Wystawa fotograficzna Herlinde Koelbl „Zadomowieni w pisaniu – pisarze przy pracy”, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu .

Wystawa prezentuje zdjęcia i wywiady tworzące portrety dwunastu pisarzy: Noblistów – Guntera Grassa, Elfriede Jelinek, Herty Muller oraz Thomasa Brussiga, Hansa Magnusa Enzensbergera, Julii Franck, Dursa Grunbeina, Petera Hartlinga, Katji Lange-Muller, Ingo Schulza, Martina Walsera, Christy Wolf.

Uzupełnieniem ekspozycji są książki wymienionych autorów w tłumaczeniu polskim.

Herlinde Koelbl, artystka fotografik o międzynarodowej renomie, odwiedziła znanych niemieckojęzycznych pisarzy, aby pokazać ich miejsca pracy twórczej. Zdjęcia zostały wzbogacone o rozmowy z autorami. Fotografie i wywiady uzupełniają się wzajemnie, tworząc subtelne i często bardzo intymne portrety.

Twórcy pozwolili Herlinde Koelbl wejrzeć w swoje życie i pracę, opowiedzieli o radościach i zmaganiach, które towarzyszyły przy pisaniu dzieł literackich. Pisanie to praca – tak twierdziło wielu autorów, obalając tym samym wyobrażenie o artyście, którego pióro lekką ręką prowadzą muzy. Gabinet dla każdego pisarza jest miejscem odosobnienia, w którym można się skoncentrować na pisaniu. Bywa zamkiem warownym, który chroni przed pełnym hałasu, nerwowym światem zewnętrznym.

Wystawa przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu i Goethe Institut w Polsce będzie czynna do 11 lutego.

foto&źródło:mbp.tarnobrzeg.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content