Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Motor Lublin zgłosi do rozgrywek wiosennych K. Ropskiego jako swojego zawodnika – komunikat zarządu lubelskiego klubu

Styczeń 18, 2020 11:47 AM

Krzysiek_Ropski_Siarka_Tarnobrzeg

Przedstawiamy komunikat Zarządu Klubu Motor Lublin S.A. odnośnie transferu zawodnika Krzysztofa Ropskiego z Siarki Tarnobrzeg.

Klub Motor Lublin zgodnie z regulacjami zawartymi w Uchwale nr III/54 z dnia 27 marca 2015 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej „Minimalne wymagania dla standardowych kontraktów zawodników w sektorze zawodowej piłki nożnej” wpłacił odstępne za piłkarza Pana Krzysztofa Ropskiego, czyli oznaczoną w kontrakcie kwotę pieniężną umożliwiającą automatyczne rozwiązanie kontraktu w Klubie odstępującym, czyli w Siarce Tarnobrzeg. Dodatkowo Motor Lublin powiadomił klub Siarka Tarnobrzeg o zamiarze skorzystania z tej klauzuli.

Biorąc pod uwagę stanowisko klubu Siarka Tarnobrzeg podwyższanie kwoty odstępnego od zobowiązań (zaległości) klubu względem zawodnika od początku rundy jesiennej (01.07-31.12) oraz rundy wiosennej (01.01-30.06) jest naszym zdaniem niezgodne z ogólnie przyjętymi zasadami tworzenia kontraktów, a w szczególności instrumentu jakim jest wartość odstępnego za zmianę przynależności klubowej. Kwota odstępnego musi być określana według jasnych i czytelnych parametrów (wartości), a nie od kwot / wartości nieznanych klubowi pozyskującemu.

Klub pozyskujący nie ma i nie może mieć wiedzy jaka jest wartość kontraktu pozyskiwanego zawodnika, a tym bardziej kwoty zobowiązań klubu odstępującego wobec zawodnika. Zawodnik także tych kwot nie może ujawniać.

Klub Motor Lublin wykupił Krzysztofa Ropskiego z Siarki Tarnobrzeg, korzystając z klauzuli zawartej w kontrakcie piłkarza.

Klub Motor Lublin nie będzie płacił za zobowiązania Siarki Tarnobrzeg wobec Krzysztofa Ropskiego.

Po zasięgnięciu opinii w odpowiednich strukturach PZPN stanowisko Motoru Lublin jest zgodne z ogólnie obowiązującymi regułami dotyczącymi tworzenia kontraktów zawodniczych.

Postawa klubu Siarka Tarnobrzeg jest dla nas tym bardziej niezrozumiała wobec oficjalnego komunikatu na stronie klubu Siarka Tarnobrzeg. Cytujemy „…Klub z Lublina wykupił Ropskiego z Siarki, korzystając z klauzuli zawartej w kontrakcie piłkarza…”. Analizując oficjalny komunikat klubu Siarka Tarnobrzeg przed jego zamieszczeniem klub Siarka Tarnobrzeg z pewnością dokonał stosownej analizy pod kątem formalnym i prawnym.

Pozwolimy sobie nie komentować udzielenia zgody zawodnikowi na zmianę przynależności klubu od zdania sprzętu sportowego.

Mając na uwadze dobro zawodnika i powagę sytuacji nie będziemy się również odnosili do pytań dziennikarzy, w szczególności z mediów podkarpackich odnośnie wartości zaległości klubu Siarka Tarnobrzeg względem zawodnika Krzysztofa Ropskiego.

Klub Motor Lublin zgłosi do rozgrywek wiosennych Krzysztofa Ropskiego jako zawodnika klubu Motor Lublin.

Zarząd Klubu Motor Lublin S.A.

