Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Dyskryminujące godziny pracy urzędników tarnobrzeskiego magistratu w Sylwestra?

Styczeń 16, 2020 11:35 AM

iluminacje-swiateczne-urzad-miasta-tarnobrzega-2017

Z naszą redakcją skontaktował się oburzony internauta, prosząc o wyjaśnienie zasad pracy tarnobrzeskiego magistratu w Sylwestra. Według niego różne godziny pracy dyskryminują tych urzędników, którzy pracowali do godz. 15.30, w przeciwieństwie do innej grupy, która do domu poszła już o godz. 13. – Pracownicy obsługi interesanta pracowali do godz. 15.30 natomiast reszta urzędników razem z kasą bez której nie można załatwić wszystkich spraw w urzędzie, pracowała tylko do godz. 13 –  relacjonował internauta.

W związku z prośbą internauty o wyjaśnienie sprawy 3 stycznia br. wysłaliśmy pytania do rzecznika Urzędu Miasta w Tarnobrzegu. Odpowiedzi otrzymaliśmy 14 stycznia br.

NW24: – Do której godziny pracowały poszczególne wydziały oraz kasa dnia 31.12.2019 roku?

Rzecznik prasowy W. Lis: – W dniu 31 grudnia 2019 roku pracownicy Urzędu Miasta Tarnobrzega pracowali do godziny 13.00 z wyłączeniem pracowników Biura Obsługi Interesanta, którzy pracowali do godziny 15.30. Kasa urzędu czynna była do godziny 13.00 z uwagi na konieczność rozliczenia się z bankami w związku z zakończeniem roku budżetowego. Nie bez znaczenia jest fakt, że również banki tego dnia miały skrócony czas pracy. Bank, który obsługuje Urząd Miasta Tarnobrzega pracował do godz. 14.00.

– Na marginesie, skrócony czas pracy w tym dniu obowiązywał nie tylko w Urzędzie Miasta Tarnobrzega, ale również w innych instytucjach miasta i powiatu. Dla przykładu: starostwo tarnobrzeskie pracowało tego dnia do godziny 12.00, kasa starostwa czynna była do godz. 11.30. Urząd Miasta w Stalowej Woli pracował do godz. 11.00 z wyłączeniem Biura Obsługi Interesanta, które pracowało do godz. 14.00. Podobnie w latach poprzednich 31 grudnia w Urzędzie Miasta Tarnobrzega, jak i w wielu innych instytucjach, również skracano czas pracy – dodaje rzecznik Lis.

NW24: – Dlaczego jedni pracownicy kończyli pracę wcześniej a inni później?

Rzecznik prasowy W. Lis: –  Czas pracy każdego z pracowników podlega dyspozycji pracodawcy, który podejmuje decyzje w tym zakresie.

NW24: – Jak UM rozliczy godziny pracownikom którzy kończyli pracę wcześniej? Czy ci pracownicy odrobią te godziny?

Rzecznik prasowy W. Lis: –  Sposób rozliczenia czasu pracy poszczególnych pracowników zostanie dokonany zgodnie z zasadami rozliczeń czasu pracy w okresie rozliczeniowym.

72 Responses to Dyskryminujące godziny pracy urzędników tarnobrzeskiego magistratu w Sylwestra?

  1. smile Odpowiedz

    16 stycznia 2020 at 11:44

    „Wolnoć Tomku w swoim domku”…. :) :) :)

  2. ivan_drago Odpowiedz

    16 stycznia 2020 at 11:54

    normalni muszą pracować a elyta się bawi.hurra.ludzki to pan nasz prezydent,sam nie przywykł do ciężkiej roboty to i o urzędników dba.ludzki pan.

  3. Zmotoryzowany Odpowiedz

    16 stycznia 2020 at 12:07

    Po co interesanci są przyjmowani do 15.30 skoro gdybym chciał lub musiał zarejestrować auto np o g14 to i tak nie zrobię opłat bo kasa czynna do 13 😀 Bareja się kłania. Nawet tego nie ekipa rządząca magistratem nie potrafi prawidłowo ustawić. Najlepiej posiedzieć do 15.30 przy kawce za publiczne pieniążki. Nie swoje pieniądze to się łatwo marnuje :(

    • normal Odpowiedz

      16 stycznia 2020 at 13:21

      Malkontencie byłeś jedynym takim co to czeka do „sylwestra” i jeszcze do godz. 13 i chciałby zarejestrować pojazd . Chyba nie urodziłeś się wczoraj i wiesz że sylwester , wigilja i wielki piątek to są dni przedświąteczne i nie załatwia się spraw urzędowych przed zamknięciem tych instytucji, robienie z tego afery jest małostkowe , zgryżliwe, jędzowate i niepoważne. Ludzie dajcie żyć innym i czepiajcie się rzeczy naprawdę ważnych .

