Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sprostowanie do wypowiedzi prezydenta Tarnobrzega przez prezes spółki MARCOM

Luty 22, 2019 12:07 PM

- Nie może się tak dziać, że między nami a konsorcjum polemika dzieje się za pośrednictwem bannerów czy mediów. Negocjacje prowadzi się na spotkaniach, w czasie rozmów, nie za pomocą przerzucania się informacjami medialnymi – powiedział prezydent D. Bożek podczas poniedziałkowej konferencji, odnosząc się m.in. do listu od wykonawcy, który opublikowaliśmy tutaj.

Odmienne od prezydenta stanowisko w tej sprawie zajmuje wykonawca, który do naszej redakcji przesłał kolejne pismo, odnosząc się w nim do informacji przekazanych przez prezydenta, a dotyczących budowy bloku przy ul. Św. Barbary w Tarnobrzegu – konferencja dostępna jest tutaj

W trakcie w.w. konferencji prezydent powiedział, że w tej sprawie priorytetowo traktuje dwie kwestie, jak najszybsze udostępnienie lokali mieszkańcom oraz zapłatę podwykonawcom. W ramach podjętych działań Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego odtworzyło dokumentację techniczną dotycząca budowy budynku. Prezydent poinformował również o tym, że w miniony piątek do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Tarnobrzegu został złożony wniosek o dopuszczenie budynku do użytkowania, zaś od środy 20 lutego planowo miały rozpocząć się oględziny lokali przez przyszłych mieszkańców.

Sprostowanie do wypowiedzi prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka (śródtytuły pochodzą od redakcji)

” Tarnów, 21.02.2019 r.

Do Prezydenta Miasta Tarnobrzeg

Dotyczy: Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego nr 1 wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Św. Barbary w Tarnobrzegu

Szanowny Panie Prezydencie,

W nawiązaniu do konferencji prasowej Pana Prezydenta Tarnobrzega z dnia 18.02.2018 r. /godz. 14:00/ w sprawie sytuacji w Tarnobrzeskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnobrzegu jesteśmy zmuszeni dokonać sprostowania wypowiedzi Pana Prezydenta.

W szczególności sprostowania wymaga wypowiedź Pana Prezydenta w zakresie ryzyka podwójnej zapłaty, oraz skompletowania dokumentacji powykonawczej budowy.

Podkreślamy, że warunki porozumienia uzgodnione w dniu 1 lutego 2019 r. w siedzibie Urzędu Miasta Tarnobrzega przez Strony tj. MARCOM Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (Wykonawca), Syndyka Masy Upadłości ABM SOLID S.A. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Tarnowie (Podwykonawca), oraz Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnobrzegu (Zamawiający), przy udziale przedstawicieli Miasta Tarnobrzeg (w szczególności Pana Prezydenta zakładały zaspokojenie wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego – począwszy od Wykonawcy, poprzez Podwykonawcę, a skończywszy na dalszych podwykonawcach poprzez bezpośrednią zapłatę przez TTBS Sp. z o.o. w Tarnobrzegu każdemu z tychże podmiotów.

„W ramach wynegocjowanego porozumienia nie istniało ryzyko podwójnej zapłaty podwykonawcom”

Na przedmiotowym spotkaniu Pani Syndyk wyjaśniła wszystkim obecnym, że będąc stroną stosownego porozumienia gwarantuje tym samym wyłączenie z masy upadłościowej kwot należnych poszczególnym podwykonawcom, co eliminuje ryzyko tzw. podwójnej zapłaty przez TTBS Sp. z o.o. Jednocześnie podkreślamy, że w ramach wynegocjowanego porozumienia nie istniało ryzyko podwójnej zapłaty podwykonawcom, gdyż każdy z podwykonawców dostawałby płatność bezpośrednio na swoją rzecz, a uzgodnione porozumienie miało stanowić, że płatności tego rodzaju są zaliczane na poczet należności przysługujących Wykonawcy i Podwykonawcy i w tym zakresie należności te zostają uznane za zaspokojone.