31 Responses to Motor Lublin zgłosi do rozgrywek wiosennych K. Ropskiego jako swojego zawodnika – komunikat zarządu lubelskiego klubu

  1. OMG Odpowiedz

    18 stycznia 2020 at 12:10

    Ten prezesa to niezły niedorajda . Wstyd tylko robi jak inny klub ma spłacać jego zaległości

  2. gość Odpowiedz

    18 stycznia 2020 at 14:47

    I jeszcze to ,że zawodnik podobno sam nalegał na zapis w kontrakcie o zdaniu sprzętu…

  3. ale jaja Odpowiedz

    18 stycznia 2020 at 16:55

    no to się narobiło wiem ze w klubie jest jak jest ale sam prezes teraz sobie strzelił w kolano i wychodzi co jest grane w klubie i skoro zawodnik sam chce odejesc i klub ma za to kase to po co przedabrzac i teraz kto się z tego bedzie tłumaczył kibice ze tyle wstydu na klub spadło a jak by chciał grac dalej to by tego nie zrobił nikt nie wiedział co dokładnie jest na rzeczy tylko sie domyslał a teraz jest wylana kawa na stół

  4. kibic Odpowiedz

    18 stycznia 2020 at 17:02

    Paweł Majka, prezes Motoru Lublin: Jeśli będzie taka potrzeba podejmiemy możliwe kroki prawne. Krzysztof Ropski: Jestem piłkarzem Motoru czyli Ropski powiedział że jego noga w Tarnobrzegu nie postanie

  5. Deo Odpowiedz

    18 stycznia 2020 at 18:40

    Panowie.koniec amatorstwa.jesli ktoś zachowuje się jak przykładowy prezes LZS to powinien odejść .Jak nie odpowiedni ludzie rządzą to tak jest.wstyd i hańba. Tyle lat co ten klub istnieje to takiej parodi jeszcze nie bylo .Czas brać siły na zamiary.Jesli się nie ma kasy to się nie pcha wyżej na siłę. A miasto powinno w młodzieży inwestować,A nie co roku dopłacać do dziadostwa.Od kiedy jest to spółka nie wychowali Żadnego piłkarza który zrobił by karierę, coś jest nie tak.Niech zarząd się dobrze zastanowi co się dzieje.

    • kuku Odpowiedz

      20 stycznia 2020 at 09:31

      Czuć w tym zapach Lotnika helikopterem i praktyki w czasie budowy Parku Przemysłowego

  6. Cyrulik Dzikowski Odpowiedz

    18 stycznia 2020 at 20:34

    ANDRZEJ BABULA na Prezesa KLUBU !!!!!!!Wraca ponoc z Anglii ….!!! Tylko BABULA z INDYKIEM -JANDA wyprowadza klub na prosta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  7. kibic siarki tanoprzek Odpowiedz

    18 stycznia 2020 at 21:02

    no to siara tanoprzek po dupie dostanie

  8. KSS Odpowiedz

    18 stycznia 2020 at 22:38

    Motor przedstawił jakieś argumenty, czy „prezes” Dziedzic jakoś się odniesie czy będą kumać i kumać z przrmądrzalym książkopisarzem i g. wielkie (jak zwykle) wykumają………

  9. Magura Odpowiedz

    19 stycznia 2020 at 08:12

    Ktoś tu kręci i próbuje wprowadzać opinię publiczną w błąd.Już Stomil Olsztyn dosadnie ocenił postępowanie prezesa Siarki. Wstyd za takie mataczenie! Zawodnikom w całej Polsce i nie tylko kończą się kontrakty i opinia publiczna zna wartość odstępnego. A w tym wypadku ma niby być złamanie tajemnicy handlowej za ujawnienie tej kwoty?! Moim zdaniem to tylko próba uregulowania długów wobec piłkarza innymi rękami (czytaj Motoru L.) I gdzie Pana honor p. Dziedzic -ręczył Pan, że do Motoru Ropski nie pójdzie!!!

  10. nonseparto Odpowiedz

    19 stycznia 2020 at 09:19

    „Pozwolę sobie odnieść do każdej kwestii.

    Najlepiej niech w sprawie zaległości wobec piłkarza wypowie się sam piłkarz. Krzysztof Ropski nie uczestniczył w sparingu klubu Siarka Tarnobrzeg.

    Klauzula odstępnego nie może uwzględniać zapisu o jej podwyższeniu o kwote zobowiązań klubu odstępującego wobec piłkarza, tym bardziej przyszłych. Klub pozyskujący nie może mieć wiedzy jaki jest poziom wynagrodzenia netto, brutto. Jakie są jeśli są premie meczowe wynikające z wewnętrznych regulaminów klubu. Przy takim podejściu klauzula odstępnego jest nie do wykonania przez żaden klub. Klauzula odstępnego musi być sztywna, a nie progresywna czyli zmienna. Taka jak w oficjalnym kalkulatorze PZPN wyliczającym ekwiwalent za piłkarza.

