Mastalerz odwołuje Grabias z funkcji dyrektora

Niezgodne z prawem działania dyrektorki, tj. rozwiązanie bez wypowiedzenia umowy o pracę z nauczycielem dyplomowanym Jolantą Mudzik, nie reagowanie na uwagi organu prowadzącego (Prezydent Miasta), nauczycieli, rodziców, wdanie się w z góry „przegrany proces” z nauczycielką w Sądzie Pracy – to powody, dla których prezydent Mastalerz odwołał z funkcji dyrektora szkoły podstawowej nr.4 Marzenę Jarecką – Grabias.

Zarządzenie Prezydenta wejdzie w życie 28 lutego.

Prezydent wydał zarządzenie po zasięgnięciu opinii Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Według prezydenta wywołany przez Marzenę Jarecką- Grabias konflikt spowodował protesty nauczycieli, rodziców, uczniów, radnych i był szeroko komentowany przez lokalne media. Wpłynęło to fatalnie na atmosferę w szkole i wokół niej – na czym ucierpiała renoma „czwórki” . I co najważniejsze – ucierpieli na nim sami uczniowie.

Mastalerz uznał, że dotychczasowa postawa Marzeny Jareckiej- Grabias, która wywołała konflikt i nie reagowała na głosy o jego zażegnanie, nie dają gwarancji prawidłowego kierowania szkołą, zapewnienia procesu nauki i wychowania, współpracy z kadrą, rodzicami oraz organem prowadzącym szkołę (Prezydentem Miasta Tarnobrzeg).

Prezydent jest przekonany, że dalsze kierowanie placówką, stanowiłoby zagrożenie dla osiągnięcia celów szkoły – wymienionych w ustawie o systemie oświaty. Odwołana dyrektor pozostanie w szkole jako nauczyciel dyplomowany.

źródło:UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content