96 z rzędu zwycięstwo tarnobrzeskich tenisistek w polskiej ekstraklasie

Zespół KTS Forbet Tarnobrzeg zwyciężył SKTS Sochaczew 3:1 w meczu 16 kolejki ekstraklasy kobiet w tenisie stołowym. Przed tarnobrzeskimi tenisistkami kolejne sprawdziany, zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej.

Przed spotkaniem w Sochaczewie trener tarnobrzeskiego zespołu Zbigniew Nęcek w rozmowie z portalem NadWisłą 24 zaliczył mecz do kategorii trudniejszych, ze względu na fakt iż odbywał on się na terytorium rywalek. Niespodzianki nie było, dwa punkty dla drużyny zdobyła Li Qian, jeden Xu Jie. Jedynie Renacie Stribkowej nie udało się pokonać byłej reprezentantki KTS Forbet Hanny Bartosovej, której uległa 3:0.

Już w środę cały zespół KTS Forbet weźmie udział w turnieju z cyklu Pro Tour rozgrywanym w Niemczech w Dortmundzie. – Po powrocie z Niemiec, tj.27 lutego zaczynamy przygotowania do indywidualnych mistrzostw Polski, które odbędą się w pierwszy weekend marca w Białymstoku – tłumaczył NW24 trener Nęcek. – W zawodach wystartują Li Qian i Kinga Stefańska.

13 marca nasze zawodniczki czeka rewanż w Pucharze Europejskiej Unii Tenisa Stołowego. Do Tarnobrzegu przyjedzie drużyna Dalenorgosetprojekt Władywostok, którą KTS Forbet pokonał 3: 1 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym.

– Ten wynik jest oczywiście dla nas fantastyczny, ale o awans do pierwszej czwórki łatwo nie będzie. W zespole z Władywostoku występuje mistrzyni Europy, Victoria Pavlovich, która może zrobić na nas dwa punkty – powiedział NW24 trener Nęcek. – Zanim jednak dojdzie do tego spotkania, 9 marca zagramy w Tarnobrzegu przedostatni mecz w rundzie zasadniczej ekstraklasy, z Warmią Lidzbark Warmiński – dodał.


SKTS Sochaczew – KTS FORBET Tarnobrzeg 1:3

Xia Zhao – Jie Xu 2:3 (9-11,11-6,6-11,11-5,4-11)

Natalia Partyka – Qian Li 1:3 (8-11,5-11,11-8,9-11)

Hana Bartosova – Renata Strbikova 3:0 (11-5,11-7,11-6)

Xia Zhao – Qian Li 0:3 (6-11,3-11,2-11)

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mimi
13 lat temu

Mam nadzieję, że o dobre miejsca powalczy cała nasza drużyna na Pro Tour w Dortmundzie. Trenejros Nęcek pewnie chce wiedzieć, jaki skład wystawić przeciw Władywostokowi, zaliczkę mamy dużą ale w sporcie wszystko może się zdarzyć. Trzymam kciuki za KTS Forbet

obserwator
13 lat temu

Szkoda, ze trener Nęcek nie szkoli piłkarzy, z jego zdolnościami menadżerskimi może Siarka coś by osiągnęła, a tak to pewnie trzecia liga ciągle nasza…

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content