  4. Zaitetesowany Odpowiedz

    16 stycznia 2020 at 12:48

    A o której wyszło kierownictwo.

  5. ar-on Odpowiedz

    16 stycznia 2020 at 13:11

    nosz q…a szok !

  6. Kot Sylwester Odpowiedz

    16 stycznia 2020 at 13:28

    Nie wiem jak redakcja pracowała w sylwestra czy też do późna czy miała skrócone godziny pracy ale czasami sie tak zdarza że instytucje prywatne lub publiczne skracają dzień pracy np. w Kauflandzie i Biedronce też pracowali krócej, chyba że się mylę, czy redakcja to sprawdzi ???

    • Manie Odpowiedz

      16 stycznia 2020 at 13:41

      Co ma piernik do wiatraka. Biedronka i Kaufland to prywatne firmy, właściciel może je zamknąć nawet o 7.30. I nic nam do tego.

      A urząd miasta jest utrzymywany z naszych pieniędzy. Nie pana Bożka tylko z naszych

      • mur Odpowiedz

        16 stycznia 2020 at 13:51

        no tak nie ma śniegu i „zenki” nie mają czym się zająć – znależli powód strategiczny do ataku na U.M – a walnij łepetyną w ścianę parę razy to ci przyjdzie mądrzejszy pomysł!!

      • Kot Sylwester Odpowiedz

        16 stycznia 2020 at 14:00

        Ahaaa czyli redakcja winna tylko zajmować sie publicznymi pieniędzmi, los mieszkańca pracującego u prywaciarza już nie powinien interesować ?
        Oj ciekawa filozofia, ciekawa….

        • Jan Odpowiedz

          16 stycznia 2020 at 14:16

          Masz problem zgłoś się z nim do nw24. Nie wymagaj, że zajmą się wszystkim w mieście nie wiedząc o problemach.

    • Filip Odpowiedz

      16 stycznia 2020 at 14:22

      Piszesz, że „czasami sie tak zdarza że instytucje prywatne lub publiczne skracają dzień pracy” Tak zdarza się ale tylko w tarnobrzeskim urzędzie skracany czas pracy jest bez sensu. Bo gdzie tu sens i logika trzymać część urzędników do 15.30 gdy kasa czynna tylko 13?????????????? Pomyślałeś jak się czują ci pracujący do 15.30? Widzę, że nie masz pojęcia o zarządzaniu personelem podobnie jak decydenci w UM. O tej godzinie ludzie powinni już przygotowywać się do Sylwestra, rozstawiać jedzenie na stole.

  7. mieszkaniec Odpowiedz

    16 stycznia 2020 at 14:08

    Pieski już szczekają? Coś zabolało? Kogoś godziny pracy w um zdenerwowały, powiadomił nw24 i redakcja zajęła się tematem nic od siebie nie dodając jak „niezależne” media typu TVP, TVN itp. Macie tu czystą informacje nie zawierająca komentarza. Kogo w dzisiejszych manipulacyjnych czasach jeszcze na to stać?

    • Jan Odpowiedz

      16 stycznia 2020 at 14:10

      Po to właśnie są media. Reszta o nic nie zapyta bo wiadomo. Taki syf nawet w małym mieście. Ludzie otwórzcie oczy.

  8. Antek Odpowiedz

    16 stycznia 2020 at 14:13

    Jaja sobie robią i tyle. Chwała redakcji, że pyta. Jedyna taka w tej mieścinie. Wstydźcie się urzędnicy zamiast wypisywać swoje żale na forum. Wstyd i tyle.

  9. Mar Odpowiedz

    16 stycznia 2020 at 14:26

    Sytuacja absurdalna, ale co z tego, że Tarnobrzeżanie to widzą, skoro prawdopodobnie nikt nie złoży w związku z tym skargi do rady miasta?

