Mina przeciwczołgowa na terenie budowy

Dzisiaj rano pracownicy firmy budującej wiadukt przy ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu wykopali podejrzanie wyglądający przedmiot. Policyjny pirotechnik stwierdził, że jest to mina przeciwczołgowa.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie udali się policjanci, powiadomiono również jednostkę saperską z Rzeszowa. W oczekiwaniu na jej przyjazd policjanci zabezpieczają teren. Wojskowi specjaliści zabiorą niewybuch na poligon, gdzie zostanie on zneutralizowany.

W trwającym sezonie prac rolniczych i robót budowlanych tego typu znaleziska mogą być bardzo częste, gdyż pod powierzchnią ziemi tkwi jeszcze sporo niewypałów z okresu I i II wojny światowej. Policja apeluje, aby o każdym odnalezieniu niewypału lub niewybuchu natychmiast powiadomić funkcjonariuszy. Pamiętajmy, że każda próba manipulacji przy takim znalezisku, bądź sama obecność w jego pobliżu może mieć tragiczne konsekwencje.

foto&źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Saper
10 lat temu

Minę to musieli mieć saperzy jak zobaczyli, że to koło od drezyny… 🙂 Saperzy z Rzeszowa zrobili sobie kursik wiadomo, że z kołami od drezyny żartów nie ma 🙂

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content