentacji powykonawczej, gdyż część dalszych podwykonawców uwarunkowała przekazanie dokumentacji powykonawczej uzyskaniem pisemnej deklaracji zapłaty przez TTBS Sp. z o.o. w Tarnobrzegu, na co TTBS Sp. z o.o. w Tarnobrzegu nie wyraziła zgody.

…rysujące się obawy dotyczącego tego, że TTBS Sp. z o.o. w Tarnobrzegu od początku planowała nie wywiązanie się z zobowiązania zapłaty za wykonane przez nas roboty budowlane

Podkreślamy na koniec, że z niewiadomych nam względów TTBS Sp. z o.o. w Tarnobrzegu jednostronnie zerwało de facto prowadzone wcześniej rozmowy domagając się – całkowicie odmiennie od wcześniejszych ustaleń – uznania przez nas gigantycznych kar umownych naliczonych przez siebie, co byłoby tożsame z brakiem zapłaty za wykonane roboty budowlane. Nie wiemy też, dlaczego przedstawiciele TTBS Sp. z o.o. w Tarnobrzegu, z aprobatą przedstawicieli Miasta Tarnobrzeg, deklarowali wcześniej wolę zawarcia porozumienia na przedstawionych wyżej warunkach, skoro następnie doszło do tak radykalnej i nie uzasadnionej zmiany stanowiska.

Na koniec zauważamy, że znamienne są słowa Pana Prezydenta wypowiedziane w czasie omawianej konferencji prasowej, a mianowicie, że w chwili rozpoczęcia inwestycji w postaci budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Św. Barbary w Tarnobrzegu, TTBS Sp. z o.o. w Tarnobrzegu nie posiadała środków niezbędnych do jej realizacji. Tego rodzaju stwierdzenie (a nie mamy podstaw by kwestionować w tym zakresie prawdomówności Pana Prezydenta), wprost potwierdza rysujące się obawy dotyczącego tego, że TTBS Sp. z o.o. w Tarnobrzegu od początku planowała nie wywiązanie się z zobowiązania zapłaty za wykonane przez nas roboty budowlane (a co najmniej się z tym liczyła), zaś naliczenie bezzasadnych w naszej ocenie kar umownych, a następnie powoływanie się na nie jako uzasadnienie braku płatności, było środkiem pozwalającym na realizację takiego właśnie planu.

Z poważaniem prezes zarządu Barbara Pawlik”

Sprostowanie do wypowiedzi Prezydenta_21.02.2019

51 Responses to Sprostowanie do wypowiedzi prezydenta Tarnobrzega przez prezes spółki MARCOM

  1. zosia Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 12:14

    Tak kompetentnie mieszkańcy są informowani.Po każdej konferencji prostowania i wyjaśniania Po prostu prezydent nie załatwia tych spraw i ich nie rozumie .To już niech nie robi tych konferencji skoro ma rzecznika

  2. John Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 12:52

    Po co jest ten prezydencik klamczuszek , juz niedlugie prezydenciku smieszny , wszystkich nie da sie oszukac wylecisz z ca swoja druzyna

  3. Staszek Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 12:55

    Zabawne, że piszą „sprostowanie wypowiedzi Prezydenta” :) To tak można ?

    Rozumiem, że mają inne zdanie i odnoszą się do słów Prezydenta ale chyba napisanie „sprostowania” w imieniu innej osoby to delikatnie pisząc „nietakt”.

    • Ignas Odpowiedz

      22 lutego 2019 at 13:15

      MAM nadzieję że tego nie pisze nowy rzerzecznik Oczywiście że prostuje się nieprawdziwa wypowiedź innej osoby.Sam autor może też oczywiście ale bardziej jako pomyłka.
      Tak więc nie doktoryzuj się człowieku z ekipy wladzy

      • Staszek Odpowiedz

        22 lutego 2019 at 13:54

        Pudło. Żaden ze mnie człowiek władzy. Zapewniam Cię, że nie jestem też rzecznikiem.

      • Staszek Odpowiedz

        22 lutego 2019 at 14:03

        Człowiek uczy się całe życie. Jednak mogli użyć takiej formy i z niej skorzystali.

        Definicja: sprostować – poprawić to, co jest błędne w czyjejś wypowiedzi, mówiąc lub pisząc, jak jest naprawdę

        źródło: https://wsjp.pl/index.php?id_hasla=27290

  4. John Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 13:17

    Staszku nietaktem jest zachowanie prezydenta i jego zastepcy przypomniec ci wypowiedz pluty ktory z usmiechem na twarzy mowil ze nie zaczyna sie budowy nie majac pieniedzy , gwarantowal ze ttbs je ma , i mowil to do mieszkancow , widziales go gdy przepraszal za zwykle klamstwo ? Nie i ja tez nie , to sa klamcy z krwi i kosci

  5. gość Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 13:24

    Ja tu żadnych sensacji nie widzę. Normalna sprawa, trwały agresywne negocjacje. Wygląda na to ,że miasto przechytrzyło wykonawcę i tyle. Resztę najpewniej rozstrzygnie sąd. Ale ludzie będą już mieszkać. Zakładając oczywiście ,że TBS wymienił zamki i zajął budynek.