    Jednocześnie pragnę poinformować, że zawodnik Krzysztof Ropski profilaktycznie stosowne oświadczenie złożył osobiście Prezesowi Siarki i mam nadzieję, że Prezes Dziedzic może to potwierdzić.

    Jest oczywistym za zdanie sprzetu jest po zmianie klubu a nie przed, na co się powołuje klub Siarka Tarnobrzeg, że rzekomo zawodnik nie spełnił warunków zmiany klubu.

    Sam osobiście wysłałem w dniu 13 stycznia maila z informacją ze Motor Lublin korzysta z klauzuli odstępnego na oficjalny adres emial Klubu Siarka Tarnobrzeg ze strony internetowej. Z tą informacją zostało wysłane potwierdzenie przelewu. Jeśli będzie taka potrzeba mogę go ujawnić, aby posługiwać się prawdą.

    Motor Lublin przelał środki na oficjalne konto wskazane w białej księdze podatników VAT. Przypomnę Prezesowi Siarki, że zgodnie obecnymi przepisami każde konto bankowe musi być tam ujawnione. Nie ujawnienie innych kont bankowych to wykroczenie karno-skarbowe karane grzywną. Przelanie środków finansowych na inne konto niż tam wskazane, nie daje możliwości odliczenia podatku VAT oraz wydatków do kosztów prowadzenia działalności. To, że klub Siarka Tarnobrzeg posługuje się innym kontem bankowym to jego sprawa.
    Takie informację jak publikowanie komunikatu o spełnieniu klauzuli odstępnego i zmiany klubu kluczowego zawodnika publikuje się na oficjalnej stronie klubu po zatwierdzeniu przez Prezesa i tym razem chyba tak było.

    To, że są zapytania jest oczywiste, nawet Barcelona może zapytać. Tylko, że to zawodnik musi wyrazić zgodę i złożyć stosowne oświadczenie o przynależności klubowej. Krzysztof Ropski takie oświadczenie złożył o zmianie klubu. Krzysztof Ropski nie uczestniczył w sparingu klubu Siarka Tarnobrzeg.

    Jeśli będzie taka potrzeba podejmiemy możliwe kroki prawne.

    Nie chce dalej tej farsy kontynuować, klub motor Lublin robi swoje. W tym wszystkim klub Siarka Tarnobrzeg zapomina o rozwoju zawodnika Krzysztofa Ropskiego, który w dniu 13 stycznia złożył stosowane oświadczenie o zmianie przynależności klubowej.

    Pozdrawiam,

    Paweł Majka
    Prezes Zarządu
    Motor Lublin”

    Krzysztof Ropski zdecydował się jednak jeszcze raz zabrać głos w całej sprawie i powiedzieć nam nieco więcej.

    – 14 stycznia, dzień po podpisaniu umowy z Motorem Lublin, zadzwoniłem do prezesa Siarki i zrzekłem się wynagrodzenia za styczeń 2020 roku. Klub z Tarnobrzega wciąż jest mi jednak winien zaległe wynagrodzenie za połowę października, listopad oraz grudzień 2019 roku. Dodatkowo 13 stycznia br. Siarka Tarnobrzeg otrzymała informację w formie pisemnej, mailowo, że Motor Lublin skorzystał z klauzuli odstępnego zawartej w mojej umowie, a ja jadę do Lublina. Warunki mojej klauzuli zostały spełnione – powiedział nam najlepszy napastnik grupy czwartej trzeciej ligi z rundy jesiennej.

    – W poniedziałek będę w Lublinie na treningu Motoru – dodał Krzysztof Ropski.

  11. nonseparto Odpowiedz

    19 stycznia 2020 at 09:20

    Krzysztof Ropski zdecydował się jednak jeszcze raz zabrać głos w całej sprawie i powiedzieć nam nieco więcej.

