Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: W Sądzie Okręgowym trwa rozprawa apelacyjna byłego prezydenta Grzegorza Kiełba

Październik 23, 2019 9:38 AM

Dzisiaj o godz. 9 w Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu rozpoczęła się rozprawa apelacyjna Grzegorza Kiełba. Byłego prezydenta Tarnobrzega nie ma dzisiaj na sali sądowej.

Wyrok w tej sprawie zapadł 20 maja br. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu uznał oskarżonego za winnego popełnienia czynu zarzuconego mu aktem oskarżenia i wymierzył Grzegorzowi K. karę jednego roku i czterech miesięcy pozbawienia wolności oraz grzywnę w wysokości 15000 zł. Dodatkowo orzeczono środek karny tj. zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w jednostkach administracji rządowej i samorządu terytorialnego na okres sześciu lat i zaliczono oskarżonemu na poczet orzeczonej kary pozbawienia wolności okres rzeczywistego pozbawienia wolności (zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie) od dnia 21 lutego 2018 roku godz. 11:44 do dnia 17 lipca 2018 roku godz. 16:55.

Apelację od tego wyroku wnieśli prokurator i obrońcy oskarżonego.

– W apelacji prokurator wniósł o zamianę wyroku i wymierzenie kar i środków karnych o jakie wnosił w wystąpieniu końcowym tj. 3 lata pozbawienia wolności, wymierzenie kary grzywny w wysokości 200 stawek po 100 zł każda z nich, zakazu zajmowania stanowisk kierowniczych w jednostkach administracji rządowej i samorządu terytorialnego na okres 10 lat – informuje portal NadWisłą24.pl Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

Prokuratura domaga się więc dla G. Kiełba surowszej kary od tej zasądzonej wyrokiem z dnia 20.maja br. Z kolei obrona apeluje o uniewinnienie.

One Response to Tarnobrzeg: W Sądzie Okręgowym trwa rozprawa apelacyjna byłego prezydenta Grzegorza Kiełba

  1. Bozo Odpowiedz

    23 października 2019 at 09:55

    Powinno być 6 lat i 50.000

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>