    • kleo Odpowiedz

      22 lutego 2019 at 16:58

      Miasto jest ofiarą oszustów z TTBS a teraz jeszcze dochodzą oszuści z U.M, Hańba i wstyd zalewa miasto.

    • obywatel Odpowiedz

      22 lutego 2019 at 17:24

      Nie ważne że przechytrzyło, ważne że już nigdy takiego frajera w POLSCE
      Miasto nigdy nie znajdzie i nie będzie więcej budowanych budynków.
      Wiadomość poszcza w Polskę i znowu Tarnobrzeg z urzędasami w tle.
      Elity ?????

      • Leon Odpowiedz

        23 lutego 2019 at 16:21

        Co za bzdury wypisujecie na tym forum. Gdyby ttbs i miasto odpuścili przy tej budowie, to przy następnych inwestycjach wykonawcy mogliby szantażować w ten sam sposób, czyli zabierając dokumenty i klucze!!! To nic innego jak tylko bezprawne działanie na szkodę spółki miejskiej i miasta, a zagrywki medialne są jedną z części szantażu. Oni robią to celowo żeby zasiać ferment w mieście. Dlaczego jeszcze nie poszli na drogę sądową ??? Wiedzą, że sprawa potrwa kilka lat i zakończy się korzystnie dla ttbs-u i miasta !!!
        Ogarnijcie się i przejrzyjcie na oczy !!!

  6. Aaaa Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 13:26

    Pani Pawlik za taką fuszerke jaką zrobiliście na tej budowie ode mnie nie dostalibyscie złamanego grosza!!!!!! Na każdym kroku niedoróbki i fuszerka!!! I chcecie pieniądze????? Najpierw robotę proszę zrobić do końca i poprawnie A potem ządać pieniędzy!!!!!!

    • Gacek Odpowiedz

      22 lutego 2019 at 13:32

      Skąd wiesz ,że fuszerka? Byłeś w środku? Chyba zamknięte?

      • Slash Odpowiedz

        22 lutego 2019 at 13:41

        Od środy trwają obchody mieszkań przez przyszłych najemców bloku.

    • kolo Odpowiedz

      22 lutego 2019 at 17:01

      Najpierw terminy ,teraz jakość!!! ale OSZUSTWO trwa.

  7. owen Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 13:33

    Według mnie powinno być „Sprostowanie DO wypowiedzi prezydenta” ale to szczegół. Nie wierzę, że pani Janiec rozpoczęła budowę bez wiedzy i aprobaty ówczesnego prezydenta. Kto więc jest winien całej tej grandzie z TBS? Ale jakoś nikt go o nic nie pyta. Siedzi sobie z drwiącym uśmieszkiem na sesji i pewnie pod stołem środkowy palec wszystkim pokazuje. A dziennikarze omijają
    go szerokim łukiem jakby był albo zadżumiony albo nietykalny.

    • Gacek Odpowiedz

      22 lutego 2019 at 14:19

      Na kim spoczywał obowiązek zapewnienia finansowania inwestycji? Kto podpisywał umowy? Powinny to wyjaśnić już dawno powołane do tego organy. Czy już ktoś zwrócił się o wyjaśnienie tej sprawy?

  8. mieszkaniec Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 13:35

    Też mam podobne wrazenie jak „gość”

    Poprostu to spore negocjacje. Dla miastan najważniejsi są mieszkańcy i ich dobro, poprostu. Oczywiscie zaraz hejt anty Prezydencki sie wyleje ale jezeli mieszkańcy wejdą do swoich domów to będzie sukces.

  9. Spam Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 13:37

    Proponuję przeprowadzić referendum w sprawie odwołania P. Prezydenta.

    • Gacek Odpowiedz

      22 lutego 2019 at 14:21

      I co dalej? Nawet jak Go odwołają to dalej nie ma na kogo głosować.A miejscowi nie dopuszczą nikogo obcego i kółko się zamyka.

    • Beata M Odpowiedz

      23 lutego 2019 at 07:59

      Sam się odwołaj. A jak jesteś taki mądry, to miej odwagę się podpisać.

      • art Odpowiedz

        23 lutego 2019 at 11:29

        Pewnie chcesz go zwolnić z pracy , albo inną retorsję , wielbicielko demokracji i oczywiście konstytucji.

  10. John Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 13:42

    Do referendum jeszcze chwila

    • Tomek Odpowiedz

      22 lutego 2019 at 13:56

      Po referendum – John na Prezydenta – kto za ?

      • pani Odpowiedz

        22 lutego 2019 at 17:05

        Zapisy do przedszkola skończyły się ,czekaj na nowe a teraz ucz się czytać.