    – 14 stycznia, dzień po podpisaniu umowy z Motorem Lublin, zadzwoniłem do prezesa Siarki i zrzekłem się wynagrodzenia za styczeń 2020 roku. Klub z Tarnobrzega wciąż jest mi jednak winien zaległe wynagrodzenie za połowę października, listopad oraz grudzień 2019 roku. Dodatkowo 13 stycznia br. Siarka Tarnobrzeg otrzymała informację w formie pisemnej, mailowo, że Motor Lublin skorzystał z klauzuli odstępnego zawartej w mojej umowie, a ja jadę do Lublina. Warunki mojej klauzuli zostały spełnione – powiedział nam najlepszy napastnik grupy czwartej trzeciej ligi z rundy jesiennej.

    – W poniedziałek będę w Lublinie na treningu Motoru – dodał Krzysztof Ropski.

  12. nonseparto Odpowiedz

    19 stycznia 2020 at 12:02

    Jestem pewien ze siarka po glebszej analizie sytuacji w tym klubie zostanie zdegradowana do nizszej ligi.

    • edmund Odpowiedz

      19 stycznia 2020 at 16:38

      jestem pewien że burak z pława nie powinien sie tu udzielać

    • parówka the firm Odpowiedz

      23 stycznia 2020 at 22:14

      zANALizował to ciebie twój ojciec jak się kąpałeś w moim jeziorze.

  13. Warszawiak Odpowiedz

    20 stycznia 2020 at 04:42

    Tarnobrzeg to dziura.

  14. nonseparto Odpowiedz

    20 stycznia 2020 at 11:57

    Dziura ? Malo powiedziane.To dziura w dziurze :) Grajdol w grajdole.Wiocha w wielowsi.

    • edmund Odpowiedz

      20 stycznia 2020 at 13:13

      dobrze że to nie wysypisko w lesie zwane pławem

  15. fakty Odpowiedz

    21 stycznia 2020 at 16:57

    Kibice Stali Stalowa Wola otrzymali dziś informację, na którą czekali od kilku miesięcy. Po sporych opóźnieniach z remontem stadionu przy ulicy Hutniczej, klub z powrotem będzie rozgrywał swoje mecze w roli gospodarza w Stalowej Woli.

    Działacze Stali ogłosili, że już wkrótce będą znane szczegóły odnośnie sprzedaży karnetów na domowe mecze zespołu. Jednocześnie prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny potwierdził, iż Stalówka pierwsze spotkanie na odnowionym obiekcie rozegra 29 lutego z Bytovią Bytów. Będzie to pierwszy mecz rundy wiosennej piłkarskiej II ligi.

    Przez okres remontów większość swoich spotkań w roli gospodarza Stal Stalowa Wola rozgrywała w Boguchwale.

  16. subito Odpowiedz

    21 stycznia 2020 at 17:10

    Graty, toi toiarze zks i tak będą dalej szczać pod murkiem.

  17. fakty Odpowiedz

    21 stycznia 2020 at 21:13

    Ales ty glupi.

  18. fakty Odpowiedz

    21 stycznia 2020 at 22:06

    Ponoć zamykają balkon arenę bo nikt nie chce w tym klubie grac.No bo jak tu grac jak nie chce płacić tylko żebrzą aby inne kluby regulowały wypłaty piłkarzy Siarki Buuuuuu

    • edmund Odpowiedz

      22 stycznia 2020 at 09:08

      przynajmniej nie oddają zawodników za darmo jak klub z pława oddał dadoka mielcowi

    • fakty Odpowiedz

      22 stycznia 2020 at 09:41

      Racja, moja Tirówka pławo się nie liczy, za pół roku derby w 3 lidze.

  19. fakty Odpowiedz

    22 stycznia 2020 at 10:05

    Oj ty mój wariacie :) :) :0 :) :)

    • fakty Odpowiedz

      22 stycznia 2020 at 18:37

      nastąpi zmiana nazwy z toi toi arena na cwelówka arena

  20. Wacław z Zatorza Odpowiedz

    23 stycznia 2020 at 22:27

    Podobno na otwarcie toi toi areny pierwsze 100 osób do biletu dostanie rowery bez pedałów z napędem nożnym w kolorach tęczy.

  21. tomi Odpowiedz

    27 stycznia 2020 at 07:09

    zachowanie Zarzadu Siarki jest kompromitujace i jeszcze nieuczciwe bo ktos kto nie płaci swoich zobowiazan to złodziej ! Albo alimenciarz ))