Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zadania w przygotowaniu, w realizacji i zakończone – stan inwestycji w ramach zeszłorocznego budżetu obywatelskiego w Tarnobrzegu

Lipiec 15, 2019 12:09 PM

Niedawno tarnobrzeski magistrat ogłosił harmonogram działań związanych z budżetem obywatelskim na rok 2020. Sprawdziliśmy, jak wygląda realizacja zadań wyłonionych w ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego, który przypomnijmy, obejmował jedynie tzw. projekty osiedlowe.

Zgodnie z informacją którą uzyskaliśmy w magistracie, z 16 projektów które zostały wyłonione do realizacji w ramach BO 2019, trzy zostały całkowicie zrealizowane, większość jest w trakcie realizacji zaś trzy projekty są na etapie przygotowania.

1. Rozbudowa oświetlenia ulicznego w ulicy Dzikowska. Doświetlenie ulicy Alfreda Freyera. Osiedle Podłęże Zadanie przewiduje wykonanie projektu oświetlenia ulicznego wraz z realizacją montażu 8 sztuk słupów z oprawami LED ul. Dzikowskiej, oraz doświetlenie ul. Freyera poprzez montaż 2 słupów.

a) Wykonano dokumentację projektową na rozbudowę oświetlenia ulicznego ul. Dzikowskiej. Trwa przygotowanie procedury przetargowej.
b) Doświetlenie ul. Freyera – zadanie zostało zrealizowane.

2. Remont alejki – chodnik od strony cmentarza kom. w rejonie ul. Skalna Góra, poziom niższy. Osiedle Przywiśle Zadanie przewiduje remont alejki w rejonie ul. Skalna Góra, od strony cmentarza komunalnego w kierunku Obelisku Por. Sarny.

 • Zadanie w trakcie przygotowania.

3. Siłownia napowietrzna. Osiedle Nagnajów Zadanie przewiduje budowę siłowni napowietrznej przy placu zabaw na os. Nagnajów z 6 urządzeniami na słupie do ćwiczeń, dwiema ławkami parkowymi, stojakiem na rowery oraz solarną lampę oświetleniową.

 • Zadanie w trakcie realizacji.

4. III Etap – dokończenie zadania ,,Utworzenie ciągu pieszo-rowerowego od Parku Dzikowskiego do Osiedla Dzików. Osiedle Dzików Zadanie przewiduje wykonanie III etapu rewitalizacji odcinka drogi gruntowej, utworzenia ciągu pieszo- rowerowego od Muzeum Przemysłu Siarkowego do Parku Dzikowskiego, na długości od 0 + 500 do 0 + 720, tj. 220mb.

 • Zadanie zostało zrealizowane.

5. Odwodnienie ulicy Kąpielowej od skrzyżowania z ul. Sielecką do skrzyżowania z ul. Sowią. Osiedle Sielec Zadanie przewiduje wykonanie odwodnienia ulicy Kąpielowej od skrzyżowania z ul. Sielecką do skrzyżowania z ul. Sowią, poprzez wykonanie przykanalika z PCV, ułożenie cieku z prefabrykatów betonowych, wykonanie nawierzchni z masy bitumicznej oraz wykonanie zjazdów z posesji.

 • Odpowiedź: Wykonano dokumentację projektową. Ogłoszono przetarg na roboty budowlane.

6. Plac zabaw APR ,,Stawik”. Osiedle Wielowieś. Zadanie przewiduje wykonanie pomostu nad stawem, toru przeszkód, ścieżki zdrowia oraz odmulenia stawu w ramach ostatniego etapu projektu – Plac zabaw ARP ,,Stawik”.

 • Zadanie zostało zrealizowane.

7. Wykonanie mini boiska i alejki na Placu Górnika. Osiedle Stare Miasto Zadanie przewiduje wykonanie mini boiska oraz alejek na Placu Górnika.

 • Zadanie zostało zrealizowane.

