Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: W kolejnych przedszkolach zawieszona akcja strajkowa. Dane dotyczące protestu nauczycieli

Kwiecień 11, 2019 1:26 PM

Kolejne dwa przedszkola zawiesiły akcje strajkowe. Do placówek nr 12 i 18 dzisiaj dołączyły przedszkola nr 9 i 15.

Dane na dzień 08.04.2019 r. opracowane na podstawie informacji przekazanych przez dyrektorów szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Tarnobrzeg.

  • Liczba szkół/ placówek biorących udział w strajku : 22
  • Liczba szkół/ placówek nie biorących udziału w strajku : 8
  • Liczba nauczycieli biorących udział w strajku : 590
  • Liczba nauczycieli nie biorących udziału w strajku: 133
  • Liczba uczniów w placówkach: 487

Dane na dzień 11.04.2019 r. opracowane na podstawie informacji przekazanych przez dyrektorów szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Tarnobrzeg.

  • Liczba szkół/ placówek biorących udział w strajku : 18
  • Liczba szkół/ placówek nie biorących udziału w strajku : 12
  • Liczba nauczycieli biorących udział w strajku : 512
  • Liczba nauczycieli nie biorących udziału w strajku: 112
  • Liczba uczniów w placówkach w dniu 11.04.2019 r.: 195

Szczegółowe dane dotyczące strajku nauczycieli w Tarnobrzegu, w czwartek 11 kwietnia br.: strajk dane 11 04 2019

Jednocześnie rzecznik prasowy Wojciech Lis informuje, że Wydział Edukacji, Zdrowia, Sportu i Kultury Urzędu Miasta Tarnobrzega otrzymał informację od dyrektorów Szkół Podstawowych 3, 4 i 10, w których funkcjonują klasy gimnazjalne, że w dniu jutrzejszym tj. 12.04.2019 r. o godz. 9:00 zgodnie z planem rozpocznie się Egzamin Gimnazjalny.

64 Responses to Tarnobrzeg: W kolejnych przedszkolach zawieszona akcja strajkowa. Dane dotyczące protestu nauczycieli

  1. bronek Odpowiedz

    11 kwietnia 2019 at 13:37

    Zaczęło docierac co mogą stracic.Na kolanach wrócą do szkół.

  2. Banbryla Odpowiedz

    11 kwietnia 2019 at 13:55

    Przecież jest tyłu wykształconych w zawodzie, pracujących w fabrykach i marketach, tych zatrudnić nie mają dyplomowania więc są tańsi od tych cwaniaków.

  3. podatnik Odpowiedz

    11 kwietnia 2019 at 14:20

    Kochani pedagodzy strajkujcie jak najdłużej, nie dostaniecie ani grosza za strajk i wreszcie będą oszczędności. Chyba dlatego prezydent tak was popiera bo wie ile pieniędzy w budżecie miasta zostanie.

  4. Janek Odpowiedz

    11 kwietnia 2019 at 14:23

    Dziewczyny po kolegium pracują na kasach ,marzą o pracy w szkole.

  5. Ant Odpowiedz

    11 kwietnia 2019 at 14:30

    Nauczyciele,popieram Wasz strajk!

  6. L74 Odpowiedz

    11 kwietnia 2019 at 14:33

    Może i wrócą, jak ty to piszesz „na kolanach”, muszą za coś żyć, ale będą strasznie sfrustrowani i wkurzeni, więc twoje dzieci na pewno radośnie i z uśmiechem będą chodzić do szkoły. Bronek włącz myślenie zanim coś napiszesz, uwierz to nie boli. ;-)

    • bronek Odpowiedz

      11 kwietnia 2019 at 14:51

      Sfrustrowani i wkurzeni..,a kiedy nie byli?

      • L74 Odpowiedz

        12 kwietnia 2019 at 09:25

        Przykro mi że miałeś takie pechowe nieudane dzieciństwo i cały czas wkurzonych i sfrustrowanych nauczycieli. A może się byś zastanowił czy to aby nie przez ciebie tak reagowali? Ja na swojej drodze spotkałem wielu różnych nauczycieli, tak samo jak i w całej naszej populacji są różni ludzie, mają różne historie za sobą, coś ich boli albo uszczęśliwia, mają lepsze dni lub gorsze, ale prawda jest taka że zawód nauczyciela jest, był i będzie ciężkim i trudnym zawodem i co byś nie powiedział nic tego nie zmieni. Obyś uczył obce dzieci Bronek. Powodzenia pechowcu.

