Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W poszukiwaniu dóbr naturalnych

Grudzień 10, 2019 10:46 PM

Poszukiwania różnego rodzaju złóż, zwłaszcza gazu i ropy naftowej wymagają poprzedzenia ich skomplikowanymi badaniami geologicznymi w zakresie sejsmiki danego terenu. Prace te są na tyle poważne, że należy je zlecać wyspecjalizowanym firmom, które znają się na tego typu badaniach. Od ich wyników uzależnione są dalsze odwierty i ostateczne rozwiązania o charakterze wydobywczym.

1. Fachowe odwierty
2. Ziemia i jej skarby
3. Co w szybie piszczy?

Fachowe odwierty

Do jednej z najbardziej znanych firm zajmujących się tego rodzaju działaniami należy toruńska „Geofizyka”, będąca częścią koncernu PGNiG. Jest to przedsiębiorstwo z ponad pięćdziesięcioletnim doświadczeniem, które swoje usługi udostępniło na czterech kontynentach, a jej pracownicy wykonali zlecenia w ponad trzydziestu krajach. Wystarczy wejść na stronę internetową: https://www.geofizyka.pl/pl/, by zobaczyć, co ma do zaoferowania potencjalnym kontrahentom z branży górniczej.

Ziemia i jej skarby

Naukowcom z Torunia możemy, m.in. zlecić przetwarzanie, akwizycję i interpretację danych sejsmicznych. Zajmują się oni także geofizyką otworową i jej interpretacją oraz inżynierskimi badaniami geofizycznymi i usługami geologiczno-wiertniczymi. Odwierty i działania w ich wykonaniu, jak choćby w ramach sejsmicznych prac polowych – https://www.geofizyka.pl/pl/uslugi/sejsmiczne-prace-polowe/, charakteryzują się najwyższą jakością robót, a także poszanowaniem środowiska naturalnego oraz praw zamieszkujących okolice odwiertów ludzi. Ma to kluczowe znaczenie w naszych czasach, gdyż nieprzemyślana gospodarka geologiczna prowadzi do dalszej degradacji Ziemi, a na to nas już nie stać. Nasze dzieci by nam tego nie wybaczyły.

Co w szybie piszczy?

Do jednej z ich specjalizacji należy geofizyka otworowa – https://www.geofizyka.pl/pl/uslugi/geofizyka-otworowa/. Polega ona na tym, że firma „opiekuje się” otworem wiertniczym, od momentu jego wykonania, aż po chwilę jego ostatecznego zamknięcia. Prace, które „Geofizyka” jest w stanie zaoferować, obejmują także nagłe awarie w odwiertach – ich kilkudziesięcioletnie doświadczenie na tym polu, daje nam gwarancję, że zostaną one usunięte w jak najkrótszym czasie, przy zniwelowaniu do minimum wszelkich możliwych szkód. Na bezpieczeństwie i eksploatacji nie warto oszczędzać, gdyż koszty ewentualnych błędów mogą być horrendalne, a czasami – nieodwracalne. Warto podkreślić że firma przywiązuje bardzo duże znaczenie do etycznych działań, zarówno w terenie, jak i na poziomie badawczo-rozwojowym – to gwarantuje długofalowy sukces.

artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>