Ewa Leniart ponownie wojewodą podkarpackim

Ewa Leniart która w jesiennych wyborach parlamentarnych zdobyła mandat poselski, powróciła na stanowisko wojewody podkarpackiego. Nominację od premiera Mateusza Morawieckiego E. Leniart otrzymała wczoraj.

W jesiennych wyborach parlamentarnych Ewa Leniart startując z drugiego miejsca z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim zdobyła 36 tys. głosów. Po wyborach złożyła rezygnację z funkcji wojewody podkarpackiego, a 11 listopada została odwołana przez premiera, który nie powołał na jej miejsce nowego wojewody. Obowiązki te pełniła Lucyna Podhalicz, wicewojewoda w gabinecie E. Leniart.

Wczoraj Mateusz Morawiecki na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji ponownie powołał Ewę Leniart na stanowisko wojewody podkarpackiego oraz Władysława Dajczaka na stanowisko wojewody lubuskiego.

Premier podkreślił, że doskonała współpraca wojewodów w poprzedniej kadencji z różnymi samorządami pokazuje ich propaństwowe podejście. „Potrzebujemy wojewodów, którzy mają wyobraźnię ponadregionalną” – mówił.

Szef rządu podziękował nowo powołanym wojewodom za ponowne objęcie stanowisk i wyraził nadzieję, że z takimi „znakomitymi i doświadczonymi fachowcami będziemy mogli jeszcze lepiej rozwijać region podkarpacki i lubuski”.

E. Leniart pracę rozpocznie w poniedziałek. Na jej miejscce do Sejmu dostanie się Andrzej Szlachta, który zdobył 15 115 głosów.

foto&info: Kancelaria Premiera

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
anon
1 rok temu

ale układziki przekrety robia ona nie nadaje sie na to stanowisko ani żądzić nie potrafi pisiorka na podkarpaciu nie będzie pisu o pinokio pis to złodzieje kłamcy najgorszy rząd i partia .

Adam
1 rok temu

Czepiają się pisiory Biedronia a sami w dokładnie taki sam sposób postępują.

dotychpowyżej
1 rok temu

Zaszczekały pieski czerwonej-elbetowskiej-peło nie na temat ale zawyły za korytkiem. Tylko coraz cichsze wycie macie do dyspozycji.

Mar
1 rok temu

Będzie pracować na 2 etaty, wojewody i posła? Ambitna kobieta skoro wierzy, że znajdzie czas na rzetelne wykonywanie obowiązków jednego i drugiego 😉

Protazy
1 rok temu
Reply to  Mar

Nie, po prostu zwalnia miejsce dla następnego z listy, który kasy potrzebuje tak jak każdy.

Mar
1 rok temu
Reply to  Protazy

Racja, na innym portalu była informacja. No tak, posada wojewody nie byle jaka, a poza tym dzięki temu kolega z obozu dobrej zamiany będzie mógł zostać posłem.

ted
1 rok temu
Reply to  Mar

a co ty „omnibusie” możesz wiedzieć o posadzie wojewody?

Mar
1 rok temu
Reply to  ted

Sprawdź sobie jakie kompetencje i uprawnienia ma wojewoda, to się dowiesz 😉

ted
1 rok temu
Reply to  Mar

Ty ty miałeś szansę się popisać skoro oceniasz.(a nie wiesz co)

Mar
1 rok temu
Reply to  ted

A skąd ty wiesz co ja wiem? Zamiast ujadać powiedziałbyś coś licującego z twoją niewysłowioną wiedzą i mądrością 😉

ted
1 rok temu
Reply to  Mar

a stąd że ujawniłeś nie raz,tutaj swoje ochocze, choć wątpliwe zasoby -mówię „coś licującego z moją niewysłowioną wiedzą i mądrością” 😉

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content