  10. urzednik Odpowiedz

    16 stycznia 2020 at 15:36

    Nie sadziłem że dożyję czasów gdy oburzony internauta wstawi sie za mna z powodu rzekomej dyskryminacji.Normalnie szok piramidany.Dziękuje za chęć pomocy niemniej proszę pilnować swojego nosa a nie mojego prosa.Póki co na adwokata mnie jeszcze stać by bronił moich praw

    • stażysta Odpowiedz

      17 stycznia 2020 at 09:33

      Zostaw sobie rezerwę z tym adwokatem jak wyleją cię z roboty za inne popełnione głupstwa.

  11. tylko kasa Odpowiedz

    16 stycznia 2020 at 15:45

    no tak ale w urzedzie wybiera sie dowody, karty pojazdu i papiery stanu cywilnego itp no i skoro skonczyli prace o 13 ludzie chca sie sie szybko wyrobic do pracuja dajmy do godz 15 przychodza a tu zamkniete no coz ryzykuja i podejmuja dalsze kroki i dostaja mandat lub nie poleca bo dowod stracił waznosc i kto za to zwroci pieniadze ci co ich bronia czy te osoby po podjeli ryzyko i musza wyciagnac kase z swojej kieszeni za manat a ci chco chlieli poleciec stracili pieniadze bo nie odebrali nowego dowodu bo um był zamkniety postawcie sie w takiej sytułacji bo kazdy woli spedzic swieta itp w gronie rodziny a inni tez chcieli ale sie nie udało

    • psychiatra Odpowiedz

      16 stycznia 2020 at 16:18

      a łeb cię nie zabolał wymyślać takie ekstremalne powody?

  12. Cik Odpowiedz

    16 stycznia 2020 at 15:51

    W Rzeszowie obsługa UM pracuje też w sobotę – galeria Plaza.

  13. obserwator Odpowiedz

    16 stycznia 2020 at 16:38

    Skoro tak urzednicy są zbulwersowani że ktoś im wytknął nie najlepszy stosunek do urzędu to proponuje aby społecznie przyglądnąć się w ciągu urzędowania ruchom urzędniczym związanym z wychodzeniem i przychodzeniem do pracy włącznie z kobiecym kierownictwem. Kobiety na kierowniczych stanowiskach w tym naszym urzędzie mają jakoś dziwne przywileje kosztem innych niższą rangą urzędniczek. Nie wiem czy to dyskryminacją czy co innego ale jednej na wysokim szczeblu do 9 tej nie ma w pracy a o 14 tej to że lepiej nie pisać bo się zaraz obrazi.
    A pracownicy na umowach zlecenia to raczej duchy. Ale z czasem wszystko wyjdzie. Kombinację zawsze się kiedyś kończą.

  14. AAAAA Odpowiedz

    16 stycznia 2020 at 18:46

    Szukanie afery na siłę

    • BBBBBB Odpowiedz

      17 stycznia 2020 at 07:58

      Nie byłoby afery gdyby na co dzień w urzędzie był porządek Już pisano na tym forum jak jedna z urzędnicze z tzw kierownictwa pracuje Przychi o 9a wychodzi o 14tej
      Podobno ma na to zgodę ale inni nie To jest to nirowmosc w traktowaniu czy nie Ale obecny prezydent obraża się na takie uwagi Więc sobie możemy tylko pisać To nie wzrusza nikogo.
      Ale to się nazywa jak takie obrażanie BUTA WLADZY

      • dddd Odpowiedz

        17 stycznia 2020 at 09:29

        To nie są takie same sprawy a ta z sylwestrem to jasny pretekst do szukania na siłę haka . To jest nieładne zachowanie(bo wymyślona teoria) , nie ludzkie i po prostu obrzydliwe.

  15. Interesant Odpowiedz

    17 stycznia 2020 at 08:01

    A kiedyś jako interesant odesłano mnie do radcy prawnego którego nie mogłem namierzyć Podobno to też z gatunku przywilejów. Jakoś tej radcy nie znalazłem w Radzie Kobiet a szkoda.

  16. Mieszkaniec II Odpowiedz

    17 stycznia 2020 at 10:46

    Też myślę że sprawy dyscypliny urzędnikow nie są tożsame z jednorazowa decyzja w dzień sylwestrowy.
    Tylko że na tej kanwie należy zwrócić prezydentowi uwagę aby wszyscy pracowali zgodnie z umową JaK jest z prawnikami doradcami i innymi na zlecenie każdy widzi.

