Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

„100 dni” prezydenta Tarnobrzega. Jak oceniasz prace Dariusza Bożka (SONDA, video HD)

Marzec 21, 2019 6:31 PM

Minęło już dokładnie 123 dni od dnia zaprzysiężenia na urząd prezydenta Tarnobrzega, Dariusza Bożka. Ponieważ wciąż nie jest gotowy obiecany przez włodarza „Raport o stanie miasta”, poprosiliśmy D. Bożka o krótkie podsumowanie pierwszych stu dni prezydentury.  Czy Państwa zdaniem prezydent dobrze radzi sobie na tym stanowisku? Zapraszamy do udziału w sondzie.

-  Od samego początku problemów było sporo, niektórych się spodziewałem, chociażby problem śmieciowy – mówi w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl prezydent Dariusz Bożek.

- Nierozliczona dotacja dla koszykarzy to był kolejny problem, o którym oczywiście wiedziałem, natomiast kiedy zapoznałem się z raportem miałem świadomość, że jest to problem który trzeba przeciąć raz i koniec (…) Największym problemem to było to, z czym zderzyłem się po tych kilku tygodniach czyli TTBS – kontynuuje D. Bożek.

SZCZEGÓŁY W MATERIALE VIDEO

JAK PAŃSTWO OCENIACIE PIERWSZE 100 DNI RZĄDÓW PREZYDENTA DARIUSZA BOŻKA? ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SONDZIE

Jak oceniasz pierwsze 100 dni rządów prezydenta Dariusza Bożka?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

98 Responses to „100 dni” prezydenta Tarnobrzega. Jak oceniasz prace Dariusza Bożka (SONDA, video HD)

  1. John Odpowiedz

    21 marca 2019 at 18:54

    Tlumaczy sie bo nie ma sie czym pochwalic , dramat

  2. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    21 marca 2019 at 19:23

    Panie Darku, spójrzmy prawdzie w oczy, jest Pan miłym, sympatycznym i lubianym facetem. Dzięki dobrej opinii uczniów i kolegów nauczycieli z LO udało się przekonać wielu wyborców do głosowania na Pana. Jednak jeśli chodzi o wiedzę i kompetencje potrzebne do zarządzania miastem, to ma je Pan bardzo przeciętne. Śmiem twierdzić, że przeciętny modelowy mieszkaniec naszego miasta ma nie mniejsze umiejętności. Jednak od osoby na stanowisku prezydenta miasta należy wymagać czegoś więcej, niż tylko uśmiechu i zapewnienia, że się wie jakie problemy ma miasto. Większość tarnobrzeżan orientuje się z czym się borykamy jako gmina, więc Ameryki Pan nie odkrywa. Minęły już 4 miesiące od daty przejęcia przez Pana obowiązków. Co w tym czasie udało się Panu zrobić dla Tarnobrzega poza sprawą TBS, którą tak naprawdę nie powinien się zajmować personalnie prezydent. Pan jest od zarządzania miastem, załatwiania funduszy z programów unijnych, krajowych czy wojewódzkich, sprowadzania kapitału zewnętrznego do miasta i zawierania umów z nowymi inwestorami. A na razie to z tego co widzę, głównie chlubi się Pan sporem z TBS, który pewnie skończy się w sądzie (i nie wiadomo z jakim skutkiem). Wiadomo, że trzeba było rozwiązać tę kwestię, skoro mieszkańcy nie mieli gdzie mieszkać, ale tym się nie powinien zajmować prezydent! Proszę powiedzieć, czy uzbraja Pan tereny w Strefie Ekonomicznej? Bo te należące administracyjnie do Chmielowa (a więc gminy Nowa Dęba) wyglądają dużo lepiej (choć i tak w porównaniu z prawdziwą Strefą Ekonomiczną, jak np. ta w Mielcu, to przez tę naszą wstyd przejeżdżać). Czy nad Jeziorem Tarnobrzeskim w sezonie 2019 będą jakieś inwestycje, czy nadal po staremu i uśmiech od ucha do ucha? Co z kwestią Dworca PKP, który nie ma nawet poczekalni, nie mówiąc o kasach biletowych (ludzie z innych miast tylko kręcą głową z niedowierzaniem, jak to możliwe, że w byłym mieście wojewódzkim tak się „dba” o wizytówkę miasta jaką jest przecież dworzec). Mówi Pan, że miasto nie ma pieniędzy – co Pan robi by je pozyskiwać? Czemu Tarnobrzeg nie wyemituje obligacji przychodowych? Dlaczego składamy jako gmina tak mało wniosków o dofinansowanie w ramach środków unijnych? I skoro jesteśmy tacy biedni, to czemu Pan sobie nie ograniczy wynagrodzenia, np. o kilka tysięcy? Najłatwiej oszczędzać na mieszkańcach, ale samemu sobie przecież nie zabierzemy. Dlaczego o tym mówię? Nie dlatego, żeby Panu zmniejszać wynagrodzenie – gdyby Pan aktywnie działał dla Tarnobrzega, to bym optował nawet o podniesienie! Jednak na razie nie widzę, żadnych działań z Pana strony, które by cokolwiek korzystnego wnosiły do naszego miasta. Przykro mi Panie Darku, ale jeśli o mnie chodzi to żółta kartka. Ale jeśli przez kolejne miesiące nadal będzie to wyglądało w ten sposób, to proszę się nie dziwić, jeśli mieszkańcy zorganizują referendum w sprawie odwołania Pana, bo zarządzanie w takim stylu przez 5 lat będzie wielką krzywdą dla tego miasta. Mam nadzieję, że przeczyta Pan mój komentarz i weźmie sobie go do serca. Choć znając życie, zaraz pewnie zostanę zmieszany z błotem, bo odważyłem się napisać swoje zdanie, które dla kogoś jest niewygodne.