    • Janek Odpowiedz

      12 kwietnia 2019 at 07:54

      Linijką po łapkach będziesz prała?

    • obywatel Odpowiedz

      12 kwietnia 2019 at 09:42

      Oni wiecznie są wkurzeni i narzekają i bez różnicy
      bo i tak rodzice będą zmuszeni korzystać z korków i płacić za nie.
      Oni od lat za karę chodzą pozorując nauczanie.

  7. Ala Odpowiedz

    11 kwietnia 2019 at 14:48

    zBROdNIARZ ich podpuscił,tylko Tarnobrzeg to nie Warszawa

  8. Johan Odpowiedz

    11 kwietnia 2019 at 15:31

    Nie chciałbym, żeby któryś z nauczycieli, który brał udział w strajku podczas egzaminów uczył moje dziecko. Nie chcę, żeby taka akcja powtórzyła się jak moje dziecko będzie zdawało egzaminy. Od 1 września należałoby wymienić kadrę, żeby nie ryzykować. W zawodzie powinni pracować Ci co chcą, nie Ci co siedzą sfrustrowani, podburzają młodych, nic nie uczą na lekcjach, tylko zadają wszystko do domu. Widziały gały co brały. Zawsze można iść pracować do korpo, tylko co wtedy z wygodą?

    • gość Odpowiedz

      11 kwietnia 2019 at 19:52

      Puknij się w łeb. Gdzie Ty w Tarnobrzegu korpo widziałeś? Ten tekst to dowód na to ,że piszą tu ludzie najpewniej na zamówienie nie znający miasta o którtm piszą…

      • Johan Odpowiedz

        12 kwietnia 2019 at 11:34

        No właśnie, wygoda to podstawa. Twój komentarz to dowód na to jak ograniczone myślenie macie. Przecież można dojeżdżać do Rzeszowa, Mielca, sporo ludzi tak robi, żeby lepiej zarabiać. Ja wstaję o 4.30 rano i koło 17stej wracam do domu. Zarabiam około 5k netto. Skończyłem studia dzienne na dobrej uczelni, mnóstwo kursów i żeby coś zarobić muszę dojeżdżać. To był mój wybór i nie mam do nikogo pretensji o nic. Jak mi się znudzi lub przestanie podobać praca to poszukam innej. Jak się chce pracować po kilkanaście godzin tygodniowo, jeszcze najlepiej na miejscu to nie ma co liczyć na to, że manna spadnie z nieba. Ktoś decydował się na zostanie nauczycielem, wiedział, że są lipne zarobki, ale są inne korzyści więc powinien wziąć na klatę konsekwencje swojej decyzję, a nie znęcać się teraz nad dziećmi. Strajkowali, wywalczyli kilkanaście % podwyżki i to jestem w stanie zrozumieć. Nie rozumiem powodów dla których teraz ten strajk jest kontynuowany, a zwłaszcza zostawienia swoich uczniów na pastwę losu podczas egzaminów. To jest nie etyczne. W normalnym przedsiębiorstwie tacy pracownicy za długo by nie popracowali. Dla mnie kontynuowanie strajku to zamówienie polityczne, nic innego.

  9. Ola Odpowiedz

    11 kwietnia 2019 at 15:37

    Chcialam tylko zauważyć, że liczba nauczycieli nie biorących udział w strajku zmniejszyła się. Oznacza to, że nauczyciele przynoszą zwonienia lekrskie żeby ciągle dostawać pęsje

    • chris Odpowiedz

      12 kwietnia 2019 at 10:23

      Zmniejszyła się, ale tylko w przedszkolach!!!!

  10. Jan Odpowiedz

    11 kwietnia 2019 at 15:46

    Stracili moralne prawo po strajku w dniu egzaminów dzieciaków środowisko roszczeniowe zmanierowane zblazowane cyniczne

    • antyjan Odpowiedz

      12 kwietnia 2019 at 10:25

      Panie Janie nie pieprz Pan!!

  11. 1958 Odpowiedz

    11 kwietnia 2019 at 15:55

    Nie poddawać się strajkować rodzice i dzieci Was popierają. PiS teraz obiecuje 500 zł na I dziecko przecież juz w 2015 roku obiecał. 500 na krowę a w NBP kobieta bierze 49000 za miesiąc. To kpiny są jakieś Emerytom 888 zł a druga kobieta w NBP 36000 za miesiac. Takiego draństwa to nawet za komuny nie było.

