Impresje muzyczno- satyryczne w TDK ( 1 część fotoreportażu & nagrania video HD)

Koncert w wykonaniu grupy wokalnej z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sand odbył się w piątek w TDK. Licznie zgromadzoną publiczność dodatkowo rozbawiał satyryk z Piwnicy pod Baranami Andrzej Talkowski.

Grupa zaprezentowała szeroki repertuar, na który składały się utwory i skecze znanych wykonawców.

Jak tłumaczy w rozmowie z portalem NadWisłą 24 instruktor MGOK w Baranowie i ŚDK w Skopaniu Wojtek Gwoździowski – repertuar złożony jest z utworów innych wykonawców, ponieważ jesteśmy artystami- odtwórcami. Większość tematów satyrycznych zapożyczyliśmy z kabaretu Rafała Kmity.

– Jeśli chodzi o piosenki to zagraliśmy dzisiaj m.in. utwór Budki Suflera „Jest taki samotny dom”, wielki, choć trochę zapomniany przebój Grażyny Łobaszewskiej „Gdybyś”. Na finał zaśpiewaliśmy znany chyba wszystkim utwór Maryli Rodowicz „ Wielka woda”.

Na koncercie nie zabrakło wzruszających chwil, kiedy ze sceny popłynęły dźwięki sztandarowej piosenki z repertuaru Piwnicy pod Baranami „Przychodzimy, odchodzimy”. – Poprzez ten utwór chcieliśmy w tym szczególnym, tragicznym roku, w którym dotknęła nas tragedia powodzi i katastrofy, uzmysłowić naszą tymczasowość tutaj na ziemi – wyjaśnia NW24 Wojtek Gwoździowski.

Premiera Impresji odbyła się w listopadzie, w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu. – Co roku przygotowujemy nowy repertuar, na wiosnę, zaprezentujemy Wiosenne Igraszki, czyli spektakl w konwencji tanecznej – wyjaśnia NW24 instruktor.

– Szykujemy również potężny Koncert Wielkanocny, z tego tytułu połączyliśmy siły, wystąpi w nim 20 wokalistów, z Baranowa, Tarnobrzega i z Sandomierza. Zaprezentujemy repertuar gospel-rockowy, takie mocno zaśpiewane pieśni chwały. Koncerty z tego cyklu gramy już od kilku lat, ale z roku na rok staramy się podwyższać ich poziom – dodaje.

O profesjonalizmie grupy świadczą nie tylko nagrody i wyróżnienia, ale również zainteresowanie młodzieży chcącej przyłączyć się do zespołu.- W tej chwili nie musimy się bardzo starać w kwestii naboru nowych członków. Młodzież widzi, że prezentujemy już pewien poziom, że można się dzięki nam zaprezentować, i sami się zgłaszają, traktując to, jako pewien prestiż. Czasami musimy robić pewną selekcje, liczą się Ci, którzy wykazują najwięcej zaangażowania i chęci – tłumaczy NW24 Wojtek.

W najbliższym czasie członkowie grupy spróbują swych sił w konkursie Piosenki Angielskiej oraz w konkursie Wygraj Sukces. Życzymy powodzenia.

Już wkrótce kolejna część fotoreportażu& nagrania video HD. Zapraszamy

Foto&video: Piotr Morawski


Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marzenka
13 lat temu

Wyśmienita impreza, byłam pierwszy raz i super się bawiłam. Artyści zawodowacami(z jednym wyjątkiem) nie są a zaprezentowali się REWELACYJNIE. Ogromne brawa dla organizatorów i wykonawców.

Robercik
13 lat temu

Bardzo podobały mi się te impresje. Też byłem pierwszy raz i gdy tylko będzie możliwość zobaczyć kolejny raz podobny materiał to z przyjemnością się na niego wybiorę. Brawo!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content