    • Gość Odpowiedz

      21 marca 2019 at 20:20

      AKEŚ SIĘ PANIE WITKU ROZPISAŁ …

    • Antek Odpowiedz

      21 marca 2019 at 21:28

      100% popieram. Brawo za trafną i konkretną ocenę. Cóż, ludzie glosując nie wiedzą za kim głosują i nie biorą pod uwagę kompetencji i możliwości działania lecz sympatię. Nie wstawił jedynki, sympatycznie się uśmiecha – macie co chcecie. Wyjeżdżajcie do innych miast- bo tu w sklepie za najniższą – w stresie się pracuje. Brawo wyedukowana młodzież.

    • Obiektywny Odpowiedz

      21 marca 2019 at 23:30

      Proszę tak nie pisać o naszym prezydencie bo zacznie tupać nóżkami i ucieknie jak to ma w zwyczaju

  3. Anna Odpowiedz

    21 marca 2019 at 19:23

    Świetny człowiek!! Powodzenia. Prezydenturę rozpoczął od rozwiązania bardzo ciężkich tematów, których poprzednicy nie byli w stanie rozwiązać…powinni być rozliczeni za to w jakim stanie jest nasze miasto.

    • Obiektywny Odpowiedz

      21 marca 2019 at 23:31

      Zapomniałaś dziś wziąć tabletek Aniu?

    • Owen Odpowiedz

      22 marca 2019 at 00:01

      Rejczel, rozwiązuje to się problemy a nie tematy.

      • tra Odpowiedz

        22 marca 2019 at 00:20

        nieśmiało zapytam, skąd ksywka Rejczel?

  4. Bartosz Odpowiedz

    21 marca 2019 at 19:31

    Jeden został rozliczony i nagrodzony stanowiskiem szefa komisji rewizyjnej przez większość rady miasta.

  5. klusek Odpowiedz

    21 marca 2019 at 19:43

    „nie byli wstanie” ? czy „powinni być za to rozliczani”- to jest Twoje rozeznanie w temacie (dwie sprzeczności). Wybierz gotowanie na pewno lepszy rezultat

  6. Gruby Odpowiedz

    21 marca 2019 at 19:45

    Tarnobrzeżanin aż dziw, że nic nie piszesz o braku działań w sprawie wód siarczkowych. Nie uważam, że 4 miesiące to już wystarczający czas na rozliczanie z obietnic wyborczych. Jak mówi przysłowie „wolniej jedziesz dalej zajedziesz”, oby dla rozwoju naszego miasta.

    • seba Odpowiedz

      21 marca 2019 at 19:51

      „Oby dla rozwoju”? Nie będzie rozwoju bez wizji ,planu. Sama nadzieja jest dla głupich.Prezydent nie ma planu ani wizji.

    • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

      21 marca 2019 at 20:01

      No Osiek w niedługim czasie zacznie zarabiać miliony na siarce. Solec-Zdrój już wiele zyskał. Ale śpijmy dalej, tarnobrzeżanie, w pewnym momencie przebudzenie będzie cholernie bolesne.
      Poza tym napisałem tylko o części spraw. Oprócz wód siarczkowych, warto byłoby też wspomnieć to tragicznym stanie komunikacji miejskiej, mamy najstarsze autobusy w Polsce południowo-wschodniej, a być może i najgorszą komunikację miejską w skali całego kraju.
      Zatem cytując klasyka – skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle?
      Pozdrawiam

      • Olo Odpowiedz

        21 marca 2019 at 20:33

        Tu jedyną niewiadomą zostało tylko kto i kiedy ostatni zgasi światło …

  7. obywatel Odpowiedz

    21 marca 2019 at 19:58

    Mistrz lansu – wszystko aby tylko fotka była w mediach.
    Jak na razie zero – w sprawie TTBS-s kopletna kompromitacja.
    Pogarda dla młodych – na stołki swoich (byłych postkomunistycznych)
    działaczy (Stępień w KS Machów), którzy niczym się nie wyróżnili
    - prócz pijaru.

  8. tra Odpowiedz

    21 marca 2019 at 20:43

    zaraz wszyscy z razem dla Tbg, obdarowani i liczacy na ochłapy wejdą do sieci i parametry się poprawią :) A jutro z każdego miejskiego kompa i będzie git

  9. alga Odpowiedz

    21 marca 2019 at 20:47

    Uważam, że oczekiwanie tego żeby prezydent musial od razu pokazać swoje kompetencje w zarządzaniu miastem to powinien czekać na kolejnego pMastalerza, Dziubińskiego czy Kiełba. Może nawet absolwenta SGH z wieloletnią praktyką zagraniczną. Albo też panią Krukurkę z sześcioma fakultetami, która dzięki swoim objawieniom wyprowadzi Tarnobrzeg na prostą. Przecież to prowadzi do paranoi i świadczy tylko o zazdrości i zawiści albo o nie przełknięciu wyborczej porażki.