Z wypowiedzi Pana Prezydenta wynika, że prawdopodobnie nie miał przekazanych pełnych informacji dotyczących warunków porozumienia, skoro takie a nie inne treści skierowane zostały do opinii publicznej.

Ponadto Pan Prezydent podczas swojej wypowiedzi raz stwierdza, że odtworzono dokumentację powykonawczą, a następnie twierdzi, że dokumentacja jest zbierana od podwykonawców. Według naszej wiedzy TTBS Sp. z o.o. w Tarnobrzegu nie odtworzyła kompletnej dokumentacji powykonawczej, gdyż część dalszych podwykonawców uwarunkowała przekazanie dokumentacji powykonawczej uzyskaniem pisemnej deklaracji zapłaty przez TTBS Sp. z o.o. w Tarnobrzegu, na co TTBS Sp. z o.o. w Tarnobrzegu nie wyraziła zgody.

…rysujące się obawy dotyczącego tego, że TTBS Sp. z o.o. w Tarnobrzegu od początku planowała nie wywiązanie się z zobowiązania zapłaty za wykonane przez nas roboty budowlane

Podkreślamy na koniec, że z niewiadomych nam względów TTBS Sp. z o.o. w Tarnobrzegu jednostronnie zerwało de facto prowadzone wcześniej rozmowy domagając się – całkowicie odmiennie od wcześniejszych ustaleń – uznania przez nas gigantycznych kar umownych naliczonych przez siebie, co byłoby tożsame z brakiem zapłaty za wykonane roboty budowlane. Nie wiemy też, dlaczego przedstawiciele TTBS Sp. z o.o. w Tarnobrzegu, z aprobatą przedstawicieli Miasta Tarnobrzeg, deklarowali wcześniej wolę zawarcia porozumienia na przedstawionych wyżej warunkach, skoro następnie doszło do tak radykalnej i nie uzasadnionej zmiany stanowiska.

Na koniec zauważamy, że znamienne są słowa Pana Prezydenta wypowiedziane w czasie omawianej konferencji prasowej, a mianowicie, że w chwili rozpoczęcia inwestycji w postaci budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Św. Barbary w Tarnobrzegu, TTBS Sp. z o.o. w Tarnobrzegu nie posiadała środków niezbędnych do jej realizacji. Tego rodzaju stwierdzenie (a nie mamy podstaw by kwestionować w tym zakresie prawdomówności Pana Prezydenta), wprost potwierdza rysujące się obawy dotyczącego tego, że TTBS Sp. z o.o. w Tarnobrzegu od początku planowała nie wywiązanie się z zobowiązania zapłaty za wykonane przez nas roboty budowlane (a co najmniej się z tym liczyła), zaś naliczenie bezzasadnych w naszej ocenie kar umownych, a następnie powoływanie się na nie jako uzasadnienie braku płatności, było środkiem pozwalającym na realizację takiego właśnie planu.

Z poważaniem prezes zarządu Barbara Pawlik”

Sprostowanie do wypowiedzi Prezydenta_21.02.2019

51 Responses to Sprostowanie do wypowiedzi prezydenta Tarnobrzega przez prezes spółki MARCOM

 1. zosia Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 12:14

  Tak kompetentnie mieszkańcy są informowani.Po każdej konferencji prostowania i wyjaśniania Po prostu prezydent nie załatwia tych spraw i ich nie rozumie .To już niech nie robi tych konferencji skoro ma rzecznika

 2. John Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 12:52

  Po co jest ten prezydencik klamczuszek , juz niedlugie prezydenciku smieszny , wszystkich nie da sie oszukac wylecisz z ca swoja druzyna

 3. Staszek Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 12:55

  Zabawne, że piszą „sprostowanie wypowiedzi Prezydenta” :) To tak można ?