    • 2019 Odpowiedz

      11 kwietnia 2019 at 16:05

      Ale wywaliłeś argumenty ; „dzieci popierają” bo pragną zostać kibolami a rodzice , bo im PiS korytko odsunął . Takich głupich to nawet za komuny nie było .

    • obywatel Odpowiedz

      12 kwietnia 2019 at 09:47

      To tylko bolszewicka prppaganda – taka sama jak wierutne kłamstwa Kopacz
      - rodzice, uczniowie, dzieci już wiedzą co najważniejsze – KASA< KASA, KASA
      - tyle z waszych nauk wyniosą i wynieśli rodzice, uczniowie i dzieci
      oraz że można siać propagandę, że społeczeństwo was popiera.
      Popiera was tylko działacze POKO, Postkomuniści i wasi członkowie rodziń.
      Pogonić to zdemoralizowane środowisko i powymieniać wszystkich, którzy strajkowali (raczej pozorowali strajk) zasłaniając się kłamliwymi
      argumentami , że to dla " dobra dzieci" i "dobra edukacji" a gdzie chodzi tylko o kasiorę.

  12. arbiter Odpowiedz

    11 kwietnia 2019 at 16:19

    Strajk ZNP 4-y dzień. EGZAMIN GIMNAZJALNY 2 gol samobójczy ZNP. Wynik; Polska 2:0 ZNP(KOMUNA)

  13. Wicek Odpowiedz

    11 kwietnia 2019 at 16:31

    Nie wyrażam zgody żeby szantażyści i szmaciarze z ZNP,którzy mienią się nauczycielami uczyli moje dzieci i wnuki.

  14. Tom Odpowiedz

    11 kwietnia 2019 at 17:29

    Nauczycielki przedszkoli macie żal, że o Was się nie pamięta-a teraz pierwsze tracicie honor, dlaczego odchodzicie od strajku?
    Nie będziecie mieć naboru, kto są dziecko do łamistrjków?

    • Alf Odpowiedz

      11 kwietnia 2019 at 19:59

      Łamistrajki, tylko potem nie płaczcie ,że za tą samą kasę będziecie dłużej pracować , a co czwarta z Was straci pracę. A wydawało się ,że w przedszkolach była większa determinacja. Jak widać życie zweryfikowało szybko ten słomiany zapał.

      • senior Odpowiedz

        11 kwietnia 2019 at 20:16

        Opamiętanie ratuje życie nawet w bardziej drastycznych sytuacjach. Tkwienie w głupocie jest niewybaczalne i skazane na wieczne potępienie

    • opdk Odpowiedz

      11 kwietnia 2019 at 20:22

      Wirgiliuszem nie jesteś więc czym straszysz , poza komuszą propagandą? Strajkujące tym bardziej nie rokują nadziei na właściwą opiekę.

  15. Głos Matki Odpowiedz

    11 kwietnia 2019 at 17:54

    Rachunkowa Izba Obrachunkowa w Krakowie przedstawiła swoje stanowisko co do wynagrodzenia nauczycieli w czasie strajku: „…wypłata wynagrodzenia na cza strajku pracownikom uczestniczącym w strajku lub tez zamierzające obejścia przepisu, które nie przewiduje zachowania prawa do wynagrodzenia za czas strajku, należałoby uznać za działania niezgodne z prawem. Zaznaczenia wymaga, że podmiot wydatkujący środki publiczne jest zobowiązany do ścisłego przestrzegania przepisów dotyczących dokonywania poszczególnych rodzajów wydatków. Naruszenie przepisów dotyczących dokonywania poszczególnych rodzajów wydatków stanowi czyn będący naruszeniem dyscypliny finansów publicznych i wiąże się z ponoszeniem odpowiedzialności z tego tytułu”.
    Jako mieszkaniec Tarnobrzega apeluję do mieszkańców o baczne śledzenie w najbliższej przyszłości przesunięć w budżecie Miasta i uchwalanych przez Radę Miasta uchwał. Postawa Prezydenta Miasta daje do myślenia…

    • gość Odpowiedz

      11 kwietnia 2019 at 20:15

      Nie rozumiem po co te żale. Przecież od początku wiadomo,że nauczyciele dostaną pieniądze za czas strajku. Będzie to pewnie w formie nagród . Stratni na pewno nie będą. I to pieniądze z subwencji a nie jak zaraz niektórzy napiszą z naszych podatków.Czy tak nie było z innymi grupami zawodowymi ,które strajkowały? Nie rozumiem więv po co ta zawiść ?

