Miszczuk odchodzi z Siarki

W końcu stało się faktem to, co było zapowiadane od grudnia. Siarka Tarnobrzeg nie przedłużyła kontraktu z Markiem Miszczukiem.

Były już środkowy Siarki, dołączył do drużyny z Tarnobrzega już w trakcie przygotowań przed sezonowych: – Trener Pamuła bardzo nam polecał tego zawodnika dlatego zdecydowaliśmy się go zatrudnić w Siarce – tak o przejściu do Siarki Miszczuka opowiadał już w trakcie sezonu prezes Siarki Zbigniew Pyszniak.

O ile w pierwszych 2-3 meczach słabszą grę Miszczuka można było tłumaczyć małym zgraniem oraz brakami kondycyjnymi, to już postawa w ostatnich meczach pozostawiała wiele do życzenia. Nie chodzi tu tylko o słabe zdobycze punktowe, bo Miszczuk w prawie każdym meczu zdobywał ich kilkanaście ale o zaangażowanie i waleczności. Tego zdecydowanie brakowało.

Już w połowie grudnia Pyszniak zapowiadał z końcem roku rozwiązanie kontraktu z Miszczukiem. Kontuzje polskich zawodników w drużynie Siarki spowodowały, że Miszczuk został w drużynie dłużej.

Wypożyczenie z Zastalu Rafała Rajewicza na pewno w części uzupełni braku pod koszem w Siarce po odejściu Miszczuka. Możliwe też, że prezes Pyszniak w niedawno otwartym oknie transferowym zaskoczy kibiców Siarki i sprowadzi nowego zawodnika pod kosz.

źródło: plk.pl

Foto: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
13 lat temu

To dobra decyzja tylko chyba spóźniona o parę miesięcy. W zeszłym sezonie Marek nieźle spisywał się w Stalowej ale u nas to był „płacz i zgrzytanie zębów”. Jego bezradność pod koszem przy wzroście 214cm, była denerwująca i przyprawiała o mdłości. Szkoda tylko, że ta zmiana i tak pewnie nic nie da, Siarka nie będzie miała budżetu na przyszły sezon i skończą się dobre czasy dla kosza w TBG.

Kotlet
13 lat temu

Widziałem kilka dobrych meczów w wykonaniu Marka w Stali i myślałem, że u nas również będzie mocnym punktem, niestety nie był. Jeśli nie będzie w przyszłym sezonie kosza w Tbg to załamka 🙁 nawet nie dopuszczam takiej myśli, tyle lat walczyć o ekstraklasę, wreszcie wywalczyć upragniony awans i przez durny budżet zniweczyć dorobek kilku lat… Gdybyśmy musieli wybierać władzę to kasa by się znalazła, a że już po wyborach to różnie może być… wcześniej znalazła się kasa w UM to może i na przyszły sezon się znajdzie, zobaczymy…

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content