  Rozumiem, że mają inne zdanie i odnoszą się do słów Prezydenta ale chyba napisanie „sprostowania” w imieniu innej osoby to delikatnie pisząc „nietakt”.

  • Ignas Odpowiedz

   22 lutego 2019 at 13:15

   MAM nadzieję że tego nie pisze nowy rzerzecznik Oczywiście że prostuje się nieprawdziwa wypowiedź innej osoby.Sam autor może też oczywiście ale bardziej jako pomyłka.
   Tak więc nie doktoryzuj się człowieku z ekipy wladzy

   • Staszek Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 13:54

    Pudło. Żaden ze mnie człowiek władzy. Zapewniam Cię, że nie jestem też rzecznikiem.

   • Staszek Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 14:03

    Człowiek uczy się całe życie. Jednak mogli użyć takiej formy i z niej skorzystali.

    Definicja: sprostować – poprawić to, co jest błędne w czyjejś wypowiedzi, mówiąc lub pisząc, jak jest naprawdę

    źródło: https://wsjp.pl/index.php?id_hasla=27290

 4. John Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 13:17

  Staszku nietaktem jest zachowanie prezydenta i jego zastepcy przypomniec ci wypowiedz pluty ktory z usmiechem na twarzy mowil ze nie zaczyna sie budowy nie majac pieniedzy , gwarantowal ze ttbs je ma , i mowil to do mieszkancow , widziales go gdy przepraszal za zwykle klamstwo ? Nie i ja tez nie , to sa klamcy z krwi i kosci

 5. gość Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 13:24

  Ja tu żadnych sensacji nie widzę. Normalna sprawa, trwały agresywne negocjacje. Wygląda na to ,że miasto przechytrzyło wykonawcę i tyle. Resztę najpewniej rozstrzygnie sąd. Ale ludzie będą już mieszkać. Zakładając oczywiście ,że TBS wymienił zamki i zajął budynek.

  • kleo Odpowiedz

   22 lutego 2019 at 16:58

   Miasto jest ofiarą oszustów z TTBS a teraz jeszcze dochodzą oszuści z U.M, Hańba i wstyd zalewa miasto.

  • obywatel Odpowiedz

   22 lutego 2019 at 17:24

   Nie ważne że przechytrzyło, ważne że już nigdy takiego frajera w POLSCE
   Miasto nigdy nie znajdzie i nie będzie więcej budowanych budynków.
   Wiadomość poszcza w Polskę i znowu Tarnobrzeg z urzędasami w tle.
   Elity ?????

   • Leon Odpowiedz

    23 lutego 2019 at 16:21

    Co za bzdury wypisujecie na tym forum. Gdyby ttbs i miasto odpuścili przy tej budowie, to przy następnych inwestycjach wykonawcy mogliby szantażować w ten sam sposób, czyli zabierając dokumenty i klucze!!! To nic innego jak tylko bezprawne działanie na szkodę spółki miejskiej i miasta, a zagrywki medialne są jedną z części szantażu. Oni robią to celowo żeby zasiać ferment w mieście. Dlaczego jeszcze nie poszli na drogę sądową ??? Wiedzą, że sprawa potrwa kilka lat i zakończy się korzystnie dla ttbs-u i miasta !!!
    Ogarnijcie się i przejrzyjcie na oczy !!!

 6. Aaaa Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 13:26

  Pani Pawlik za taką fuszerke jaką zrobiliście na tej budowie ode mnie nie dostalibyscie złamanego grosza!!!!!! Na każdym kroku niedoróbki i fuszerka!!! I chcecie pieniądze????? Najpierw robotę proszę zrobić do końca i poprawnie A potem ządać pieniędzy!!!!!!

  • Gacek Odpowiedz

   22 lutego 2019 at 13:32

   Skąd wiesz ,że fuszerka? Byłeś w środku? Chyba zamknięte?