    Ludzie trudno udowadniać, że nie jest się żyrafą. obecny prezydent wygrał, bo był najlepszy z kandydatów. Teraz ma czas aby wprowadzić swoje obietnice w czyn i trzeba dać mu szansę. Nie oczekujmy cudów w sto dni.

    • seba Odpowiedz

      21 marca 2019 at 21:38

      Masz racje ,trzeba mu dać jeszcze dwie kadencje i wtedy już na pewno pokaże kompetencje. T

    • Gość Odpowiedz

      21 marca 2019 at 21:43

      Czy rzeczywiście był najlepszy?. Zaczynam mieć coraz większe wądpliwości.

    • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

      21 marca 2019 at 21:59

      Najlepszy to był dr Zych, bo miał wizję rozwoju i pomysły jak pozyskiwać fundusze dla miasta. A to że był ostatni w wyborach świadczy o nas jako wyborcach. I nie, nie jestem Panem Witkiem, ale jestem przekonany, że byłby lepszym prezydentem niż Pan Darek.

      • Gość Odpowiedz

        21 marca 2019 at 22:39

        Według mnie ostatnie miejsce świadczyło o braku zaufania wyborców do tego pana i jego programu

        • Obiektywny Odpowiedz

          21 marca 2019 at 23:34

          Świadczy o tym że żyjemy w ciemnogrodzie

          • Owen

            22 marca 2019 at 00:31

            Ja też nie jestem panem Witkiem i zupełnie sie nie zgadzam z @ alga.Po pierwsze to Bożek wcale nie był najlepszym kandydatem tylko najładniej sie uśmiechał i obiecywał, że będzie sie liczyć z ludźmi. Jako kandydat zyskał przede wszystkim popularność i sympatię. Widocznie większości wyborców okazało się to wystarczające do zarządzania miastem. I to jest własnie bardzo smutne. Dla mnie osobiście wizję popartą wiedzą jak ją zrealizować i kompetencje to miał pan Zych. I nie bez powodu istnieje powiedzenie, że „podróże kształcą”. Dla Pana Zycha to nie było t y l k o powiedzenie ale też zaczerpnięte, sprawdzone z powodzeniem rozwiązania, ktore inni już zastosowali. Bo mądry człowiek wie, że otwartych drzwi nie trzeba wcale wyważać. Ten człowiek miał odwagę. I miał mój głos w wyborach. Jedyne czego nie miał to popularność bo niełatwo jest samemu zorganizować kampanię nie wchodząc z nikim w żadne układy – żeby sie potem te wszystkie „ogony” za nim nie ciągnęły, partyjnego badziewia, znajomych i znajomków, długów wdzięcznosci i układzików. Facet był czysty. Dlatego przegrał. A do @ alga mam jedno pytanie: czego niby ktos mógłby zazdroscic Bozkowi (bo piszesz, że te krytyczne wpisy to z zazdrosci), czego??? Kompromitacji, czy może naburmuszonych min? Cisna mi sie jeszcze inne pytania ale zaraz bedzie, że hejtuję. Summa summarum: Tarnobrzeg nie zasłużył na takiego prezydenta jakim mógł być pan Zych. On widział problemy i atuty miasta kompleksowo. Tymczasem pan Bożek dalej sie bedzie głupawo usmiechał albo dąsał a sołtys nas wyprowadzi ale na manowce.

  10. Kikol Odpowiedz

    21 marca 2019 at 20:54

    To ciekawe, że zarzucacie DB grzechy, które popełniali także jego poprzednicy, goniąc za sławą , fotką czy lansowaniem się, autopromocją swojego geniuszu.
    To, co może zgubić obecnego prezydenta, to jego własna pycha.
    Specjalnie mnie to już nie grzeje ani nie ziębi, jest mi obojętne.

  11. Olo Odpowiedz

    21 marca 2019 at 21:24

    Co z audytem w TBS Panie Prezydencie? Kiedy poznamy winnych tego bałaganu?

    • tra Odpowiedz

      21 marca 2019 at 21:34

      trudno wskazać, zbieg wielu zdarzeń, przypadek, winnych brak ;) nasz prezydent chce żyć w zgodzie ze wszystkimi nooo może poza dziennikarzami (tymi ambitniejszymi)

  12. Paweł Odpowiedz

    21 marca 2019 at 21:41

    Masło maślane, pie… kota przy pomocy młota. Te problemy rozwiązałby każdy d……

    • Kazik Odpowiedz

      22 marca 2019 at 10:03

      Dokładnie, cóż to za rozwiązanie problemu śmieci gdy tylko klepnęło się te wysokie stawiki? Jeden podpis i głosowanie radnych. Faktycznie rozwiązanie. Z blokiem na pewno przyśpieszył bo gdyby była prezes do końca brnęła w tym szambie to w 2019 roku ci ludzie nie wprowadziliby się. Ewidentna wina Kiełba bo to za jego rządów rozpoczęto budowę bloku nie mając pieniędzy. Kosmos.