      • dawca Odpowiedz

        11 kwietnia 2019 at 20:27

        Dostaną „motywacyjny” ale od Broniarza i od TVN i ewentualne zwolnienia od kuratora.

  16. Głos Matki Odpowiedz

    11 kwietnia 2019 at 17:57

    Regionalna Izba Obrachunkowa – przepraszam za błąd. Jestem po 8 godzinach intensywnej pracy

  17. frank Odpowiedz

    11 kwietnia 2019 at 18:22

    Na razie jedyna korzyść ze strajku to ta, że niektórzy rodzice sobie przypomnieli, że mają dzieci.

    • cio Odpowiedz

      11 kwietnia 2019 at 22:52

      Na pewno taki wniosek z własnego doświadczenia.

    • obywatel Odpowiedz

      12 kwietnia 2019 at 09:51

      Jedyna widoczna korzyśc z tego, że postkomunistyczna uprzywilijowana grupa nauczycieli dowiedzieli się co naprawdę o nich myśli większośc rodziców, uczniów i dzieci – że są w stanie dla kasiory wszystko zrobić mając was
      w d…, – wasze egzaminy, matury i naukę.
      Banda kłamliwa która się zasłania dla kasiory kłamstwem , że dla waszego dobra to robią.

  18. rodzic Odpowiedz

    11 kwietnia 2019 at 22:25

    panie prezydencie niech pan biegnie do trójki wspierać nauczycieli tam nastroje coraz gorsze,przychodzą wp…lą obiad wypija kawe zapalą papierosa i siedzą czasem nawet 4 godziny a nie 3 jak zawsze. I kiedy tu robić zakupy, jak żyć panie prezydencie ??? żenada i dziadostwo

    • wozny Odpowiedz

      11 kwietnia 2019 at 22:49

      Od jutra dyrektorzy nie powinni wpuszczać do budynku szkoły tych „pedagogicznych nauczycieli” bo zakłócają atmosferę podczas egzaminów!!

  19. rodzic Odpowiedz

    12 kwietnia 2019 at 08:11

    Proszę strajkować nie odpuszczać tak jak pielegniarki i policjanci. Macie nasze pełne poparcie. Ci co na was tutaj pluja juz się rozglądaja za kupnem krów i świń. Pozdrawiam wszystkich nauczycieli.

    • real Odpowiedz

      12 kwietnia 2019 at 08:39

      Macie „nasze” czyli niczyje bo nawet SWOJEGO zdania nie potrafisz wyrazić. Kłamstwem podparte argument o tym najwyrażniej zaświadcza.

      • gość Odpowiedz

        12 kwietnia 2019 at 09:03

        Wbrew próbą zaklinania rzeczywistości przez rządzących poparcie dla strajku w kraju rośnie.Inne częście kraju są może mniej zacofane niż niektóre ciemnogrody.

        • Janek Odpowiedz

          12 kwietnia 2019 at 09:24

          Widzisz ćwoku nawet w Studium Nauczycielskim ortografii cię nie nauczyli.

          • L74

            12 kwietnia 2019 at 09:36

            A ty Janek tylko obrażać potrafisz?

        • obywatel Odpowiedz

          12 kwietnia 2019 at 09:53

          To tylko twoja bolszewicka propaganda – jak POKO, KOD i ZNP.

  20. gość Odpowiedz

    12 kwietnia 2019 at 10:35

    Taka jest retoryka jedynej słusznej partii. Nic tylko obrażanie ,poniżanie i opluwanie swoich adwersarzy. Merytoryki za grosz. Ale widać na tylko taki poziom dyskusji mogą pozwolić sobie absolwencie szkół gimnazialnych i zawodowych. Ci ,bardziej rozgarnięci opuścili ten padół

    • boble Odpowiedz

      12 kwietnia 2019 at 11:31

      Ortografii cię nie nauczyli,to może śpiewać? Wyciągaj czarną kieckę z protestu macic i żwawo zaintonuj :” już czas karczować ciemnogrodu las”.

