Spotkanie z Afryką w baranowskim MGOK (fotoreportaż)

Wernisaż wystawy pt. Afrykańczycy autorstwa Urszuli Mierzwy odbył się w sobotę, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sand. Podczas imprezy odbyła się prezentacja multimedialna fotografii połączona z komentarzem autorki.

Pasję Urszuli Mierzwy można opisać słowami znanego fotografa Henryka Latosia: „Obiektyw aparatu fotograficznego, jak oko mitycznego cyklopa, jest wszechwidzące: ukazuje nam cały, bogaty świat, staje się naszym własnym okiem, wzbogaca umysł, bawi, uczy i zadziwia.”

Po fotografiach z magicznych Indii, prezentowanych kilka miesięcy w ośrodku kultury w Baranowie, podróżniczka tym razem zabiera widzów na kontynent będący kolebką ludzkości. Afrykę, w której odkryto najstarsze szczątki człowieka (sprzed ok. 2,2 mln lat p.n.e.). autorka odwiedziła dwukrotnie w przeciągu dwóch lat. Zbiór 32 fotografii pokazuje codzienne życie mieszkańców Botswany, RPA, Zimbabwe, Namibii i Etiopii.

Organizatorzy wystawy jak zwykle zadbali również o doznania kulinarne gości, serwując potrawy wegetariańskie rodem z Czarnego Lądu.

– Na wernisażu pojawiło się bardzo dużo osób- powiedział portalowi NadWisłą 24 dyrektor MGOK-u Krzysztof Pitra. – Takie zainteresowanie niewątpliwie cieszy mnie, jako organizatora – dodał.

foto: Rafał Rozmus

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content