Prezes Ciszewski: Wierzę, że porozumienie będzie podwaliną do utworzenia w Tarnobrzegu Szkoły Mistrzostwa Sportowego (fotoreportaż& video HD)

Porozumienie w sprawie objęcia przez Klub Siarka patronatu nad klasami sportowymi w tarnobrzeskim Gimnazjum nr 2 podpisane zostało dzisiaj, na terenie placówki szkolnej. Na zwołanej z tej okazji konferencji prasowej obecni byli przedstawiciele władz miasta, prezes Klubu Siarka oraz dyrektor szkoły.

Współpraca pomiędzy Klubem Sportowym Siarka Tarnobrzeg i Gimnazjum nr. 2 trwa już sześć lat. Dzisiejsze porozumienie jest sformalizowaniem dotychczasowej współpracy pomiędzy Samorządem Miejskim, Klubem Siarka i Gimnazjum.

– Doskonalenie systemu szkolenia dzieci i młodzieży stanowi priorytet w strategii rozwoju Klubu Sportowego Siarka – wyjaśnia podczas konferencji prezes Klubu Siarka Grzegorz Ciszewski.

– Współpraca ta powinna przynieść wymierne i długofalowe efekty. Wierzę, że dzisiejsze porozumienie będzie podwaliną do utworzenia w Tarnobrzegu Szkoły Mistrzostwa Sportowego o profilu piłkarskim – dodaje.

Dyrektor placówki Grzegorz Kokoszka zwrócił uwagę na podwójną funkcje, jaką do spełnienia ma placówka szkolna o charakterze sportowym. – Staramy się, aby nauka i rozwój sportowy dziecka szły ze sobą w parze. Tego wymagają od nas rodzice.

Prezydent Mastalerz przy okazji dzisiejszej uroczystości wspomniał o swoich piłkarskich marzeniach.- Marzy mi się i będę czynił starania w tym kierunku, żeby Podkarpacki Związek Szkolenia Młodzieży Piłkarskiej znalazł się w Tarnobrzegu, jako miasto mamy najbardziej atrakcyjną ofertę, w kwestii obiektów i bazy sportowej.

Po konferencji uczestnicy próbowali swych sił w piłkarskiej sztuce strzelania rzutów karnych.

Zobacz całą konferencję w zapisie video HD.

foto& video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
fantom
12 lat temu

Taka szkoła w Tarnobrzegu to by była duża promocja miasta ale wpierw działające kluby sportowe muszą wyjść na prostą… Młodzi powinni mieć dobry wzór do czego dążyć.

Maniek
12 lat temu

Grzegorz w wyjściowo-sportowym stroju, pod czujnym okiem trenera strzela karnego… trafił w bramkę? 🙂 Fajnie wyglądają chłopaki w gajerkach jak kopią piłkę 🙂

Arek
12 lat temu

Prezes zawsze trafia… 🙂

Zenon
12 lat temu

Szczególnie jak bramkarz zamiast bronić po prostu ucieka z bramki…

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content