  17. Piotr Odpowiedz

    17 stycznia 2020 at 16:27

    Do Bbbb i Interesant w jednej osobie: Kłamstwo powtarzane nawet 1000 razy prawda się nie stanie. Czlowieku wstań od kompa i wyjdź na spacer albo na spacerniak…

  18. Do Piotra Odpowiedz

    17 stycznia 2020 at 18:37

    Piotruś to Ty odejdź od kompa i o 14tej odbieraj dziecko bo żona ciężko pracuje w urzędzie miasta.

  19. Do rzecznika i prezydenta Odpowiedz

    18 stycznia 2020 at 00:05

    Nie ma czemu się dziwić, że UM zawala z terminami jak twierdzi wykonawca obwodnicy skoro na tak proste pytania Redakcja musiała czekać 11 dni… Biorą NW24 na przeczekanie i za to rzecznik prasowy UM miesięcznie dostaje 6 koła? Co pan na to panie prezydencie? Po to zatrudnił pan kolejną znajomą?

    • Mar Odpowiedz

      18 stycznia 2020 at 09:50

      To jest dobre:
      NW24: – Dlaczego jedni pracownicy kończyli pracę wcześniej a inni później?
      Rzecznik prasowy W. Lis: – Czas pracy każdego z pracowników podlega dyspozycji pracodawcy, który podejmuje decyzje w tym zakresie.

      Na konkretne pytanie dlaczego coś się stało odpowiedź kto za to odpowiada. Czyli mamy się domyślać. No to skoro tak, to domyślajmy się. Bo trzeba było poprawić swoje notowania wśród pracowników?

  20. Michał Odpowiedz

    18 stycznia 2020 at 11:10

    Oj tam oj tam. Za Kiełba było to samo i nikt nie bił piany.

    • Mar Odpowiedz

      18 stycznia 2020 at 11:29

      Owszem, było. Ale nie chodzi o to, że prezydent nie ma takiego prawa, tylko o to, że nie ma w tym temacie jasnego komunikatu. Z tego co widzę w aktualnościach na stronie tarnobrzeg.pl nie było informacji o skróceniu pracy urzędu w sylwestra. Z kolei rzecznik na pytanie dlaczego odpowiedział kto odpowiada. A wystarczyło przed sylwestrem zamieścić na stronie miasta komunikat, że w związku z sylwestrem w dniu 31 grudnia godziny pracy urzędu są takie i takie. Wtedy mieszkańcy widzieliby jak wydajną administrację i obsługę klienta otrzymują od obecnej plejady i sytuacja byłaby klarowna – byłoby wiadomo czego należy się spodziewać w dniach bezpośrednio poprzedzających inne dni ustawowo wolne od pracy.

  21. Michał Odpowiedz

    18 stycznia 2020 at 11:52

    Za Kiełba też nie było komunikatów na stronie i nikt nie robił z tego afery. Zwykle bicie piany.

    • Mar Odpowiedz

      18 stycznia 2020 at 12:12

      Tylko że przecież teraz ma być lepiej niż za poprzedników, a w programie wyborczym Pana Prezydenta znajdujemy punkty takie jak m.in. efektywne i racjonalne działanie administracji samorządowej, czy też transparentność zarządzania miastem. Ale ok, rozumiem, że tobie nie przeszkadza skrócenie godzin pracy urzędu bez oficjalnej zapowiedzi tego. Dalej przymykajmy oczy lub machajmy ręką na uchybienia, te małe (godziny pracy urzędu) i te większe (30 tys. dla komornika), przecież jest super.

  22. Michał Odpowiedz

    18 stycznia 2020 at 12:42

    Mar w urzędzie miasta jest w ciul osób które mówiąc prosto nie są przychylne Bożkowi, nie mówiąc już o Plucie. Są to osoby powiązane z Kielbem, które potracily stołki po zmianie władzy albo związane z Pisem. Mając taka 5 kolumnę ciężko posprzątać tą stajnie Augiasza. Na razie są ważniejsze tematy do wyprostowania po administrowaniu poprzedników niż ta burza w szklance wody. Pozdrawiam.