  13. maniek Odpowiedz

    21 marca 2019 at 22:37

    Kolesie i spółka za poprzedniej rady dalej w natarciu . Taki bilans otwarcia to może zrobić pierwszoklasista , nic nowego , lansik na emerytach, ciche kontakty z TTBS, ucichli dziennikarze opisujący to się działo obdarzeni nowymi stanowiskami dla zamknięcia gęb, stanowiska dla postkomunistów , młodym KOP w d..ę, człowiek bez wizji rozwoju miasta. Uważam , że jest to stracony czas dla rozwoju miasta, następuje STAGNACJA , a potem co UPADEK NA SZYJĘ I NA ŁEB. Jak ode mnie CZERWONA KARTKA NA START. Ciężka ta prezydentura z zerem przygotowania na to stanowisko ale lepiej wiodło się ucząc historii w liceum .

  14. ChytraBaba Odpowiedz

    21 marca 2019 at 23:05

    Kolejny czas stracony dla miasta.

  15. ocena Odpowiedz

    21 marca 2019 at 23:16

    tak na prawde to mi odpowiedzcie na co nasze miasto jest stac bo wielkiej rewelacji nie ma konczy się na obietnicach a ile tego czasu jeszcze minie to nie wiadomo mam nadzieje ze ci tyle co gadaja zwracaja uwagi na komentarze i sie wkoncu wypowiedza a nie chowaja głowe w piasek

  16. Rambolo Odpowiedz

    21 marca 2019 at 23:30

    Zwolennicy Kiełba w natarciu ;)
    Powodzenia

    • Obiektywny Odpowiedz

      21 marca 2019 at 23:36

      Kiełb powinien siedzieć w pace, a z bożka taki prezydent jak z koziej pały trąbka

  17. Owen Odpowiedz

    22 marca 2019 at 00:45

    Tez tak to widzę, że człowiek Roku vel sms-iles tam, wszystkich za mordy trzyma. I sza! A jak sie komuś nie podoba to wylot. Bezczelność tego geniusza od „obsługi” inwestora jest porażająca.

  18. mieszaniec Odpowiedz

    22 marca 2019 at 02:30

    Słuchając Pana Prezydenta mam wrażenie jakbym słuchał dwóch różnych osób. Z jednej strony mam wrażenie, że Panu Prezydentowi zależy na mieszkańcach, na Tarnobrzegu i na swojej pracy, a z drugiej efekty są jakie są.

    Minęło kilka miesięcy od wyborów, a my wciąż żyjemy przeszłością…

    Afera TTBS, ciężko komentować bo takie historie jak spór między wykonawcą, a w inwestorem są w Polsce codziennością, tylko u nas jest z tego afera. Zamiast zatrudniać znajomych z „listy” za kilkanaście tysięcy miesięcznie wystarczyło zapytać choćby swoich byłych uczniów. Kilku zrobiło dość duże kariery w branży i ma o tym pojęcie.

    Śmieci? Być przewodniczącym rady, startować na Prezydenta miasta i nagle mówić, że się nie miało pojęcia co będzie i pomysłu co zrobić? Przecież skoro się startowało to oprócz nowej pensji liczyło się z nowymi problemami. Na co było liczone, że może na kogoś innego spadnie? To jest olbrzymi problem, ale żeby go rozwiązać trzeba „mieć jaja”.

    Kolejny „trup” KKS”Siarka”, naprawdę miasto nie ma innych problemów? Chyba ma!

    Realne problemy miasta to kilkanaście milinów dokładanych do oświaty, mimo co raz mniejszej liczby uczniów. Recepta Pana Prezydenta? Zamiast reformować to deklaracja, że wszystkie środki na oświatę…
    Jakby do oświaty nie dokładać to obwodnicę można by wybudować za „swoje” w trzy lata…

    W porównaniu do sąsiadów tragiczne są wręcz wpływy z podatku od nieruchomości i z PIT/CIT. Co z tym robimy? Nic! Pożyczka, aby uzbroić i przyciągnąć inwestycję nad Jeziorem i w Strefie jest bee, bo może kiedyś dostaniemy dotacje…tylko do tego czasu zainteresowane firmy zainwestują gdzieś indziej i przyjdzie kryzys. Plan MPZP dla osiedla Centrum i wpływy w sumie kilka milinów rocznie z tego to chyba coś nie wartego uwagi, bo Pan Prezydent zeznał w sądzie, że w sumie to nic nie wie, więc nie ma co liczyć na galerię handlową w TBG.

    Inne problemy? Jest ich chyba dużo, ale o nich cicho…

  19. Zygmunt Prawdomówny Odpowiedz

    22 marca 2019 at 02:34

    REFERENDUM to faktycznie bardzo dobry pomysł
    ja jestem za!

