Projekt „Mały Książę EKOlogiem”

– Głównym celem projektu jest szerzenie edukacji ekologicznej w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jak również wśród lokalnej społeczności, do której będą skierowane pewne działania – wyjaśnia w rozmowie z NW24 koordynator projektu, pedagog i radny Sławomir Partyka.

W projekcie realizowanym przez Towarzystwo Oświatowo-Naukowe im. Małego Księcia zaplanowano udział 11 szkół z terenu Tarnobrzega. – Do współpracy chcielibyśmy zaangażować również ekologiczne organizacje pozarządowe, a jeżeli chodzi o miasto Tarnobrzeg, chodzi nam o nawiązanie współpracy ze wszystkimi placówkami zajmującymi się tą tematyką – opowiada portalowi NadWisłą 24 Sławomir Partyka.

– O szczegółach dotyczących konkretnych podmiotów będziemy decydować wtedy, gdy będziemy na danym etapie przedsięwzięcia, w którym potrzebni nam będą partnerzy. Na razie skupiliśmy się na zaproszeniu do projektu szkół, gdyż tam będą realizowane największe działania – dodaje.

W ramach przedsięwzięcia zorganizowanych zostanie szereg spotkań, konkursów i wykładów. – Zaplanowaliśmy m.in. zajęcia edukacje prowadzone według scenariuszy opracowanych przez eksperta oraz spotkania ze studentami, podczas których będziemy ich uczyć „Jak Uczyć o ekologii”.

– Zrealizujemy również konkursy dotyczące segregacji odpadów wtórnych powiązanych z nauką segregowania, konferencje, wydanie Eko- broszury z poradami jak segregować, i jak oszczędzać zasoby natury, audycje radiowe, a wszystko w celu kreowania postawy ekologicznej poprzez naukę – wylicza pedagog.

– Na zakończenie na Placu Bartosza Głowackiego odbędzie się happening, w ramach Dni Tarnobrzega, na Placu Bartosza Głowackiego – dodaje.

W projekcie przewidziano również konferencję z ekspertem o autorytecie ogólnokrajowym. Jak zdradził portalowi NW24 Sławomir Partyka, organizatorzy najchętniej widzieli by w tej osobie ekologa, dziennikarza Gazety Wyborczej Adama Wajraka. – Mam nadzieję, że uda nam się zaprosić pana Wajraka, jak na razie jest to pomysł, ale jeśli chodzi o sprawy finansowe związane z jego przyjazdem, to wszystko jest ujęte w projekcie – tłumaczy.

Projekt ogłosił Minister Spraw Zagranicznych – Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków Komisji Europejskiej. Włącznie z wkładem własnym Towarzystwa Oświatowo-Naukowego im. Małego Księcia całościowy koszt wynosi ponad 33 tys. zł – wyjaśnia Sławomir Partyka.

Honorowy patronat nad projektem objął prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zielony
12 lat temu

Edukować nie zaszkodzi, może kilka osób czegoś się nauczy. Gdyby Wajrak przyjechał do TBG to było by to wydarzenie dużego kalibru. Znając życie nie przyjedzie do naszej wioski ale chciałbym się miło rozczarować…

Postaw mi kawę na buycoffee.to
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content