15 kolejka Halowej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w sandomierskiej hali MOSiR (fotoreportaż oraz video HD)

Po 15 kolejkach prowadzi Argus z 37 punktami na koncie. Drugi jest Autmotive, mający jedynie gorszy bilans bramkowy od lidera. Na trzecim miejscu, z dorobkiem 31 punków plasuje się drużyna Paragraf Tares Motor.

Na czele drugoligowych rozgrywek jest S.C.K z dorobkiem 37 punktów. O 4 mniej ma Automotive II. Trzecią lokatę zajmuje Z.N.P z 30 punktami na koncie.

Liga powstała siedem lat temu. – Zaczynaliśmy od jedenastu drużyn, z czasem liczba ta zwiększała się podobnie wzrastała liczba chętnych do organizowania tych zawodów. Na tę chwilę mamy dwadzieścia drużyn, dziesięć w pierwszej lidze i dziesięć w drugiej, którą utworzyliśmy trzy lata temu, ponieważ było coraz więcej chętnych do gry – opowiada portalowi NadWisłą 24 Jerzy Miłek, główny organizator Ligi.

– Na ten moment nasze możliwości się kończą, bo gdyby nawet zaistniała potrzeba zorganizowania trzeciej ligi, do czego już przymierzaliśmy się, to po prostu brakuje nam bazy, nie mamy gdzie tego zrobić, ponieważ z hali korzystają też inni. Jest wiec w Sandomierzu wielka potrzeba wybudowania hali, takiej prawdziwej, widowiskowo-sportowej, bo chętni do gry są – dodaje.

Liga zaczyna rozgrywki w pierwszy poniedziałek października, a kończy w kwietniu. – Gramy o zwycięstwo w lidze, tak jak to jest w futbolu zawodowym, są również spadki i awanse – dwie drużyny ostatnie z pierwszej ligi spadają do drugiej, dwie pierwsze z drugiej ligi awansują do pierwszej, trzecia i czwarta z drugiej ligi gra baraże z siódmą i z ósmą drużyną o miejsce w najwyższej lidze. Praktycznie od początku października do kwietnia, co poniedziałek 300 osób gra w piłkę, w celach czysto rekreacyjnych – tłumaczy NW24 pan Jerzy.

– Rozgrywki nie kończą się na lidze, mamy również Puchar, w którym grają wszystkie drużyny.

Na początku sezonu każda z drużyn wpłaca po 500 zł. – To niewielka kwota, biorąc pod uwagę, ze trzeba co tydzień opłacić trzech sędziów i 5 godzin hali.

Dodatkowo wszystkie drużyny za udział w lidze otrzymują pamiątkowe puchary, są statuetki dla najlepszego strzelca, bramkarza, zawodnika w jednej i w drugiej lidze, są nagrody fair-play, są statuetki dla zwycięzców – to wszystko kosztuje, ale nie ma porównania do tego, co robi się dla ludzi, którzy przychodzą tutaj sami, z własnej woli – wyjaśnia NW24 Jerzy Miłek. – Naszym głównym sponsorem jest Urząd Miejski.

Regulamin oparty na zasadach futsalowych ustalają zawodnicy przed rozpoczęciem sezonu. Wspólna jest również decyzja o tym, iż w rozgrywkach nie mogą brać udziału zawodnicy grający w klubach pod egidą PZPN. Nie jest to również liga firm.

– Na początku, gdy organizowaliśmy turnieje jeden z sandomierskich zakładów pracy poprzyjmował zawodników z Wisły Sandomierz i nic nie mogliśmy zrobić, stworzyła się fikcja. Nazwa drużyny często związana jest z tym, że dana firma sponsoruje zawodników – tłumaczy NW24 pan Jerzy. – Nie jest to tylko rozrywka Sandomierzan, w tym roku mamy trzy zespoły z Tarnobrzega, wcześniej grała u nas drużyna z Gorzyc – dodaje.

WYNIKI 15 KOLEJKI

I liga

Dwik Men – Pilkington Polska 1 : 4

(M.Ćmiel 3, B.Chmura – G.Wożniak)

Joga Team – Blues 4 : 1

(Ł.Duma, T.Czajkowski, K.Gugała, G.Kisielewski – T.Kwitek)

Olimpic Zajazd Anna – CC Motor Sport 1 : 0

(M.Dziewulski)

A.O.Gospodarczyk – Automotive 0 : 6

( K.Dziedzic 4, R.Bakalarski, R.Kosowicz)

Argus – Paragraf Tares Motor 4 : 1

(P.Kutek 2, W.Pierzchała, P.Gach – M.Ura)

II liga

S.C.K. – Automotive II 4 : 2

(R.Modras,P.Kołodziej, G.Pawelczyk, M.Białkowski – M.Dąda,

R.Chojnacki)

MOSiR – W.S.D. 3 : 1

(A.Święcicki 2, A.Dzieciuch – P.Dobrowolski)

SkyBoys – Z.N.P 2 : 2

(M.Dabrowski, D.Gudz – R.Jachowski, W.Ciach)

Betony 40% – Sporting 3 : 4

(R.Rutyna 2, K.Adamczak – M.Bernaś 2, K.Marzec, D.Kogut)

JP Rozrzutnik Jabłonka – Księża 1 : 7

(P.Urbaniak – E.Lasota 3, R.Olszówka 3, A.Kalek)

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content