    • donu Odpowiedz

      18 stycznia 2020 at 13:12

      „w urzędzie miasta jest w ciul osób które mówiąc prosto nie są przychylne Bożkowi. Są to osoby powiązane z Kielbem, które potracily stołki po zmianie władzy albo związane z Pisem.”-Takie prostackie widzenie urzędu jest tu dość często przedstawiane. I to w taki właśnie sposób że to jest ciężar dla panującego. Tylko ćwokom nie przychodzi do głowy że za taki stan odpowiada ten właśnie panujący, bo to on ma dobrać sobie ekipę do realizowania swoje programu. Więc dlaczego tego nie zrobił? Jeśli nie zrobił to właśnie tacy ludzie mu odpowiadają i nie jest to żadna przeszkoda czy utrudnienie!!!!

    • Mar Odpowiedz

      18 stycznia 2020 at 13:25

      A to ja nie przeczę temu, że są ważniejsze tematy. Tylko że z nimi też są problemy – przykład: obwodnica. Przypadek? Nie sądzę.

      Natomiast co do „5 kolumny”, to przecież Pan Prezydent jest pracodawcą i może wszcząć postępowanie dyscyplinarne wobec pracownika, który „sabotuje” działania bezpośrednio jego lub danej komórki urzędu. Skoro, jak sugerujesz, rzekomo są tacy, to czemu po ponad roku prezydentury nie ma zwolnień? Z kolei jeżeli żaden pracownik nie sabotuje tych działań, to niezależnie od sympatii poszczególnych pracowników dla Pana Prezydenta żaden z pracowników nie stanowi dla niego przeszkody w rządzeniu. Pozdrawiam.

  23. pytanie ? Odpowiedz

    19 stycznia 2020 at 20:41

    A w Sandomierzu jak urząd wówczas pracował ?

  24. Jurek Odpowiedz

    19 stycznia 2020 at 21:21

    Ktoś tu o piątej kolumnie Przecież Bożek zostawił wszystkich których Kalinka zatrudnił To dobrze że nie są lojalni bo nie mogą Służą innemu Panu

    • Mar Odpowiedz

      19 stycznia 2020 at 22:05

      Może dostali ultimatum w rodzaju „służycie mnie, albo będzie musieli poszukać pracy gdzie indziej” i większość wybrała opcję nr 1? Bo marcowa „restrukturyzacja” nie przyniosła zbyt wielu zmian.
      http://nadwisla24.pl/2019/03/01/tarnobrzeg-zmiany-w-strukturze-organizacyjnej-urzedu-miasta-polaczone-wydzialy-zmiany-na-stanowiskach-naczelnikow/

    • Mar Odpowiedz

      19 stycznia 2020 at 22:10

      Poprawka: nie zmian, tylko zwolnień.

    • wice Odpowiedz

      19 stycznia 2020 at 22:41

      A co ty wiesz o nielojalnościach ? Przecież to Bożka rola ,jak chciał to naczelników wyzmieniał nawet na takich z wątpliwymi kwalifikacjami .

      • Mar Odpowiedz

        19 stycznia 2020 at 22:55

        „Jurek” napisał, że „Przecież Bożek zostawił wszystkich których Kalinka zatrudnił To dobrze że nie są lojalni bo nie mogą Służą innemu Panu”. Także poszczególni z nich albo sabotują obecnego prezydenta, albo wykonują jego politykę.

        • wice Odpowiedz

          19 stycznia 2020 at 23:11

          co napisał to wszycy wiedzą nie tylko ty geniuszu,ale czy napisał prawdę nie uzasadnił niczym wiarydodnym tylko powtarza te banalne prostackie przesądy.

          • Mar Odpowiedz

            19 stycznia 2020 at 23:17

            No zdaniem Jurka sabotują, a moim zdaniem nie, wystarczy przeczytać nasze wpisy. Najwyraźniej czytanie ze zrozumieniem i logiczne myślenie to nie są twoje mocne strony. A po tym jak czepiasz się dzisiaj moich komentarzy widać, że dostałeś konkretne zlecenie. Równie dobrze możesz pisać pod jednym nickiem, bo i tak wiadomo, że to jeden i ten sam ignorant 😉

            • wice Odpowiedz

              19 stycznia 2020 at 23:26

              dyletancie „Mar” o logice nie masz zielonego pojęcia !!! to co prezentujesz to są puste słowa ,puste frazesy nie poparte żadnym argumentem

              • Mar Odpowiedz

                19 stycznia 2020 at 23:31

                Ja się już wypowiedziałem w temacie. A ty znowu zaczynasz ujadać, zamiast mówić uczciwie i na temat. Dlatego dalsza polemika nie ma sensu, jak zresztą jakakolwiek polemika z tobą.

