Ile długich weekendów czeka nas w tym roku?

Szykuje się nam kilka długich weekendów w tym roku. Niestety jest też zła wiadomość – zgodnie z nowymi przepisami, nie będzie już można odbierać wolnych dni, jeśli te przypadły w sobotę.

Już na początku roku możemy zafundować sobie przedłużony weekend. Wystarczy po nowym święcie Trzech Króli wypadającym w czwartek 6 stycznia, wziąć wolny piątek…w ten sposób przedłużmy wolne do czterech dni.

Wielkanoc w tym roku przypada na 24 i 25 kwietnia. Świąteczna niedziela i poniedziałek plus wolna sobota, to trzy dni przysłowiowej „laby”.

Przełom kwietnia i maja daje najbardziej kreatywnym w kwestii świętowania duże pole do popisu. Pierwszy maja przypada w niedzielę a trzeci we wtorek. Wolne w poniedziałek daje nam cztery dni oddechu od pracowniczego kieratu. Biorąc wszak urlop tuż po świętach, a wiec w dniach 26-29 kwietnia plus 2 maja, możemy zafundować sobie jedenastodniowy wypoczynek.
Przyspieszyć wakacje można już w czerwcu. Boże Ciało przypada tradycyjnie w czwartek, 23 czerwca. Urlopu na piątek wystarczy, by mieć kilka dni odpoczynku.

Sierpniowe święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wypada w poniedziałek. Łącznie z wolną sobotą i niedzielą mamy kolejny, wydłużony weekend w dniach 13-15.

KRÓTKIE ŚWIĘTA

Na kolejne przedłużone wolne trzeba będzie poczekać aż do listopada. Urlop wzięty 31 października, przypadający w poniedziałek, plus wolny wtorek z racji święta Wszystkich Świętych, to kolejne cztery dni wolne od pracy.

W tym samym miesiącu szykuje się jeszcze jeden przedłużony weekend, od 11 do 13 listopada gdyż 11 listopada, czyli Święto Niepodległości, wypada w piątek.

Święta Bożego Narodzenia, podobnie jak w 2010 roku nie dostarczą okazji do długiego wypoczynku. Wigilia wypada w sobotę, świąteczne dni to niedziela i poniedziałek. Sylwester będzie przypadał w sobotę, a Nowy Rok w niedzielę.

Foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content