Brąz dla Nalepki i Żyłki ( zdjęcia)

Tenisiści stołowi IKS Tarnobrzeg wywalczyli brązowy medal w Międzynarodowych Mistrzostwa Węgier w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych – Hungarian Open 2011. Zawody rozegrane zostały w dniach 10- 13  marca w Eger.

Wózkersi z Tarnobrzega pokonali reprezentantów gospodarzy Józsefa Kis-Juhasza i Janosa Dollensteina 3: 0 oraz drużynę mieszaną rumuńsko – włoską PetruIfrosa, Daniele Paone również 3:0.

Ulegli natomiast drużynie hiszpańskiej w składzie Miguel Rodriguez Martinez, Francisco Lopezo Sayago 1: 3 oraz drużynie niemieckiej Dietmarowi Koberowi i Wernerowi Burkhardtowi 0:3.

Turniej drużynowy składa się z dwóch gier singlowych i debla, jeżeli mecz jest dalej nierozstrzygnięty to rozgrywa się jedną lub dwie gry singlowe.

Brązowy medal w turnieju drużynowym w klasie startowej 4 to kolejny sukces tych zawodników, którzy od ponad pięciu lat zdobywają medale dla Tarnobrzega i teraz również kolejny medal dla Reprezentacji Polski.

Udziałem w tym zawodach rozpoczęli oni rywalizację w turniejach eliminacyjnych do Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012.

W tym roku czeka ich mnóstwo startów w turniejach zagranicznych i turniejach krajowych. Obaj zawodnicy będą walczyć o awans do przyszłorocznej Paraolimpiady w Londynie. Za chwilę 22 marca będą brali udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Włoch razem z trzecią nadzieją z Tarnobrzega młodziutką Karoliną Pęk.

Tę trójkę zawodników w kwietniu czeka występ w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Drzonkowie gdzie wraz z Markiem Taczalskim, Tomkiem Rusinowskim i trenerem Jackiem Lachorem jadą walczyć o medal.

Na początku kwietnia również Maciek, Krzysiek wraz z Radkiem Ziębą IKS Tarnobrzeg będą brali po raz pierwszy udział w Czechach w Hodonin w Środkowoeuropejskiej Lidze Tenisa Stołowego na Wózkach2011.

W maju czekają ich występy w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowenii, Holandii i Słowacji oraz w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Cetniewie (z pozostałymi zawodnikami IKS Tarnobrzeg).
Przypomnijmy, że w ubiegłorocznych Indywidualnych Mistrzostw Polski Maciej Nalepka wywalczył dwa złote medale (singiel, debel) i jeden brązowy (mikst), Krzysztof Żyłka złoty medal (debel), a Karolina Pęk (singiel) była brązową medalistką tej imprezy.

W czerwcu to następne bardzo ważne zawody, występ w Międzynarodowych Mistrzostwach Rumunii. Druga połowa roku to kolejne występy w Kadrze Polski m. in. w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec, Anglii, oraz debiut w Mistrzostwach Europy w Chorwacji i na koniec Puchar Polski w Radomiu (wystąpią dwie drużyny IKS Tarnobrzeg).

Odpowiednia zdobycz punktowa i zajęcie wysokiego miejsca w rankingu światowym umożliwi im uczestnictwo i walkę o medale w Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie.

STARTY w 2011

Międzynarodowe Mistrzostwa Włoch Lignano Master Open2011 – 22-27 marzec (Włochy)

Pierwsza runda Środkowoeuropejskiej ligi 2011 – Tenisa stołowego na wózkach – 1-3 kwietnia Hodonín – Czechy

Drużynowe Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym – 8-10 kwietnia Drzonków

Międzynarodowe Mistrzostwa Słowenii 8thSlovenia Open 2011 – 3-8 maja (Lasko – Słowenia)

Międzynarodowe Mistrzostwa Holandii Dutch Open 2011 – 13-15 majaRoterdam (Holandia)

Indywidualne Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym – 20-22 maj Cetniewo

Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji Slovakia Open 2011 – 24-29 majaPiestany (Słowacja)

Międzynarodowe Mistrzostwa Rumunii Romanian International Open2011 – 2-5 czerwiec Cluj-Napoca (Rumunia )

Międzynarodowy Drużynowy Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – Tarnobrzeg 2011 – 10-12 czerwca Tarnobrzeg

V Turniej Tenisa Stołowego Najlepszych w Polsce Zawodników na WózkachTOP 10 – TETRA TOP – TOP KOBIET Tarnobrzeg 2011 – 2-4wrzesieńTarnobrzeg

Międzynarodowe Mistrzostwa Czech Czechy Open 2011 – 7 -11 wrzesień Ostrawa (Czechy)

Międzynarodowe Mistrzostwa AngliThe British Open 2011 – 13-18wrzesień Sheffield (Anglia)

VIII Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego na Wózkach – 23-25wrzesieńPuławy

Puchar Polski w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych– 7-9 październik Radom

Mistrzostwa Europy European Championships 2011 – 19-30 październik Split (Chorwacja)

Info& foto: Radek Zięba/IKS Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content