                • wice

                  19 stycznia 2020 at 23:40

                  To poćwicz teraz czytanie ze zrozumieniem tego niezwykle wyrazistego i logicznego wrażenia „To dobrze że nie są lojalni bo nie mogą Służą innemu Panu”.

          • Mar Odpowiedz

            19 stycznia 2020 at 23:51

            Już dawno je przeczytałem, zrozumiałem i nawet odniosłem się do niego. Przeczytaj sobie co napisałem wyżej – może coś zaskoczy. Za to ty chyba ciągle jesteś na etapie przetwarzania tego „wrażenia” 😉

            • wice Odpowiedz

              20 stycznia 2020 at 09:18

              No tak zrozumiałeś i „służysz swojemu panu (buty glancujesz, kawę podajesz,odpisujesz na każdy, nawet najgłupszy post i „służbę” wykonujesz ) ale zrozumieniem pracy urzędu to nie ma nic wspólnego a prezentacja takiego stanowiska(służą panu) jest oznaką zacofanego światopoglądu i prostactwa

  25. Marek Odpowiedz

    20 stycznia 2020 at 08:26

    Czy czy portal może zadać pytanie urzędnikom dlaczego bezkarnie rozdają małe tablice rejestracyjne dla samochodów, które powinny mieć standardowe tablice?
    Czy oświadczenia pod wnioskiem o podaniu prawdy będą pociągać do odpowiedzialności tych kierowców?
    czy będą ponownie weryfikowane wszystkie wnioski o małe tablice i wycofywane te, które nie powinny być wydane?

  26. Jarek Odpowiedz

    20 stycznia 2020 at 10:44

    A chodź o to że Bożek na niczym się nie zna Zostawiając ludzi zatrudnieni przez Kalinke to tak jakby się dzieli z Kinka władza Kalinkow zauja kluczowe stanowiska Nie będę wymieniać bo wszyscy znają Przykład osoby zatrudnione do obsługi prawnej I nie udawaj ie że tego. Nie wiecie i nie widzicie.

    • Mar Odpowiedz

      20 stycznia 2020 at 11:11

      Z jednym się zgodzę, z tym, że jest rozdźwięk między tym, co mówi Pan Prezydent i jego program wyborczy, a tym, jak niektóre sprawy są załatwiane przez pracowników merytorycznych. Przykład: wydzielenie fragmentu Placu Bartosza Głowackiego na parkingi miejskie. Problem to żaden, koszty niewielkie w porównaniu np. do zielonych plandek, a poza tym urzędnicy mieli na to nie miesiąc czy dwa, tylko cały rok 2019.

    • Mar Odpowiedz

      20 stycznia 2020 at 11:19

      Ok, ale Pan Prezydent, jego przyjaciel Zastępca Prezydenta, lub ich zaufani, jak mniemam, naczelnicy, muszą się podpisać pod czymś, żeby to było realizowane w imieniu Prezydenta. Jeżeli jest tak, że pisma umożliwiające działania sabotujące obecną plejadę otrzymują podpis jednej z w/w osób, to te osoby same są sobie winne, że się pod tym podpisały. Ja czytałbym każde pismo jakie dają mi do podpisu, m.in. na tym polega praca osoby na kierowniczym stanowisku.

    • konan Odpowiedz

      20 stycznia 2020 at 11:23

      „A chodź o to” że poza twoją oklepaną opinią „ludzi zatrudnieni przez Kalinke i na niczym się nie zna”-SZ ty i powtarzasz tę swoją obsesję do kalinki (ogólną bez szczegółów)nie przyjmujesz do wiadomości że to Bożek ma możliwości ich wymiany a jeśli tego nie robi to nie ma powodów by przyjąć twoje obsesyjne z nienawiści argumenty.

  27. Jarek Odpowiedz

    20 stycznia 2020 at 12:08

    To nie jest oklepana opinia tylko fakty które widzą mieszkańcy I nie zaklina rzeczywistości To niby skąd Kalinka zna szczegóły którymi szasta na sesji. Ale to problem Bozka który nie umie zarządzać miastem a na polityce się ie zna.
    Tyle w temacie Zajmij się robota w urzędzie bo Cię namierza i możesz mieć problem.