  11. John Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 13:58

    Ja jestem zaw

  12. John Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 13:59

    Obiecuje ze obiecam wiecej niz obiecal bozek i ci jega smieszni radni

  13. John Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 14:00

    I bede mial 10 rzecznikow i trzy boskie rejczele

  14. John Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 14:02

    I takich plutow to z kazdej wsi po jednym

  15. John Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 14:04

    Kazdy parking bedzie platny kazdy postoj w miescie wiec nigdzie nie bedzie zapchanych parkingow

  16. John Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 14:05

    I wode w. Jeziorze na czysta wymienie

    • Tomek Odpowiedz

      22 lutego 2019 at 14:09

      Bezwzglednie !

      Mieszkańcy pokrywają dużą nadzieje w Tobie John. O Twoich atutach było już nie raz.. Nie ma innej osoby aby pociągnąc za stery w Tarnobrzegu.

      Mieszkańcy naprawde mocno wierzą w Twoja osobę

  17. John Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 14:16

    Dzieki za slowa.uznania , jednak to wy musicie dla mnie cos zrobic w pierwszej kolejnosci , szykujcie taczki , instrukcji udziele w odpowiednim czasie

  18. John Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 14:18

    Ale chwilowo nie zawracajcie mi glowy bo ciezko pracuje nad poprawa wizerunku obecnego prezydenta

    • Universe Odpowiedz

      22 lutego 2019 at 18:33

      Johnny! Woła cię świat!! Wołam cię ja!!! Ooooo

  19. Ministrant Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 14:34

    Zapraszamy do Stalowej Woli Budujemy 20 bloków wydajemy 700 mln rocznie Elektroniczne tablice na przystankach miejsca rekreacji uniwersytet miasto doganiajace Rzeszów Tarnobrzeg niestety lata świetlne za STW a szkoda

  20. obywatel Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 17:18

    Kłamcie, kłamcie, kłamcie ” czy prezydento wie kto te słowa wypowiedział???

  21. obywatel Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 17:21

    Wychodzi na to, że kto chce mieszkać w TTBS i wniósł swoj wkład finansowy
    to frajer, który od początku robiony jest w konia przez miasto i TTBS.
    MIEJMY NADZIEJĘ, ŻE FRAJERÓW JUZ NIE ZNAJDĄ NIGDY.

  22. John Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 18:51

    Frajerow maja cale miasto , sie tam mieszkancami przejmowac teraz na potege sie stanowisk pracy dla ludzi z list tworzy , mial sprawnie urzad miasta dzialac a tu sie w urzad pracy przebranzowili

  23. lusia Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 19:14

    ONI TO MAJA GDZIES 5 LAT ICH A CO POTEM TO NAWET POTOP

  24. Józiek Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 19:29

    Pomóżcie Kornelci, dobrzy ludzie: https://www.siepomaga.pl/zycie-kornelki

  25. mrozek Odpowiedz

    23 lutego 2019 at 08:06

    Znowu bicie piany obliczone na efekt. Publikuje się list a w tym czasie zainteresowani(wykonawca)byli ponoć w tarnobrzeskim UM. Śmieszni są i tyle.

  26. ireneusz Odpowiedz

    23 lutego 2019 at 09:18

    A przecież było już „jednostronne przejęcie” było już „przekazanie lokali do oględzin” to teraz jest „jednostronne odtwarzanie dokumentacji”.
    A sprawa jest prosta – ktoś kto nie chce zapłacić za wykonaną usługę jest oszustem a zatrzymując należną zapłatę jest złodziejem !

    • gość Odpowiedz

      23 lutego 2019 at 09:39

      Jeżeli ktoś czuje się oszukany lub okradziony , niech zgłosi to do odpowiednich organów. A szantaż jest w porządku?

  27. Serb Odpowiedz

    23 lutego 2019 at 09:58

    Panie prezydencie pani Jaworowicz zgodziła się na reportaż! !!!! Super promocja dla naszego miasta

    • mrozek Odpowiedz

      23 lutego 2019 at 11:05

      Pani Jaworowicz szuka tematu? A swoją drogą, jeśli ktoś coś robił w tym temacie, to chyba się trochę pospieszył. Na to zawsze jest czas, chyba, że komuś zależy na wątpliwej promocji. Widzę, że takich tu wielu.

    • skrzek Odpowiedz

      23 lutego 2019 at 11:47

      Pani Jaworowicz? Komuś ewidentnie zależy na rozgłosie. Czy taki potrzebny w tej chwili?

  28. Mieszkaniec Odpowiedz

    23 lutego 2019 at 11:18

    Do tego doprowadził Plutek

    • rogal Odpowiedz

      23 lutego 2019 at 12:32

      Brudy i smrody trzeba prać, wietrzyć!!Kotłowanie tego tematu w Tarnobrzegu trwa za długo i prowadzi tylko do nowych etatów w U.M i w TBS .

  29. fakt Odpowiedz

    24 lutego 2019 at 09:14

  30. John Odpowiedz