8. Miejsce do rekreacji i wypoczynku. Osiedle Wielopole Zadanie przewiduje montaż urządzeń do siłowni na powietrzu, ławek ogrodowych, stołu do gry w szachy lub warcaby, chodnik dla pieszych z kostki brukowej oraz oświetlenie miejsca rekreacji wraz monitoringiem na terenie pomiędzy blokami mieszkalnymi ulicy Dekutowskiego 12 i 14 (zmiana miejsca inwestycji)

 • Wykonano dokumentację projektową. Trwa przygotowanie procedury przetargowej.

9. Odrestaurowane centrum Mokrzyszowa – Budowa parkingu na działce ewid. nr 1222/1 oraz remont elewacji budynku Domu Ludowego. Osiedle Mokrzyszów. Zadanie przewiduje wykonanie parkingu w centrum Mokrzyszowa przy ul. Chrobaka, remont elewacji budynku Domu Ludowego oraz nasadzenia i rabaty kwiatowe w obrębie planowanego parkingu oraz na skrzyżowaniu ulicy Sienkiewicza z ulicą Zamkową.

 • Opracowano dokumentacje projektowe: budowy parkingu oraz remontu elewacji Domu Ludowego.
 • Trwa przygotowanie procedury przetargowej na remont elewacji Domu Ludowego.

10. Budowa integracyjnego placu osiedlowego. Osiedle Serbinów Zadanie przewiduje zakup i montaż zestawów zabawowych na plac osiedlowy. Przewiduje się wyposażenie placu w urządzenia przeznaczone dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową na działce nr ewid. 1237/99.

 • Wykonano dokumentację projektową. Trwa przygotowanie procedury przetargowej.

11. Sobów – Osiedle Marzeń – II Etap. Osiedle Sobów Zadanie przewiduje wykonanie II etapu projektu – nowe aleje spacerowe z kostki betonowej wraz z obiektami małej architektury.

 • Zadanie w trakcie realizacji.

12. Rozbudowa placu zabaw przy blokach nr 4 i 6 na ulicy Kopernika. Osiedle Siarkowiec. Zadanie przewiduje rozbudowę placu zabaw poprzez zakup i montaż urządzeń zabawowych, huśtawek itp. przy blokach nr 4 i 6 przy ulicy Kopernika.

 • Zadanie uzyskało dofinansowanie. Trwa przygotowanie procedury przetargowej.

13. Budowa chodnika przy ul. Błonie, zgodnie z projektem przebudowy ulicy dojazdowej – Błonie wraz z przebudową ulicy Ocickiej, oraz zakup dwóch boksów dla zawodników na boisko w Ocicach. Osiedle Ocice Zadanie przewiduje budowę ciągu pieszego zgodnie z projektem przebudowy ul. dojazdowej – Błonie wraz z przebudową ulicy Ocickiej, oraz zakup dwóch boksów dla zawodników na boisko sportowe w Ocicach.

 • Zadanie w trakcie przygotowania.

14. Remont ul. Łokietka etap III – Parkingi, Ulica. Osiedle Piastów Zadanie przewiduje dalszy etap remontu ulicy Łokietka – parkingi, ulica.

 • Zadanie w trakcie przygotowania.

15. Zagospodarowanie terenu zasypanego zbiornika wodnego przy Placu Ludowym, celem urządzenia kącika rekreacyjno-wypoczynkowego dla mieszkańców osiedla Zakrzów. Osiedle Zakrzów Zadanie przewiduje zagospodarowanie terenu po zasypanym zbiorniku wodnym poprzez wyłożenie przynajmniej połowy terenu kostką brukową, pozostała część terenu zostanie wyłożona włókniną ogrodową i wysypana kamieniem rzecznym. Na terenie wyłożonym kostką umieszczone zostaną 3 różnej wielkości i koloru betonowe kule. Na obrzeżach terenu zostaną posadzone rośliny ozdobne i drzewa klombowe.

 • Opracowano dokumentację projektową. Trwa przygotowanie procedury przetargowej.

16. Rodzinny park rekreacji na osiedlu Miechocin Osiedle Miechocin Zadanie przewiduje budowę altany ogrodowej wraz z grillem, wykonanie alejek spacerowych, montaż elementów małej architektury, nasadzenia drzew i krzewów na działce ewid. nr 403/2.

 • Zadanie w trakcie realizacji.

