Maria Nabrzeska nowym skarbnikiem Tarnobrzega

Maria Nabrzeska została wybrana nowym skarbnikiem Tarnobrzega. Przez ostatnie lata funkcję tę pełnił Witold Kuś.

– Pani Skarbnik to świetny fachowiec. Kolejny właściwy człowiek na właściwym miejscu – powiedział Norbert Mastalerz, Prezydent Tarnobrzega. – Cieszę się, że radni poparli kandydaturę pani Nabrzeskiej. Jest to bardzo doświadczona osoba, a w kwestii finansów nie można eksperymentować.

Maria Nabrzeska od 11 lat pełniła funkcję naczelnika Wydziału Budżetu i Finansów Urzędu Miasta Tarnobrzega. Wcześniej pracowała jako główna księgowa wojewody. Nowo powołana pani skarbnik jest absolwentką krakowskiej Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny). Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu finansów i rachunkowości oraz nadzoru i kontroli finansów jednostek samorządu terytorialnego.

Podczas III sesji Rady Miasta zaprzysiężony na radnego został Tadeusz Sęk z Tarnobrzeskiej Lewicy, który zajął w Radzie miejsce Norberta Mastalerza, któremu 13 grudnia wygaszono mandat radnego w związku z objęciem przez niego funkcji prezydenta miasta.

Radni wygasili także mandat Robertowi Niedbałowskiemu, który został powołany na stanowisko zastępcy Prezydenta Miasta. Miejsce Niedbałowskiego w Radzie zajmie Leszek Ogorzałek, który złoży ślubowanie 30 grudnia, na IV sesji RM.

źródło: UM Tarnobrzeg

Foto: Piotr Morawski

Zlew granitowy idealny do Twojej kuchni – jaki model wybrać?

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content