Tarnobrzeg włącznie z osiedlami rolniczymi będzie pokryty siecią bezpłatnego Internetu

Od 3 marca, po wygaśnięciu umowy z miastem, Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa zaprzestała dostarczania sygnału do urządzeń HotSpot. – To były tylko cztery HotSpot’y w centrum miasta, chcemy załatwić sprawę kompleksowo, aby pokryć siecią całe miasto – tłumaczy w rozmowie z portalem NadWisła 24 prezydent Mastalerz.

Jak wyjaśnia portalowi NW24 prezydent, w założeniu przyjęta zostanie oferta firmy, która na okres dwóch lat przejmie funkcję dotychczasowych czterech HotSpot’ów, stawiając na swój koszt ok. 20 tych urządzeń, które obejmą swym zasięgiem również osiedla rolnicze.

– W roku 2006-07 prowadziłem batalię o bezpłatny Internet na terenie miasta. W związku z tym, że męczyłem ówczesnego prezydenta o HotSpot’y, – ( czyli punkty dostępu do Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej – przyp. red.) rozwiązano to w ten sposób, że zrobiono to „na sztukę”, postawiono cztery HotSpot’y, i niewielu mieszkańców miało dostęp do darmowego Internetu. Przez cztery lata nie powstało nic.

– Od grudnia począwszy kilka firm złożyło bardzo interesującą propozycję dla miasta, polegającą na tym, że to nie my będziemy ponosić koszt zakupu HotSpot’ów, w przeciwieństwie do poprzedniej sytuacji, w której to miasto zakupiło urządzenia a spółdzielnia tylko je wystawiła.

– Ponieważ dotychczasowa umowa ze spółdzielnią wygasła, nie przedłużamy jej, a zainstalowane uprzednio HotSpot’y zostaną zagospodarowane przez firmę, która wygra przetarg –tłumaczy NW24 prezydent.

– Początkowo nie chciałem tego tematu ruszać, gdyż cały czas wierzyłem, że zostanie on rozwiązany dzięki Podkarpackiemu Stowarzyszeniu Sieci Szerokopasmowej – (Ideą Stowarzyszenia są nadajniki, które powodują, że całe miasto posiada Internet. Ma to przeciwdziałać zjawisku „wykluczenia cyfrowego” znacznej liczby mieszkańców Podkarpacia. Przedsięwzięcie społeczeństwa informacyjnego realizowane jest od 2004 roku – przyp.red.). Niestety, jest to wciąż na etapach decyzyjnych, które będą trwały jeszcze ok. dwóch lat – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wit
10 lat temu

Dobrze się zapowiada, w mediach wiele się słyszy jak małą część funduszy EU wykorzystujemy na rozwój internetu. Stara ekipa faktycznie miała gdzieś mieszkańców stawiając 4 hotspoty na odpier…

W Baranowie Sand. mieszkańcy cieszą się i korzystają z darmowego internetu, wiele osób nie musi mieć płatnych ultra szybkich łącz do zwykłego przeglądania stron www i odbierania poczty. Kibicuję temu pomysłowi i mam nadzieję, że długo nie będę musiał czekać na efekt zapowiedzi prezydenta.

Zielony
10 lat temu

To bardzo dobra wiadomość. Wiele miast i miejscowości już dawno jest pokryta taką siecią, przyszedł wreszcie czas na nas. Umowa mi się kończy pod koniec roku, mam nadzieję, że do tego czasu darmówka już będzie hulać. Nic nie ściągam więc darmówka mi wystarczy(w Baranowie działa elegancko) a 600zł\rok oszczędności mam na co wydać 🙂

nadzieja
10 lat temu

hahaha.. Prezydent obiecuje tylko, a internetu jak nie było tak nie ma.. Internet się odłącza wtedy gdy jest już nowy, a na dzień dzisiejszy biedni mieszkańcy Tarnobrzega zostali bez internetu.. rzecz jasna dzięki pomysłowemu prezydentowi..

TBG
10 lat temu
Reply to  nadzieja

Ilu miałeś tych mieszkańców co korzystali z bezpłatnego internetu? Mam znajomego który z okna widział hot-spota, miał z 200m i qpa. Ja tylko o nim słyszałem. Uważam, że skoro Mastalerz powiedział prasie, że będzie darmowy internet w CAŁYM MIEŚCIE to będzie, na jego stanowisku fantazjować raczej nie można.

nadzieja
10 lat temu

No zapewne będzie, tylko kiedy? A ja osobiście znam wielu użytkowników hotspota, sam mieszkam na dzikowie i mi odbierał doskonale.. także trzymam się tego, iż odłącza się internet wtedy, kiedy jest już nowy..

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content