  20. Ekonomista Odpowiedz

    22 marca 2019 at 07:53

    A Panie prezydencieboszczednosci zaczacbod siebie Tymczasem.Zwiekszenie wynagrodzenia dla zastępcy skarbnika naczelników przy pozornej reorganizacji
    Zatrudnianie swoich bez kwalifikacji transfery z innych miast.To działania źle merytorycznie i wizerunków
    Obrażanie się na krytykę Walka z portalem nadwislą24 bo pozwalają na krytyczne komentarze.Po co te uśmiechy .Po 100 dniach podobno dalsze zwolnienia bo swoi tupią w kolejce.
    Będziemy dalej pytać dlaczego nie lubi Pan tych którzy Pana wybrali.Po 200 dniach nowa lista Misiewiczow czy wreszcie działania .
    Czekamy
    Najgorsze w tym to to że z referendum są zawsze nici i to jest powód dla dobrego samopoczucia rządzących naszym miastem .
    Ale brak pokory kroczy przed upadkiem
    I jeszcze uwaga .Niech Pan zaprzestanie publicznie dąsać się na dziennikarzy i mieszkańców To takie żałosne.

  21. Tarnobrzezanin Odpowiedz

    22 marca 2019 at 08:01

    Czekamy na informacje Publiczne co dla miasta chce Pan załatwić i informacja o podjętych działaniach.Przyjeta taktyka nie będę mówił bo.mnie ROZLICZYŁ jest niezgodna z Pana deklaracjami o otwartości i robieniu wszystko aby było lepiej niż dotychczas.
    Uniki to jedyny pomysł na rządzenie musi się skonczyć Domagamy się otwartoścì.

  22. tramp Odpowiedz

    22 marca 2019 at 08:04

    Żaden prezydent nie był wybrany z taką przewagą nad rywalami, żaden nie reprezentował sobą takiej kultury jak pan Dariusz Bożek. Ale też żaden nie przejął miasta tak totalnie zadłużonego, z wyprzedanymi już dawno najcenniejszymi terenami, spółkami itd. Każdy z nas mając niewielkie dochody i dużo kredytów nie jest w stanie kupić sobie np. najnowszego modelu mercedesa. W takim właśnie stanie jest nasze miasto. Na ten stan nie miał żadnego wpływu prezydent miasta. Ale po tym jak prezydent Bożek traktuje na co dzień ludzi, jak się do nich odnosi, ale i jak załatwia sprawy wierzę, że będzie on jednym z najlepszych ludzi nas tym stanowisku. Utarło się jakieś absurdalne przekonanie, że jak minie pierwszych sto dni prezydentury to MUSI być to, to i to. A z jakiego o powodu – bo setka to liczba magiczna ? Przecież to jakiś absurd !
    Pozyskiwanie środków zewnętrznych to długi proces wymagający przygotowania dobrej dokumentacji (a to trwa i kosztuje niemało pracy i pieniędzy), potem lobbowania (o ile to możliwe) no i łutu szczęścia, bo przy obecnych układach politycznych jest ono przydatne. Przy pozyskiwaniu środków zewnętrznych wymagane jest też posiadanie tzw. wkładu własnego, no ale gdy od lat Tarnobrzeg „jedzie” na deficycie to skąd je wziąć ?
    Pisząc to nie bronię obecnego prezydenta, ale tłumaczę co niektórym, że nie jest to wszystko takie proste, jak się większości wydaje. Jestem jednak przekonany, że pan Dariusz Bożek pokona wiele trudności i już wkrótce zobaczymy tego wymierne owoce. Nie wierzę jednak, że zadowoli to od razu wszystkich. Przecież wybrzydzanie to nasza specjalność narodowa, tak jak bezinteresowna zawiść wobec innych czy ich opluwanie nawet jeśli nie ma po temu obiektywnego powodu.

    • Gość Odpowiedz

      22 marca 2019 at 09:14

      To co piszesz to zwalanie na poprzedników , gra na czas i puste frazesy. Obejrzyj spoty wyborcze to może zrozumiesz. Był w radzie , więc problemy miasta nie były mu obce. Jak dla mnie to go to po prostu i po ludzku przerosło. Co takiego zapoczątkował co dobrze na przyszłość wróży ?

      • anka Odpowiedz

        22 marca 2019 at 09:19

        Nic. wszyscy żałują głosowania na prezydenta, kpina nie rządy

    • twor Odpowiedz

      22 marca 2019 at 09:52

      Do Twojego obrazu miasta dopisz pytanie do prezydenta albo gotową odpowidż; Bohaterze jesteśmy wdzięczni że zdecydowałeś się kandydować i wyrażenia chęci strzeżenia tego niezaoranego pola.Zasiewu nie rób bo nie ma czym zasiać,nie ma też pewności że cokolwiek urośnie. Tymczasem pozyskaj sobie zaufaną ekipę z okolicznych osad i konsumujcie te resztki pozostałe w tym marnym budżecie. I nie trwóżcie się jakimiś 100 dniami przecież macie 1825 całe 24godzinne doby do PANowania.

    • Mieszkaniec Odpowiedz

      22 marca 2019 at 21:13

      I tu się panie tramp mylisz. Jak się ma jaja to i sponsora się znajdzie. Stalowa Wola jest tak bogata, że z własnego budżetu czyni inwestycję?? które miasto nie jest zadłużone??

  23. Urzednik Odpowiedz

    22 marca 2019 at 08:10

    Brak merytoryki przy doborze kadr to największy błąd Chcemy aby urzędnicy pomagali panu w wykonaniu dobrych pomysłów.W mieście chodnik nie ma barwy politycznej O tym należy pamiętać
    Misiewicze wcześniej czy później muszą odejść.
    Życzymy refleksji i wyciągnięcie wniosków .

