Przebudowa zbiornika retencyjnego w osiedlu Nadole

Rozpoczyna się przebudowa zbiornika retencyjnego w osiedlu Nadole, uszkodzonego podczas ubiegłorocznej powodzi. W środę w magistracie w obecności Prezydenta Miasta umowę na wykonanie zadania podpisali Antoni Sikoń, prezes Tarnobrzeskich Wodociągów i Marcin Szczepaniak, dyrektor Regionu Wschód firmy Warbud SA, która wygrała przetarg na roboty budowlane.

Jak podkreślił Antoni Sikoń, naprawa zbiornika retencyjnego to kolejna inwestycja mająca na celu likwidację skutków powodzi w mieście. – Roboty będą polegać na rozbiórce obwałowań zbiornika, który z powodu gromadzących się w nim ścieków został bardzo przeciążony podczas powodzi. Jego przebudowa to konieczność. Uwzględnimy przy tym sugestie mieszkańców Nadola, którzy obawiali się o swoje bezpieczeństwo – mówi prezes Tarnobrzeskich Wodociągów.

Zachodzi więc konieczność zaprojektowania i budowy w miejsce obwałowań ścian żelbetowych wytrzymałych na napór wody, co zapobiegnie wylewaniu się wody na przyległe tereny. Zakres prac przewiduje także wykonanie upustu nadmiaru wody ze zbiornika za wał wiślany do kanału odpływowego do rzeki Wisły.

Opracowania projektu i wykonania robót budowlanych podejmie się warszawska firma Warbud. Podpisana umowa opiewa na 8, 55 mln złotych. Inwestycja ma być gotowa do końca października tego roku i jest finansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

foto&źródło: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content