Mają Haka na Raka

O właściwej profilaktyce, dzięki której wcześniejsze wykrycie nowotworu zwiększa szanse na wyleczenie i przeżycie mówili w piątek uczniowie tarnobrzeskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, którzy przeszli ulicami miasta.

Ogólnopolską akcję „Mam Haka na Raka”, do której przyłączyli się tarnobrzeżanie, poparł także Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz i Starosta Tarnobrzeski, Mirosława Pluta. Młodzież z ZSP nr 3 wspólnie z nauczycielką języka niemieckiego, Agnieszką Ewiak Bałatą, przyszła w piątek do Urzędu Miasta, aby zachęcić Prezydenta Tarnobrzega do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji „Mam Haka na Raka”.

W tym roku akcja nakierowana jest na profilaktykę związaną z rakiem płuc. – Głównym naszym celem jest propagowanie idei profilaktyki chorób nowotworowych. Uczniowie chcą uświadomić społeczeństwu, że wcześniejsze wykrycie nowotworu zwiększa szanse wyleczenia i przeżycia – wyjaśnia Agnieszka Ewiak Bałata, koordynatorka akcji. Norbert Mastalerz i Mirosław Pluta zadeklarowali, że w szkołach zostanie wprowadzone tzw. minimum onkologiczne, aby młodzież mogła w czasie lekcji wychowawczych poszerzać swoją wiedzę z zakresu chorób nowotworowych.

– Cieszę się, że młodzież angażuje się w tak ważne tematy związane z profilaktykę chorób onkologicznych. Ze swojej strony deklaruję pełne poparcie akcji i wszelką możliwą pomoc – mówił Norbert Mastalerz. Prezydent wspólnie ze Starostą podpisali także deklarację przygotowaną przez Polską Unię Onkologii. – Walkę z rakiem wygrywa się tylko wtedy, kiedy odpowiednio wcześniej się go rozpozna. Dlatego z chęcią przyłączamy się do tej akcji, aby przyczynić się do tego, aby akcja była rozpropagowana wszędzie tam, gdzie tylko powinna – mówił Starosta Pluta.

foto i źródło: Agata Rybka/UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content