  24. bonzo Odpowiedz

    22 marca 2019 at 08:40

    Ci którzy Pana wybrali wybrali tez zmiany personalne : czyli nie chcą aby było jak do tej pory , po co ludzie kalinki dalej siedza w urzedzie , jak Sekretarz czy Motyka w Kopalni – nie na to głosowalismy !!!

    • anka Odpowiedz

      22 marca 2019 at 09:08

      Na ludzi Mastalerza wpychanych z powrotem do urzędu też nie!!!!

      • Owen Odpowiedz

        22 marca 2019 at 20:38

        Na kiełbowatych tym bardziej NIE !

  25. bonzo Odpowiedz

    22 marca 2019 at 08:44

    a w sprawie śmieci to aktualne rozwiązania są bardzo niekorzystne dla mieszkańców , za duzo płacimy , prosze nad tym popracować , nigdzie w regionie nie ma takich stawek mimo że wszędzie były podwyżki – na razie tylko Pan nam pogorszył więc nie ma powodu do chwały

  26. Gacek Odpowiedz

    22 marca 2019 at 09:20

    Czy to prawda ,że niektórzy nauczyciele w szkołach są zatrudniani na 3/4 etatu ? .Potem idą do urzędu i miasto dopłaca im różnicę do pełnej pensji? Ludzie ,jeżeli tak jest to jawna niegospodarność i nie dziwota ,że rok rocznie dokładamy po prawie 20 baniek.

  27. All Odpowiedz

    22 marca 2019 at 09:31

    No i 100 dni poszło w …

  28. Gdzie te oszczędności Odpowiedz

    22 marca 2019 at 09:54

    Prezydent Bożek mówi, że na wszystko brakuje pieniędzy w mieście, że nie ma pieniędzy na finansowanie sportu ale są pieniądze na płacenie prywatnej „telewizji” TVL pana Lenarta 108 tysięcy złotych rocznie? Miała być oszczędność i jest wg. Bożka bo za Kiełba miasto(wszyscy podatnicy) płaciliśmy tej telewizji 120 tysięcy złotych. Prezydent Bożek powinien wiedzieć, że mieszkańcy TSM płacą co miesiąc w ramach czynszu na telewizję TVL i to ta telewizja powinna zabiegać o materiały z miasta a nie miasto ma jej płacić tak ogromne pieniądze. Dlaczego dziennikarze o tym nie piszą? Innym mediom również miasto płaci? Tak Bożek kupuje przychylność mediów? Oto dowód: http://umtarnobrzeg.home.pl/ideo/uchwaly/zapytania_VIII/19.80.1.pdf

    • Do bezradnych Odpowiedz

      22 marca 2019 at 10:18

      Dzięki za otwarcie oczu. Oglądam sesje RM o umowy z TSM pytał radny Kalinka. Idąc dalej tym tropem czekam na interpelację odważnego radnego(o ile tacy są) dotyczącą umów z innymi mediami. Wygląda na to, że władza kupuje sobie przychylność mediów bo nie uwierzę, że TVL biorąc od miasta 9000zł miesięcznie zrobi o nim jakiś kontrowersyjny materiał. Tyle kosztuje kneblowanie mediów? Za Mastalerza również płacono TVL? NIE bo wtedy TVL z nim walczyło i to bardzo ostro. Teraz dla świętego spokoju lepiej płacić. DNO panie Darku.

      • obywatel Odpowiedz

        22 marca 2019 at 10:54

        Za to Mastalerz miał słynną poskomunistyczną telwizje
        -finansowaną przez postkomunistów z Siarkowca
        jak zawsze w ramach działalności oświatowo, kulturalno oświatowej.
        Przed wyborami ta bolszewicka telewizja (propagandowa tuba Mastalerza)
        dostała od Siarkowca – niech wam TUREK powie ile.

        • Obiektywny Odpowiedz

          23 marca 2019 at 00:24

          Gówno nas obchodzi co było kiedyś. liczy się to co jest teraz. Mastalerz był i już go nie ma i kogo to obchodzi

          • Gacek

            23 marca 2019 at 19:05

            Tylko przez to jak było kiedyś i przez zadłużenie miasta jest tak jak jest czyli powolna agonia

  29. Marta Odpowiedz

    22 marca 2019 at 12:09

    Raport powinien być rzetelny i pokazać ile swoich zatrudnił.i ile jeszcze zatrudni.Jawnosc i brak.nepotyzmu obiecywał.Bozek w kampanii wyborczej .
    To.kiedy ten raport.

  30. John Odpowiedz

    22 marca 2019 at 12:43

    Bozek masz szanse odejsc sam bo jak doprowadzisz do referendum to bedzie to twoja kleska i stracisz resztki szacunku

  31. Maciuś Odpowiedz

    22 marca 2019 at 12:52

    Nie można wybaczyć że Bozek zatrudnia ludzi spoza miasta a z okolicznych miejscowości a nawet że stolicy Podkarpacia To taka pogarda dla mieszkańców którzy to wybrali.A nawet jak to robi to winien jest to wyjaśnić wyborcom A tu nic i obraza jak można stawiać taki zarzut tarnobrzeskiej prezydentowi.