   • Slash Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 13:41

    Od środy trwają obchody mieszkań przez przyszłych najemców bloku.

  • kolo Odpowiedz

   22 lutego 2019 at 17:01

   Najpierw terminy ,teraz jakość!!! ale OSZUSTWO trwa.

 7. owen Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 13:33

  Według mnie powinno być „Sprostowanie DO wypowiedzi prezydenta” ale to szczegół. Nie wierzę, że pani Janiec rozpoczęła budowę bez wiedzy i aprobaty ówczesnego prezydenta. Kto więc jest winien całej tej grandzie z TBS? Ale jakoś nikt go o nic nie pyta. Siedzi sobie z drwiącym uśmieszkiem na sesji i pewnie pod stołem środkowy palec wszystkim pokazuje. A dziennikarze omijają
  go szerokim łukiem jakby był albo zadżumiony albo nietykalny.

  • Gacek Odpowiedz

   22 lutego 2019 at 14:19

   Na kim spoczywał obowiązek zapewnienia finansowania inwestycji? Kto podpisywał umowy? Powinny to wyjaśnić już dawno powołane do tego organy. Czy już ktoś zwrócił się o wyjaśnienie tej sprawy?

 8. mieszkaniec Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 13:35

  Też mam podobne wrazenie jak „gość”

  Poprostu to spore negocjacje. Dla miastan najważniejsi są mieszkańcy i ich dobro, poprostu. Oczywiscie zaraz hejt anty Prezydencki sie wyleje ale jezeli mieszkańcy wejdą do swoich domów to będzie sukces.

 9. Spam Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 13:37

  Proponuję przeprowadzić referendum w sprawie odwołania P. Prezydenta.

  • Gacek Odpowiedz

   22 lutego 2019 at 14:21

   I co dalej? Nawet jak Go odwołają to dalej nie ma na kogo głosować.A miejscowi nie dopuszczą nikogo obcego i kółko się zamyka.

  • Beata M Odpowiedz

   23 lutego 2019 at 07:59

   Sam się odwołaj. A jak jesteś taki mądry, to miej odwagę się podpisać.

   • art Odpowiedz

    23 lutego 2019 at 11:29

    Pewnie chcesz go zwolnić z pracy , albo inną retorsję , wielbicielko demokracji i oczywiście konstytucji.

 10. John Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 13:42

  Do referendum jeszcze chwila

  • Tomek Odpowiedz

   22 lutego 2019 at 13:56

   Po referendum – John na Prezydenta – kto za ?

   • pani Odpowiedz

    22 lutego 2019 at 17:05

    Zapisy do przedszkola skończyły się ,czekaj na nowe a teraz ucz się czytać.

 11. John Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 13:58

  Ja jestem zaw

 12. John Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 13:59

  Obiecuje ze obiecam wiecej niz obiecal bozek i ci jega smieszni radni

 13. John Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 14:00

  I bede mial 10 rzecznikow i trzy boskie rejczele

 14. John Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 14:02

  I takich plutow to z kazdej wsi po jednym

 15. John Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 14:04

  Kazdy parking bedzie platny kazdy postoj w miescie wiec nigdzie nie bedzie zapchanych parkingow

 16. John Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 14:05

  I wode w. Jeziorze na czysta wymienie

  • Tomek Odpowiedz

   22 lutego 2019 at 14:09

   Bezwzglednie !

   Mieszkańcy pokrywają dużą nadzieje w Tobie John. O Twoich atutach było już nie raz.. Nie ma innej osoby aby pociągnąc za stery w Tarnobrzegu.

