Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Ewa Leniart ponownie wojewodą podkarpackim

Styczeń 11, 2020 9:43 AM

Ewa Leniart która w jesiennych wyborach parlamentarnych zdobyła mandat poselski, powróciła na stanowisko wojewody podkarpackiego. Nominację od premiera Mateusza Morawieckiego E. Leniart otrzymała wczoraj.

W jesiennych wyborach parlamentarnych Ewa Leniart startując z drugiego miejsca z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim zdobyła 36 tys. głosów. Po wyborach złożyła rezygnację z funkcji wojewody podkarpackiego, a 11 listopada została odwołana przez premiera, który nie powołał na jej miejsce nowego wojewody. Obowiązki te pełniła Lucyna Podhalicz, wicewojewoda w gabinecie E. Leniart.

Wczoraj Mateusz Morawiecki na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji ponownie powołał Ewę Leniart na stanowisko wojewody podkarpackiego oraz Władysława Dajczaka na stanowisko wojewody lubuskiego.

Premier podkreślił, że doskonała współpraca wojewodów w poprzedniej kadencji z różnymi samorządami pokazuje ich propaństwowe podejście. „Potrzebujemy wojewodów, którzy mają wyobraźnię ponadregionalną” – mówił.

Szef rządu podziękował nowo powołanym wojewodom za ponowne objęcie stanowisk i wyraził nadzieję, że z takimi „znakomitymi i doświadczonymi fachowcami będziemy mogli jeszcze lepiej rozwijać region podkarpacki i lubuski”.

E. Leniart pracę rozpocznie w poniedziałek. Na jej miejscce do Sejmu dostanie się Andrzej Szlachta, który zdobył 15 115 głosów.

foto&info: Kancelaria Premiera

11 Responses to Ewa Leniart ponownie wojewodą podkarpackim

 1. anon Odpowiedz

  11 stycznia 2020 at 10:44

  ale układziki przekrety robia ona nie nadaje sie na to stanowisko ani żądzić nie potrafi pisiorka na podkarpaciu nie będzie pisu o pinokio pis to złodzieje kłamcy najgorszy rząd i partia .

 2. Adam Odpowiedz

  11 stycznia 2020 at 12:41

  Czepiają się pisiory Biedronia a sami w dokładnie taki sam sposób postępują.

 3. dotychpowyżej Odpowiedz

  11 stycznia 2020 at 12:59

  Zaszczekały pieski czerwonej-elbetowskiej-peło nie na temat ale zawyły za korytkiem. Tylko coraz cichsze wycie macie do dyspozycji.

 4. Mar Odpowiedz

  11 stycznia 2020 at 15:53

  Będzie pracować na 2 etaty, wojewody i posła? Ambitna kobieta skoro wierzy, że znajdzie czas na rzetelne wykonywanie obowiązków jednego i drugiego 😉

  • Protazy Odpowiedz

   11 stycznia 2020 at 16:06

   Nie, po prostu zwalnia miejsce dla następnego z listy, który kasy potrzebuje tak jak każdy.

   • Mar Odpowiedz

    11 stycznia 2020 at 19:48

    Racja, na innym portalu była informacja. No tak, posada wojewody nie byle jaka, a poza tym dzięki temu kolega z obozu dobrej zamiany będzie mógł zostać posłem.

    • ted Odpowiedz

     11 stycznia 2020 at 21:30

     a co ty „omnibusie” możesz wiedzieć o posadzie wojewody?

     • Mar Odpowiedz

      11 stycznia 2020 at 22:10

      Sprawdź sobie jakie kompetencje i uprawnienia ma wojewoda, to się dowiesz 😉

      • ted Odpowiedz

       11 stycznia 2020 at 23:33

       Ty ty miałeś szansę się popisać skoro oceniasz.(a nie wiesz co)

       • Mar Odpowiedz

        11 stycznia 2020 at 23:39

        A skąd ty wiesz co ja wiem? Zamiast ujadać powiedziałbyś coś licującego z twoją niewysłowioną wiedzą i mądrością 😉

        • ted

         12 stycznia 2020 at 13:17

         a stąd że ujawniłeś nie raz,tutaj swoje ochocze, choć wątpliwe zasoby -mówię „coś licującego z moją niewysłowioną wiedzą i mądrością” 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>