Nowe-stare bibiloteki w Tarnobrzegu

W poniedziałek, odnowiona i wyremontowana po powodzi, wznowiła swoja działalność Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w osiedlu Wielowieś. Podczas uroczystości otwarcia prezydent Mastalerz zapowiedział przywrócenie biblioteki na osiedlu Przywiśle.

– Jeszcze w tym bieżącym roku budżetowym będziemy chcieli na osiedlu Przywiśle, przywrócić bibliotekę, która przez wiele lat znajdowała się w okolicach szkoły Gimnazjum nr 1, tą tak zwaną „bibliotekę pod Tapimą”- poinformował prezydent. – Co do lokalizacji, jeszcze nad tym pracujemy, myślą że są realne szanse na to by od nowego roku szkolnego, również dla najstarszego daru ludzkiego osiedla Przywiśle, biblioteka na powrót otworzyła swoje podwoje – dodał.

Remont biblioteki w Wielowsi sfinansowany został ze środków Urzędu Miasta. – Mamy nowe regały książkowe, nowe komputery,nowe stoliki i krzesła. Zmianie uległo wyposażenie oraz odnowiono księgozbiór. W miejsce zniszczonych przez wodę książek zakupiono nowe ze środków Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz z otrzymanej dotacji z Ministerstwa Edukacji Narodowej- zakomunikowała dyrektor placówki Stanisława Mazur.

– Bardzo cieszę się , że mogę wrócić do pracy ze swoimi młodszymi jak i starszymi czytelnikami. Odnowionych zbiorów mamy prawie 14 tysięcy, także jest co czytać-stwierdziła opiekun filii biblioteki w Wielowsi, pani Kazimiera Pająk.

foto&źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content