13.03 Zagrobelny śpiewa kobietom, godz.19

Koncert Łukasza Zagrobelnego odbędzie się w Domu Katolickim w Sandomierzu. Bilety w cenie 15 zł. do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej, Rynek 20, lub przed występem.

Łukasz Zagrobelny –  z wykształcenia dyrygent chóralny, z zamiłowania wokalista fantastycznie dyrygujący własnym głosem.

W 1998 zauważony i doceniony przez Elżbietę Zapendowską na jednym z festiwali, zostaje zaproszony na prowadzone przez Nią i Andrzeja Głowackiego warsztaty wokalne.

Rok później, już w gronie debiutantów Festiwalu Opolskiego śpiewa niezwykle trudną piosenkę z repertuaru Mietka Szcześniaka „Przyszli o zmroku” Koncert prowadzi Natalia Kukulska, która niedługo później zaprasza Łukasza do śpiewania chórków w Jej zespole.

Ich współpraca i przyjaźń, trwa do dziś. Łukasz wspierał wokalnie również takich artystów, jak Maryla Rodowicz czy Ryszard Rynkowski. Śpiewał też w chórkach w wielu programach telewizyjnych, m.in. „Show Time” oraz „Idol”.

Od 2000 Łukasz związany był z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie wystąpił w „Miss Saigon”, „Grease”, „Kotach”, „Tańcu Wampirów” i „Akademii Pana Kleksa”.

W 2007 roku spełniło się największe marzenie Łukasza – wydał swój solowy album „Myśli warte słów”. Jego producentami są Piotr Siejka i Szymon Sienko, Muzycy biorący udział w sesjach to absolutny top, m.in. Michał Dąbrówka, Piotr Żaczek, Marcin Majerczyk oraz Piotr Siejka, który jest też kompozytorem większości utworów. Promujące album single „Nieprawda” oraz „Życie na czekanie” stały się hitami i do dziś doskonale radzą sobie na listach przebojów.

W 2007 Łukasz wystąpił również w finale konkursu Sopot Festival 2007.
Rok 2008 zaczął się niezwykle obiecująco. Łukasz w duecie Eweliną Flintą nagrał piosenkę promującą film P. Wereśniaka pt. „Nie kłam kochanie”.Utwór „Nie kłam, że kochasz mnie” stał się wielkim hitem.

Początek 2008 roku dla Łukasza również zasłużona nominacja do Fryderyka 2008 w kategorii Nowa Twarz Fonografii, w pełni zasłużona nagroda ESKA Music Awards w kategorii Artysta Roku,oraz Superjedynka za duet z Eweliną Flintą „Nie kłam, że kochasz mnie”

W połowie lipca ukazała się reedycja albumu ” Mysli warte słów”.

Ważnym wyróżnieniem dla Łukasza było 3 miejsce na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn oraz Nagroda Publiczności zdobyte wraz z Eweliną Flintą za utwór „Nie kłam,że kochasz mnie”.

Po nim duet Łukasza z Eweliną nagrodzony został 2m. miejscem na Telekamerach w kat.Muzyka oraz Viva Comet za Dzwonek Roku.

24 października odbyła się premiera słynnego filmu High School Musical 3, który promowała piosenka „Ty i Ja” nagrana przez Łukasza w duecie z Hanią Stach. Tego samego dnia na rynku ukazał się soundtrack z filmu
zawierający oczywiście utwór „Ty i Ja”.

Łukasz użyczył również głosu głównemu bohaterowi HSM Troyowi, granemu przez Zaca Efrona.

Jak dotąd soundtrack z High School Musical 3 pokrył się podwójną platyną.

W 2008 roku piosenka Łukasza „Wolny wybór” pochodząca z płyty „Myśli warte słów” została wykorzystana w spocie telewizyjnym Lokaty Twój Wybór – nowego depozytu, zaoferowanego przez Bank Millennium.

Premiera drugiego solowego albumu Łukasza „Między dźwiękami” odbyła się 24 kwietnia 2009.

Album promował singiel „Jeszcze o nas” z muzyką Piotra Siejki i tekstem Karoliny Kozak i Łukasza Zagrobelnego.

Kolejnym singlem wybrany został „Mówisz i masz”.
Trzeci singiel „Przyjdzie czas” trafił do stacji radiowych 30 listopada.

25 października 2010 w Teatrze Muzycznym Roma odbyła się premiera słynnego musicalu „Les Miserables” z Łukaszem w jednej z głównych ról ( Enjolras)

Premiera kolejnego, trzeciego już albumu Łukasza planowana jest w 2011 roku.

foto&źródło: esceka.pl

Jakie zabawki będą najlepsze dla rozwoju małego dziecka?

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content