Kamila Michalik: Dajemy wędkę a nie rybę, chcemy nauczyć organizacje, co zrobić, aby ryba znalazła się na talerzu (fotoreportaż&video HD)

O nowej formie współpracy Urzędu Miasta w Tarnobrzegu z organizacjami pozarządowymi rozmawialiśmy z doradcą prezydenta ds. społecznych Kamilą Michalik.

W ramach współpracy Urząd organizuje konsultacje i szkolenia. – W związku z tym, że prezydent bardzo chętnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi i jest to dla niego bardzo ważna a nawet newralgiczna kwestia, poprosił mnie o to, aby była ona jawna i merytoryczna –wyjaśnia doradca Kamila Michalik.

– To, że np. ogłaszamy program współpracy i konsultujemy go z organizacjami właśnie wynika z tego, że Urząd Miasta chce być transparenty, czyli jawny w działaniu, aby organizacje wiedziały, w jaki sposób są przyznawane pieniądze, na jakiej podstawie, i w jaki sposób będą one oceniane – dodaje.

Działania Urzędu skierowane do organizacji mają zapewnić profesjonalną jakość świadczonych przez nie usług. – W związku z tym, że zasady współpracy są nowe, pan prezydent chce dać narzędzia organizacjom po to, żeby zdobywały one fundusze w sposób klarowny, a jednocześnie uczący ich na przyszłość, stąd szkolenia – wyjaśnia Kamila Michalik.

–Zakładamy ze współpraca będzie trwała i intensywna. Prezydentowi zależy na tym, żeby organizacje były bardziej profesjonalne, żeby radziły sobie nie tylko z pieniędzy miasta, ale również by nauczyły się pozyskiwać środki z boku, czyli z różnych innych funduszy, które będą lub są już udostępniane. Są to w końcu specyficzne instytucje, które są poza rządem, ale nie są biznesem – dodaje.

W opinii przedstawicieli jednej z tarnobrzeskich organizacji pozarządowej, Stowarzyszenia M-Rock, współpraca na linii urząd-organizacja jest bardzo potrzebna. – Pomysł jako taki jest super, występujemy o fundusze po raz pierwszy, te spotkania bardzo ułatwiają nam przebrniecie przez wszystkie kwestie z tym związane.

foto&video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz Lipiec
12 lat temu

Jaka nowa forma współpracy? Przecież konsultacje były już wcześniej (za poprzednika). Poza tym obowiązkiem samorządu jest współpraca z sektorem non-profit.

Pic na wodę
12 lat temu

Brawa dla przedmówcy .

Szkolenie
12 lat temu

Szkolenia też były? Skoro wszystko już było za poprzednika to po co konsultacje?

Stalowolanin
12 lat temu

Co ta Kobieta tam robi?
Boże zachowaj nas od Pani Michalik

Postaw mi kawę na buycoffee.to
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content