    • obywatel Odpowiedz

      22 marca 2019 at 19:15

      Nie zapominajmy o bańdzie emerytów (byłych komunistach z PZPR- darmozjadów którzy tylko dzięki znajomości tam są. (przykład KS Machów).
      Nauczyciel co pokazał młodym Tarnobrzeżanom (w tym swoim uczniom)
      gdzie ich ma – taki nauczyciel ????

  32. Bozek Odpowiedz

    22 marca 2019 at 16:35

    Dlaczego mnie nie lubicie , nie znosze tej ciaglej krytyki , przestancie natychmiast , wygralem wybory wiec Tarnobrzeg jest moj , nikt nie mowil ze trzeba bedzie jakies problemy rozwiazywac , troszke wam w kampanii nasciemnialem , jestem prezydentem odwalcie sie odemnie , to nie jest moja wina , ja nic przeciez nie robie

    • Tarnobrzezanin Odpowiedz

      22 marca 2019 at 16:47

      Amen .

    • obywatel Odpowiedz

      22 marca 2019 at 19:11

      Jemu się wydaje, że jest jego.
      Za plecami armia : z Baranowa, Nowej Dęby, Sandomierza i najgorszy element
      postkomunistyczny co przekupywał cukierkami – czyli jest tylko marionetką.

    • Tom Odpowiedz

      22 marca 2019 at 19:15

      Podszywanie się pod kogoś jest karalne.Łatwo to ustalić.

      • kapo Odpowiedz

        22 marca 2019 at 19:49

        Taką taktykę stosowała komusza SB.

        • Bozek Odpowiedz

          22 marca 2019 at 20:14

          Komusza sb to twoja stara a ojciec organizuje przyjazd walesy do Tarnobrzega

      • Pociąg Odpowiedz

        22 marca 2019 at 20:09

        Co niby jest karalne.

      • Bozek Odpowiedz

        22 marca 2019 at 20:16

        Podszywanie nogawek tez karaja ? Ojejku ojejku uciekam nie karaj mnie

      • Obiektywny Odpowiedz

        23 marca 2019 at 11:59

        Nie strasz bo się zesrasz

  33. Yyy Odpowiedz

    22 marca 2019 at 16:51

    Co się czepiacie .Jaki raport Ja nic nie będę rapotowal Ja wygrałem wybory i.nalezy mnie kochać .przecież nic nie robię.Zle decyzję to nie moje decyzję to.mojego serdecznego kolegi Mirusia Kocham Was Tarnobrzeżnie tylko nic odemnie nie wymagajcie 5 lat zastoju Wam gwarantuje .

  34. obywatel Odpowiedz

    22 marca 2019 at 19:09

    Powinni zabronić historykom startu ww wszelkich wyborach
    - oto jest przykład.

    • Frania Odpowiedz

      24 marca 2019 at 22:52

      Każdy pisze swoją historię, a ten prezydent napisał już swoją – jest najgorszym prezydentem, jakiego to miasto miało, a to dopiero początek… ;(

  35. Paweł Odpowiedz

    22 marca 2019 at 20:07

    Wydaje mi się, że oceniamy nie właściwą osobę. Pan Dariusz się fotografuje, miastem kieruje kto inny.

  36. Hmm Odpowiedz

    22 marca 2019 at 20:08

    Otwarcie drogi między sądem a hotelem, to chyba jego jedyny „sukces”.

  37. John Odpowiedz

    22 marca 2019 at 20:17

    Same sukcesy w tym Tarnobrzegu , prezydenci , radni , urzednicy naprawde to elita intelektualna w calym wojewodztwie , smiech na sali

  38. Mieszkaniec Odpowiedz

    22 marca 2019 at 21:30

    :) !!!

    • tarnobrzeski Odpowiedz

      23 marca 2019 at 11:03

      Teraz non stop słyszymy „nie ma i nie będzie piniędzy”- dodatkowo „nic mi nie wiadomo na ten temat”. Skąd my to znamy?
      Ciekawi mnie czy w Tarnobrzegu nauczyciele-przyjaciele prezydenta będą też strajkować za Broniarzem?

  39. Gacek Odpowiedz

    22 marca 2019 at 22:12

    Wie ktoś może jakie było zadłużenie miasta na koniec prezydentur Panów Dziubińskiego i Mastalerza?

  40. Mania Odpowiedz

    22 marca 2019 at 22:35

    Aż mnie mdli na myśl że wiem to jest kto I skąd ten hejt. Trzeba było wygrać wybory i się dzisiaj chwalić wybawieniem miasta z długów

    • John Odpowiedz

      23 marca 2019 at 08:26

      Az mnie mdlito jak mysle o Tobie ze zamiast zajac sie praca to siedzisz w rtym urzedzie i czytasz portale a zresz za moje gnido

  41. Rolo Tomassi Odpowiedz

    22 marca 2019 at 23:33

    100 dni płaczu i tylko płacz..

  42. miastowy Odpowiedz

    23 marca 2019 at 08:03

    Jaka praca taka nagroda. Na 100 dni zafundowali sobie prezydenci naszego miasta, spotkanie z Wałęsą, który kochał milicję i esbecję.

