Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W Baranowie Sandomierskim będą dyskutować o książkach

Grudzień 14, 2019 7:28 AM

Kluby książki powstają i prężnie działają w całej Polsce. Na samym Podkarpaciu jest ich ok. 100. Skupiają osoby, które lubią czytać książki i chcą o nich rozmawiać z innymi.

– Mamy wielu czytelników, którzy przychodzą do biblioteki nie tylko po książki, ale też, żeby po prostu porozmawiać, spotkać się – tłumaczy dyrektor MGOK-u Renata Domka, która poprowadzi klub. – Chcemy stworzyć im możliwość podzielenia się swoimi spostrzeżeniami z innymi czytelnikami, w miłej atmosferze, przy herbacie, czy kawie. Przy czym nie muszą to być osoby znające się na literaturze, nie muszą prowadzić poważnych dyskusji. Najważniejsze, by czytać. Każdy czytelnik jest mile widziany.

Spotkania będą się odbywały regularnie, co najmniej raz w miesiącu w bibliotece. Pierwsze – w poniedziałek 16 grudnia o 17.00. Wtedy też uczestnicy wspólnie zdecydują, kiedy będą się spotykać i w jakiej formule.

– O wszystkim zadecydujemy wspólnie – tłumaczy moderatorka. – Także o doborze lektur, dniu spotkania, czy częstotliwości. Zamierzamy zapraszać gości, na pewno wybierzemy ciekawe lektury, będą wydarzenia towarzyszące klubowi, niespodzianki.

Dyskusyjne Kluby Książki to ogólnopolski program Instytutu Książki. Działalność Klubów koordynują wojewódzkie biblioteki publiczne, które na ten cel otrzymują dotację. Celem tego programu jest promocja kultury literackiej i czytelnictwa, ożywienie i integracja środowisk skupionych wokół bibliotek publicznych, zachęcenie nowych użytkowników do korzystania z bibliotek publicznych oraz inspirowanie bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.

rd

3 Responses to W Baranowie Sandomierskim będą dyskutować o książkach

 1. mieszkaniec z niespodzianką Odpowiedz

  15 grudnia 2019 at 20:05

  Burmistrz ze swoją radą przygotowała dla mieszkańców gminy niespodziankę na Nowy Rok :) Opłaty za śmiecie wzrosną o 300%. Tak przegłosowała rada dla zwykłych obywateli a dla nauczycieli podwyższka płacy z budżetu gminego .Polecam film z sesji rady jak to się odbywało i kto nas sprzedał :)
  https://www.youtube.com/watch?v=o0EgbjTeEcQ

 2. Skup książek Odpowiedz

  19 grudnia 2019 at 09:24

  Bardzo ciekawa inicjatywa

 3. Obserwator Odpowiedz

  27 grudnia 2019 at 22:18

  A burmistrz to chyba czyta romanse

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>