11 Responses to Zadania w przygotowaniu, w realizacji i zakończone – stan inwestycji w ramach zeszłorocznego budżetu obywatelskiego w Tarnobrzegu

 1. . Odpowiedz

  15 lipca 2019 at 12:13

  12. Rozbudowa placu zabaw przy blokach nr 4 i 6 na ulicy Kopernika. Osiedle Siarkowiec. Zadanie przewiduje rozbudowę placu zabaw poprzez zakup i montaż urządzeń zabawowych, huśtawek itp. przy blokach nr 4 i 6 przy ulicy Kopernika.

  Zadanie uzyskało dofinansowanie. Trwa przygotowanie procedury przetargowej.

  15 lipca …. skończą się wakacje przyjdzie zimna i dopiero postwanie nowy plac zabaw !!! hura.. :/

  • złotapolskajesień Odpowiedz

   15 lipca 2019 at 12:55

   „15 lipca …. skończą się wakacje przyjdzie zimna” – kto cię tak wyedukowł że taki masz „postępowy” kalendarz, niepełna podstawówka?

   • John Odpowiedz

    15 lipca 2019 at 15:51

    Wyksztalcenie podstawowe to chyba twoja domena skończony idioto , ktoś podsunal ci pod kopule dzisiejsza date żeby zobrazować na jakim etapie dzis jest inwestycja , a do zimy niewiele brakuje , twoja dedukcja powala ale czego można sie spodziewać po bozkowych urzednikach

    • zima Odpowiedz

     15 lipca 2019 at 16:59

     A twoja znajomość pór roku ,kultura i rozeznanie adwersarzy daje dowód „nieskończonego”(bo rozwijającego się) durnia i ograniczonego chama.

     • John Odpowiedz

      15 lipca 2019 at 21:07

      W stosunku do was chamstwo to i tak stonowane postepowanie

     • Savoir-vivre Odpowiedz

      15 lipca 2019 at 21:34

      było lepiej zamilczeć i nie ugruntowywać swoich „walorów”

 2. Ewa Odpowiedz

  15 lipca 2019 at 16:10

  Na ulicy Łokietka nic nie robią Jeździmy po dziurach i wertepach bo PEC w zeszłym roku zniszczył nawierzchnie Robią tylko inwestycje na wsiach i robia asfalt na polnych drogach

 3. A po nas i potop Odpowiedz

  16 lipca 2019 at 17:10

  Na osiedlu Miechocin w ramach budżetu obywatelskiego stawiana jest altana. W projekcie piękna i ładna a w rzeczywistości. Powypadane sęki, dziury w dachu że niebo widać gontem przykryją i jakoś będzie, drewno niesfazowane że przy kontakcie można sobie tylko drzazgi powbijać. Wymalowana pędzlem bez impregnacja ciśnieniowej za 3 lata będzie grzyb jak nic. A szczytem oszczednosci jest przybicie tych ozdobnych listewek na bokach gwozdziami gdzie standard to wkręty. W projekcie piękne altanka z pięknych listewek zamocowanych jak żeluzje w oknie a tu zwykła stodoła zbita gwoździami. Czy tak ma wyglądać wydawanie naszych pieniędzy. Jeżeli ta altanka zostanie odebrana tzn. że w Tarnobrzegu nie ma żadnej kontroli nad tym. To tylko taki przykład jak chce się dużo i tanio drugi przykład macie nad jeziorem uszkodzona siłownia i street work którego w ramach gwarancji nie ma kto naprawić.

 4. Siarkowiec Odpowiedz

  16 lipca 2019 at 18:39

  https://www.facebook.com/DariuszPrzytulaRadny/videos/624372484738610/ widzidzieliscie nowy podswietlony MDK w Stalowej Woli magia

 5. Ewa Odpowiedz

  16 lipca 2019 at 19:16

  CO TAKA CISZA O REKRUTACJI DO SZKÓŁ ŚREDNICH? ????? SĄ PRZECIEŻ DZIECI KTÓRE NIGDZIE SIĘ NIE DOSTALY

 6. brzoza Odpowiedz

  17 lipca 2019 at 07:54

  Ogólnie Bozek rozczarował wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>