Kamila Michalik: Dajemy wędkę a nie rybę, chcemy nauczyć organizacje, co zrobić, aby ryba znalazła się na talerzu (fotoreportaż&video HD)

O nowej formie współpracy Urzędu Miasta w Tarnobrzegu z organizacjami pozarządowymi rozmawialiśmy z doradcą prezydenta ds. społecznych Kamilą Michalik.

W ramach współpracy Urząd organizuje konsultacje i szkolenia. – W związku z tym, że prezydent bardzo chętnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi i jest to dla niego bardzo ważna a nawet newralgiczna kwestia, poprosił mnie o to, aby była ona jawna i merytoryczna –wyjaśnia doradca Kamila Michalik.

– To, że np. ogłaszamy program współpracy i konsultujemy go z organizacjami właśnie wynika z tego, że Urząd Miasta chce być transparenty, czyli jawny w działaniu, aby organizacje wiedziały, w jaki sposób są przyznawane pieniądze, na jakiej podstawie, i w jaki sposób będą one oceniane – dodaje.

Działania Urzędu skierowane do organizacji mają zapewnić profesjonalną jakość świadczonych przez nie usług. – W związku z tym, że zasady współpracy są nowe, pan prezydent chce dać narzędzia organizacjom po to, żeby zdobywały one fundusze w sposób klarowny, a jednocześnie uczący ich na przyszłość, stąd szkolenia – wyjaśnia Kamila Michalik.

–Zakładamy ze współpraca będzie trwała i intensywna. Prezydentowi zależy na tym, żeby organizacje były bardziej profesjonalne, żeby radziły sobie nie tylko z pieniędzy miasta, ale również by nauczyły się pozyskiwać środki z boku, czyli z różnych innych funduszy, które będą lub są już udostępniane. Są to w końcu specyficzne instytucje, które są poza rządem, ale nie są biznesem – dodaje.

W opinii przedstawicieli jednej z tarnobrzeskich organizacji pozarządowej, Stowarzyszenia M-Rock, współpraca na linii urząd-organizacja jest bardzo potrzebna. – Pomysł jako taki jest super, występujemy o fundusze po raz pierwszy, te spotkania bardzo ułatwiają nam przebrniecie przez wszystkie kwestie z tym związane.

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz Lipiec
9 lat temu

Jaka nowa forma współpracy? Przecież konsultacje były już wcześniej (za poprzednika). Poza tym obowiązkiem samorządu jest współpraca z sektorem non-profit.

Pic na wodę
9 lat temu

Brawa dla przedmówcy .

Szkolenie
9 lat temu

Szkolenia też były? Skoro wszystko już było za poprzednika to po co konsultacje?

Stalowolanin
9 lat temu

Co ta Kobieta tam robi?
Boże zachowaj nas od Pani Michalik

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x