  43. maniek Odpowiedz

    23 marca 2019 at 08:52

    Miastowy,
    dzieki Wałęsie tacy idioci jak ty moga wypisywać co chcą i włos im z głowy nie spadnie.
    Gdyby nie Wałęsa esbecja i MO odbiłaby ci za to nerki i jaja.

    • John Odpowiedz

      23 marca 2019 at 09:45

      Kopnij sie w glowe durny czlowieku sbecja miala nas za to samo o czym mowi bozek nazywajac mlodych sportowcow patologia , dla niego kazdy inny a juz krytykanci to patologia nawet dzieci mieszkancow miasta

    • John Odpowiedz

      23 marca 2019 at 10:31

      I dodam ze dzieki walesie twoj ojciec sbek nie poniosl odpowiedzialnosci za to co wyprawial , za znecanie sie nad sasiadami i bicie ludzi tyle mu zawdzieczacie

      • oleg Odpowiedz

        23 marca 2019 at 12:08

        Pokićkało ci się coś; Wałęsa jest takim samem przydupasem Kiszczaka i Jaruzela jak domniemany ojciec i korzysta tak samo z braku odpowiedzialności.

  44. Aaa Odpowiedz

    23 marca 2019 at 13:36

    Szkoda tych uwag Prezydent i jego zastępca zachowują się z przekonaniem że zdobyli władze na 5 lat i nikt im tego nie odbierze .
    Czasami tak się trafi że osoba wybrana nie walczy o miasto tylko dla siebie Taka postawę reprezentują Wszelkie uwagi ich nie dotyczą ponieważ w tyle głowy mają wynik wyborów Mamy takich prezydentów na jakich zasłużyliśmy.

  45. Elegant Odpowiedz

    23 marca 2019 at 14:13

    Miły sympatyczny starszy Pan. I to by było wszystko co można powiedzieć na + tej kadencji. Do roboty Panie Prezydencie bo w takim tempie jak będzie Pan się tylko lansował bardzo szybciutko znajdą się osoby które postarają się o referendum odwoławcze. Ludzie nie są głupi i nie nabierają się na piękne gadki. Na chwilę obecną zero konkretów z obietnic wyborczych, a tak było mówione że od pierwszego dnia na stołku zabiera się Pan do pracy ? Chyba żeby obsadzić swoją świtę na dobrze płatnych stołkach !!!

    • obywatel Odpowiedz

      23 marca 2019 at 15:36

      Są głupi – bo wybrali czarusia na stołeczek -= pięc lat poszło sie rypać,
      tylko kaska będzie spływać dla postkomunistów co miesiąc za nierobienie niczego.

  46. Alex Odpowiedz

    24 marca 2019 at 13:04

    Panie Bożek kto tak naprawdę rządzi w Tarnobrzegu ? bo na pewno nie pan, uwiązali pana na krótkim łańcuchu i najwyrażniej pasuje to panu – żenada !!!

  47. Obywatel Odpowiedz

    24 marca 2019 at 13:44

    Rządzi Pluta, przecież każdy to wie. A na portalach społecznościowych króluje siostra naszego pięknego starszego pana.

  48. Ola Odpowiedz

    24 marca 2019 at 17:32

    Kto zaprosił TW Bolka do Tarnobrzega?

    • leszcz Odpowiedz

      24 marca 2019 at 18:36

      a tam zaprosił sam wał przeskoczył

  49. Owen Odpowiedz

    24 marca 2019 at 20:50

    Uważam, że prezydent ma obowiązek (względem mieszkańców, którzy mu płacą co miesiąc słoną pensję) wyjasnić sprawę „śmieciową” i skaldal z TTBS. No ale to by trzeba było wskazać winnego, a kto to taki wszyscy wiedzą. Brak zainteresowania prezydenta tą sprawą jest bardzo dwuznaczne. Ciekawe dlaczego
    człowiek Roku jest dla niego nietykalny?

  50. realista Odpowiedz

    24 marca 2019 at 23:23

    Przykre! Nie mam nic do p.Bożka, ale p.Prezydent nie stoi po tej właściwej „stronie mocy” w przeciwieństwie do prezydenta Stalowej Woli. Dobrze tylko,że do pracy w Stalowej jest relatywnie blisko!!!!!!!!!!!!!

  51. realista Odpowiedz

    24 marca 2019 at 23:33

    Tarnobrzeg zawsze był antyprawicowy oprócz ,oczywiście, dzielnic”wiejskich” i mamy tego przykre konsekwencje.Trudno! Mam nadzieję ,że może kiedyś napływowi tarnobrzeżanie będą w wyborach bardziej pragmatyczni ?!

  52. Spam Odpowiedz

    25 marca 2019 at 09:11

    Dla mnie Pan Prezydent do odwołania.

  53. Paweł Odpowiedz

    27 marca 2019 at 21:33

    Dariusz do odwołania. Oceniam nie jako człowieka a prezydenta. Kompletne zero!!! Niech się za robotę weźmie bo za to mu wszyscy podatnicy płacą. Niech też nie dopisuje projektów poprzedników do osobistych zasług. Fotografować się i bzdury wygadywać to można dzieciom w przedszkolu. Zastępca bardzo konkretny, widać, że ma doświadczenie w zarządzaniu – ale z pustego nie naleje a przebicia politycznego nie ma. Sam przyznał, że nie wie w którym kierunku ma iść miasto.