    • obywatel Odpowiedz

      12 kwietnia 2019 at 13:03

      Człowiek mądry jest albo nie i żadne studia tego nie zmieniają
      - ot bezczelna pogarda dla ludzi co szkoły dla nauczycieli nie skończyli
      i pogarda tych co niby madrzy po ukończeniu takich szkół.
      Od razu widać szkolenie w Związku Nierobów Postkomunistycznych mieałeś.
      Właśnie jesteś typowym przykładem dlaczego powinno was się – strajkujących
      pozwalniać ” opócz nas reszta to motłoch.

  21. nietu Odpowiedz

    12 kwietnia 2019 at 12:51

    Do „gościa”:waszą merytoryką jest Pe-Owski podły „totalizm”-co może strzelić w PiS to strzelamy – nawet rykoszet( cel dzieci) ,nawet ślepak (kłamstwo- krowy+,świnie+) Nie macie żadnych merytorycznych postulatów tylko 1000zl na łebka. Kosztem dzieci ,swojej niby całorocznej pracy strajkują w imię politycznej walki nie zważając na swój honor(wymagany dla nauczyciela) utrudniając egzaminy i grzebiąc swoje efekty-chyba że świadomie (ze wstydu) chcąc je w ten sposób zakopać.

  22. arbiter Odpowiedz

    12 kwietnia 2019 at 14:32

    Strajk ZNP 5-y dzień. EGZAMIN GIMNAZJALNY 3dzień 3-ci gol samobójczy ZNP. Wynik; Polska 3:0 ZNP(KOMUNA)

  23. Ewa Odpowiedz

    12 kwietnia 2019 at 14:41

    Czy nasze tarnobrzeskich lamistrajki dostaną dodatkowe pieniądze za udział w egzaminach ???,Niby nie strajkuja i powinni dostać tylko pensje Ktoś się pochwalić ile dostał za taką, , przysługę, ,???,

    • ala Odpowiedz

      12 kwietnia 2019 at 14:49

      Ja dostałam i nie jestem żadnym łami ja ten wasz cyrk mam daleko … a ciebie już żal ściska bo głupota kosztuje a przysługa dla dzieci

    • Tom Odpowiedz

      12 kwietnia 2019 at 14:57

      Nie łamistrajki tylko Nauczyciele, przez duże N, w przeciwieństwie do pozostałych. Ci co nie zawiesili strajku na czas egzaminów nie powinni pracować w tym zawodzie. Dzieci zdające egzaminy to nie Kaczyński, to nie PiS! Komu na złość robicie? Tylko tym dzieciom. OPAMIĘTAJCIE SIĘ! Niby tacy mądrzy jesteście, a daliście się zmanipulować i wciągnąć w jakieś gierki. Nauczyciele WSTYD!

    • obywatel Odpowiedz

      12 kwietnia 2019 at 16:25

      Oni powinni coś dostać (połowę tego co ci co nie strajkowali)
      - opamietali się w porę (lepiej późno niż wcale)
      a resztę nierobów pozwalniać niezwłocznie – aby sobie mogli posiedzieć
      (ile chcą – do woli) w fotelu w domu i pisać na forum (co chcą i kiedy chcą)
      i strajkować w domu (ile chcą i jak chcą).
      Jak widać w najważniejszym momencie dla ucznia – dziecka (egzaminy, matury)
      dla kasioty poświęcili ich dobro – takich nauczycieli nikomu i do niczego nie potrzeba bo nie wiadomo co tym niby nauczycielom do łbów strzeli,
      być może następnym razem będą chcieli i zastrajkują bo dzieci w szkole im bedą przeszkadzać w nauczaniu.

  24. John Odpowiedz

    12 kwietnia 2019 at 14:54

    Studniowki TAK matury NIE

    • obywatel Odpowiedz

      12 kwietnia 2019 at 16:19

      Aha, Ha – na studniówkach pojedli, popili (za kasiorkę rodziców)
      a teraz pracować się nie chce . HA, HA, HA
      Ale Pan trafiłeś , w sedno – !00%

  25. Przywiśle Odpowiedz

    12 kwietnia 2019 at 16:44

    GDZIE DANE O STRAJKU Z 12.04. CZYZBY CENZURA NIE ZEZWOLILA POKAZAC JAK SIE WSZYSTKO RYPŁO???