   Mieszkańcy naprawde mocno wierzą w Twoja osobę

 17. John Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 14:16

  Dzieki za slowa.uznania , jednak to wy musicie dla mnie cos zrobic w pierwszej kolejnosci , szykujcie taczki , instrukcji udziele w odpowiednim czasie

 18. John Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 14:18

  Ale chwilowo nie zawracajcie mi glowy bo ciezko pracuje nad poprawa wizerunku obecnego prezydenta

  • Universe Odpowiedz

   22 lutego 2019 at 18:33

   Johnny! Woła cię świat!! Wołam cię ja!!! Ooooo

 19. Ministrant Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 14:34

  Zapraszamy do Stalowej Woli Budujemy 20 bloków wydajemy 700 mln rocznie Elektroniczne tablice na przystankach miejsca rekreacji uniwersytet miasto doganiajace Rzeszów Tarnobrzeg niestety lata świetlne za STW a szkoda

 20. obywatel Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 17:18

  Kłamcie, kłamcie, kłamcie ” czy prezydento wie kto te słowa wypowiedział???

 21. obywatel Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 17:21

  Wychodzi na to, że kto chce mieszkać w TTBS i wniósł swoj wkład finansowy
  to frajer, który od początku robiony jest w konia przez miasto i TTBS.
  MIEJMY NADZIEJĘ, ŻE FRAJERÓW JUZ NIE ZNAJDĄ NIGDY.

 22. John Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 18:51

  Frajerow maja cale miasto , sie tam mieszkancami przejmowac teraz na potege sie stanowisk pracy dla ludzi z list tworzy , mial sprawnie urzad miasta dzialac a tu sie w urzad pracy przebranzowili

 23. lusia Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 19:14

  ONI TO MAJA GDZIES 5 LAT ICH A CO POTEM TO NAWET POTOP

 24. Józiek Odpowiedz

  22 lutego 2019 at 19:29

  Pomóżcie Kornelci, dobrzy ludzie: https://www.siepomaga.pl/zycie-kornelki

 25. mrozek Odpowiedz

  23 lutego 2019 at 08:06

  Znowu bicie piany obliczone na efekt. Publikuje się list a w tym czasie zainteresowani(wykonawca)byli ponoć w tarnobrzeskim UM. Śmieszni są i tyle.

 26. ireneusz Odpowiedz

  23 lutego 2019 at 09:18

  A przecież było już „jednostronne przejęcie” było już „przekazanie lokali do oględzin” to teraz jest „jednostronne odtwarzanie dokumentacji”.
  A sprawa jest prosta – ktoś kto nie chce zapłacić za wykonaną usługę jest oszustem a zatrzymując należną zapłatę jest złodziejem !

  • gość Odpowiedz

   23 lutego 2019 at 09:39

   Jeżeli ktoś czuje się oszukany lub okradziony , niech zgłosi to do odpowiednich organów. A szantaż jest w porządku?

 27. Serb Odpowiedz

  23 lutego 2019 at 09:58

  Panie prezydencie pani Jaworowicz zgodziła się na reportaż! !!!! Super promocja dla naszego miasta

  • mrozek Odpowiedz

   23 lutego 2019 at 11:05

   Pani Jaworowicz szuka tematu? A swoją drogą, jeśli ktoś coś robił w tym temacie, to chyba się trochę pospieszył. Na to zawsze jest czas, chyba, że komuś zależy na wątpliwej promocji. Widzę, że takich tu wielu.

  • skrzek Odpowiedz

   23 lutego 2019 at 11:47

   Pani Jaworowicz? Komuś ewidentnie zależy na rozgłosie. Czy taki potrzebny w tej chwili?

 28. Mieszkaniec Odpowiedz

  23 lutego 2019 at 11:18

  Do tego doprowadził Plutek

  • rogal Odpowiedz

   23 lutego 2019 at 12:32

   Brudy i smrody trzeba prać, wietrzyć!!Kotłowanie tego tematu w Tarnobrzegu trwa za długo i prowadzi tylko do nowych etatów w U.M i w TBS .

 29. fakt Odpowiedz

  24 lutego 2019 at 09:14

 30. John Odpowiedz

  24 lutego 2019 at 17:09

  Cala tarnobrzeska wladza gamonie , ciamjdy , nadaja sie do tarcia chrzanu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>