Wózkarze z IKS Tarnobrzeg Żyłka i Nalepka rozpoczynają walkę o Paraolimpiadę Londyn 2012.

10 marca 2011 roku w Eger rozpoczynają się Międzynarodowe Mistrzostwa Węgier w Tenisie Stołowym Hungarian Open 2011, w których wezmą udział dwaj zawodnicy na wózkach z IKS Tarnobrzeg, Reprezentanci Polski Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka.

Udziałem w tym turnieju rozpoczynają oni udział i walkę z zawodnikami z całego świata w turniejach eliminacyjnych do Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012.
Maciej i Krzysztof to wielokrotni medaliści Indywidualnych Mistrzostw Polski, Pucharu Polaki i turniejów międzynarodowych.

W tym roku czeka ich mnóstwo startów w turniejach zagranicznych i turniejach krajowych. Obaj zawodnicy mają ogromne szanse wywalczenia awansu do przyszłorocznej Paraolimpiady w Londynie. Pod koniec marca będą brali udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Włoch razem z trzecią nadzieją z Tarnobrzega młodziutką Karoliną Pęk, która w wieku 14 lat ma również szansę by znaleźć się w Londynie, przeżyć piękne chwile i poczuć atmosferę Paraolimpiady.

Tę trójkę zawodników w kwietniu czeka występ w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Drzonkowie gdzie wraz z Markiem Taczalskim, Tomkiem Rusinowskim i trenerem Jackiem Lachorem jadą walczyć o medal.

W maju czekają ich występy w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowenii, Holandii i Słowacji oraz w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Cetniewie (z pozostałymi zawodnikami IKS Tarnobrzeg).

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznych Indywidualnych Mistrzostw Polski Maciej Nalepka wywalczył dwa złote medale (singiel, debel) i jeden brązowy (mikst), Krzysztof Żyłka złoty medal (debel), a Karolina Pęk(singiel) była brązową medalistką tej imprezy.

W czerwcu to następne bardzo ważne zawody, występ w Międzynarodowych Mistrzostwach Rumunii. Druga połowa roku to kolejne występy w Kadrze Polski m. in. w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec, Anglii, oraz debiut w Mistrzostwach Europy w Chorwacji i na koniec Puchar Polski w Radomiu (wystąpią dwie drużyny IKS Tarnobrzeg).

Odpowiednia zdobycz punktowa i zajęcie wysokiego miejsca w rankingu światowym umożliwi im uczestnictwo i walkę o medale w Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie.

Tego życzymy całej trójce bo ich udział w eliminacjach, debiut w Mistrzostwach Europy w Splicie i start w Londynie byłby doskonalą promocją Tarnobrzega i klubu.

Foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content