  26. Głos Matki Odpowiedz

    12 kwietnia 2019 at 18:20

    Dziwny ten świat… Jak udało się zorganizować egzamin gimnazjalny – to zaczyna się szukanie dlaczego strażacy, katecheci, itp. Mi jako matce nie przeszkadza kto pilnował dzieci. Kto zaznajomił się z regulaminem/instrukcją egzaminu (nie trzeba dyplomu studiów pedagogicznych!) to stwierdzi, że filozofii wielkiej w tym nie ma. Drodzy nauczyciele zauważcie, że dookoła Was są również osoby wykształcone. Podoba mi się reakcja niektórych dyrektorów szkół w Polsce, którzy nie wpuśćili strajkujących nauczycieli do budynku szkoły. Media pokazywały szumne i hałaśliwe grupy oświatowe, które wręcz przeszkadzały młodzieży pisać egzamin. A u nas Prezydent idzie i medialnie pokazuję swoją postawę względem uczniów i ich rodziców. Namawianie do krzywdzenia uczniów to nieludzkie, nieetyczne!!!!! Włodarz Miasta Tarnobrzega zamiast stać na straży prawa staje się…. Oj nie tak, nie tak! Zna Pan historię Polski i jej dzieje. Tym bardziej nie rozumiem Pana. Młodzież patrzy i wyciąga wnioski. Ech „Życie mnie Mnie”.

    • jatak Odpowiedz

      12 kwietnia 2019 at 21:09

      Świat dziwny ,ale nie może być inny ,jak „tacy” ludzie, takie środowiska go tworzą. Ta opcja , ich przedstawiciel a nasz włodarz prezentuje taką paskudną postawę, Przyjmuje jako gospodarz „bolka”na płatnym partyjnym spotkaniu i porównuje z przyjęciem urzędującego wojewody . Teraz ochoczo wspiera polityczny protest i podjudza nauczycieli przeciw dzieciom,nie zdając sobie sprawy że to oświata w mieście funkcjonuje żle i za drogo i trzeba tu zrobić porządek .Ale pół drogi(z10 m-se) do referendum już jest za nami

    • obywatel Odpowiedz

      12 kwietnia 2019 at 22:35

      On zna historię Polski ale wyłącznie tą której go uczono,
      która była zgodna z linią jedynie słusznej Siły PZPR.

      Tu chodzi tylko o kasiorę – dzieci, uczniowie to tylko chwyt propagandowy
      uzywanu przez Związak Niepokornych Postkomunistów .
      Zastraszają teraz matużystów – wstrętne – zbydlęcenie moralne>

      • gość Odpowiedz

        13 kwietnia 2019 at 00:02

        Pokaż mi kto jeszcze w tym kraju kieruje się honorem moralnością? Ja takich nie znam. Widzę upadek wszelkich wartości. Stąd tylko kawałek do anarchii.

        • takto Odpowiedz

          13 kwietnia 2019 at 09:19

          Bo twoje(POKO) środowisko takie ,jest tam jest tylko kłamstwo, oszustwo i próżność, latami postkomuszymi utrwalona.

  27. gość Odpowiedz

    12 kwietnia 2019 at 21:11

    Ja uważam,że dopóki nauczyciele nie łamią prawa ich strajk jest legalny. Pokażcie mi grupę zawodową , która pracuje dziś dla idei. Hasła o honorze , szlachetnośći nic nie znaczą w dzisiejszym społeczeństwie. Mają pełne prawo również moralne w czasie strajku odmówić klasyfikowania uczniów. Rząd zupełnie ignoruje ten protest. Dlatego to usprawiedliwia jego radykalizację. Inaczej będą strajkować do osranej śmierci ,albo do zagłodzenia z braku funduszy.

    • dosc Odpowiedz

      12 kwietnia 2019 at 22:25

      Kłamstwem ( pracuje dziś dla idei) potwierdzasz ich prawo do demolowania wysiłku dzieci. Nic nowego organizatorzy tej hucwy zawsze posilają się kłamstwem oni to mają we krwi. Wszystkie motywy ich działań mają jedyny cel dojście do „koryta”. Każdy pretekst, każdy sposób gotowi użyć nawet użyją dzieci oczywiście z kłamstwem ,że to dla ich dobra a oni chcą tylko 1 tysiaka i nic więcej nie żadne reformy nie modyfikacje pracy tylko to co niemożliwe do spełnienia bo prawdziwy powód jest jeden- powrót, ale tego już nie będzie.

      • gość Odpowiedz

        12 kwietnia 2019 at 23:58

        Demagogia i populizm .Charakterystyczne u dojnej zmiany gdy brakuje argumentów.

        • takto Odpowiedz

          13 kwietnia 2019 at 09:22

          Dałeś przykład że „rozumiesz” o czym mówisz biedaku