    • konan Odpowiedz

      20 stycznia 2020 at 12:31

      Kalinka w przeciwieństwie do ciebie ma kompetencje i korzysta właściwie z uprawnień(też kontrolnych) jakie ma radny. W imieniu mieszkańców to ty możesz pobiegać po ulicach albo w koło jeziora a nie wypowiadać się za nich.Żenująco też odnosisz się do mnie z taką prostacką i chybioną grożbą.

      • Jarek Odpowiedz

        20 stycznia 2020 at 13:26

        A jednak strzał w 10tkePracuj i nie zajmuj się zagadnieniami wykraczające Twój zakres czynności.

        • konan Odpowiedz

          20 stycznia 2020 at 14:32

          Nie kompromituj się tą dziesiątką bo to zwyczajna i to we wszystkich twoich durnych pomysłach – PAŁA

          • Jarek Odpowiedz

            20 stycznia 2020 at 16:16

            Marianku daj spokój Pracuj i tyle

            • konan Odpowiedz

              20 stycznia 2020 at 20:47

              „Marianka” to ty na pewno masz w majtkach

  28. Mar Odpowiedz

    20 stycznia 2020 at 14:32

    Niezależnie od tego kto ma jakie sympatie w urzędzie Pan Bożek jest prezydentem i to do niego należy m.in. pilnowanie, żeby urzędnicy pracowali należycie. Nie kto inny, ale on jako pracodawca może wszcząć postępowanie dyscyplinarne wobec ewentualnych sabotażystów Prezydenta. To on, ewentualnie osoba przez niego upoważniona, może nie zatwierdzić podpisem ewentualnych sabotujących Prezydenta decyzji urzędu. Wreszcie to on, ewentualnie osoba przez niego oddelegowana, może kreować wizerunek urzędu zgodnie z przyjętą polityką.

    Osobiście nie widzę, żeby coś krępowało Pana Prezydenta. Przykład: spłata zaległości zus-owskich. Nikt z rzekomych zwolenników Pana Kalinki nie przeszkodził Panu Prezydentowi w spłacie tych zaległości w 2019 roku, mimo, że zrezygnowano z istotnych inwestycji, zaplanowanych na ten rok w budżecie przygotowanym przez poprzedników.

    • war Odpowiedz

      20 stycznia 2020 at 14:36

      Specjalista od absurdów wkroczył do akcji i żenująco deliberuje nad sabotażem w U.M.

      • Mar Odpowiedz

        20 stycznia 2020 at 15:16

        Smutny ignorant niemający nic merytorycznego do powiedzenia na temat omawianego wątku, a tylko czepiający się z uporem maniaka wypowiedzi innych użytkowników, znów rozpoczął ujadanie.

      • Mar Odpowiedz

        20 stycznia 2020 at 15:19

        Na razie postawiłeś hipotezę, teraz ją udowodnij. Proszę, po kolei wyjaśnij co w mojej wypowiedzi było nieprawdziwe lub pozbawione podstaw i z jakich powodów. Błyśnij wreszcie merytoryką, brak której zarzucasz innym, a nie ujadaniem.

      • Mar Odpowiedz

        20 stycznia 2020 at 15:20

        Z ujadającymi ignorantami nie gadam.

  29. war Odpowiedz

    20 stycznia 2020 at 15:27

    A ja wprost przeciwnie daje lekcje dyletantom i profanom.

    • Mar Odpowiedz

      20 stycznia 2020 at 15:36

      Nie tylko ignorancja ale i obłuda. Nie grzesz tyle, bo jeszcze ksiądz ci nie da rozgrzeszenia i co wtedy poczniesz? 😉

      • war Odpowiedz

        20 stycznia 2020 at 15:44

        grzeszy ten co innym liczy grzechy a swoje toleruje!!!!

        • Mar Odpowiedz

          20 stycznia 2020 at 15:52

          Każdy grzeszy ignorancie! Tylko Jezus był bez grzechu, dzięki czemu mógł zapłacić na krzyżu za nasze grzechy. Przeczytaj sobie List do Rzymian: 3: 21-31. Może chociaż Słowa Bożego się nie czepisz jak wsza, nazywając Boga dyletantem itp.

          • war Odpowiedz

            20 stycznia 2020 at 16:04

            Niech Bóg ci pomoże wyzwolić się z obrzucania grzesznymi sugestiami i oczyści twoje wnętrze z brzydkich zachowań.