Wisła zatopiła Ostrowiec (fotoreportaż oraz video HD)

Szczypiorniści Wisły Sandomierz rozgromili we własnej hali KSZO Ostrowiec 47: 30 (17: 11) w XVII kolejce drugoligowych rozgrywek piłki ręcznej. 600. bramkę dla Wisły zdobył w ostatniej sekundzie meczu Piotr Kutek.

Spotkanie nie należało do najpiękniejszych, Sandomierzanie momentami dostosowywali poziom swojej gry do wymagań gości, stąd dużo niecelnych podań, i nieprzygotowanych rzutów. – To był dość dziwny mecz, byliśmy troszkę ospali, no cóż, KSZO to nie jest przeciwnik z kategorii tych najsilniejszych, nie mniej jednak dzisiaj postawił dość duży opór – powiedział w rozmowie z portalem NadWisła 24 kierownik Wisły, Marcin Syta.

– Poprzeczka nie była wysoko postawiona, nie wykorzystaliśmy wielu dogodnych sytuacji do zdobycia bramki – oceniał dla NW24 trener i rozgrywający gości w jednej osobie, Tomasz Radowiecki.

Rozprężenie w szeregach wicelidera było szczególnie zauważalne w końcówce pierwszej połowy meczu, kiedy to goście zdobyli 6 bramek, na które sandomierzanie odpowiedzieli tylko trzykrotnie. – Ciężko jest zmotywować i zmobilizować do gry drużynę, jeśli przeciwnik jest słabszy i bardzo dobrze znany – tłumaczył NW24 Marcin Syta.

Słabsze momenty gry, nie przeszkodziły Sandomierzanom w dyktowaniu warunków na parkiecie. Dominacja była widoczna szczególnie pod koniec meczu, kiedy to wyraźnie osłabieni goście nie potrafili dotrzymać kroku wyżej notowanym rywalom. Dzięki świetnej grze w ataku tria Ogrodnik –Kutek- Dusak, wspomaganego dobrą grą defensywną, Wiślacy sukcesywnie powiększali swą przewagę.

Dość powiedzieć, w ciągu ostatnich 10 minut meczu gospodarze „pozwolili” oddać gościom zaledwie 4 celne rzuty na bramkę, przy 11 własnych. Ostatnią bramkę w meczu i 600. dla Wisły w tym sezonie, zdobył Piotr Kutek. – Nie emocjonujemy się tym zbytnio, padła 600, czekamy na 700 – skomentował dla NW24 kierownik Wisły. – Cieszy dwa punkty, poziom gry nie był zbyt wysoki, za tydzień jedziemy do Przeworska, to będzie już trudniejszy mecz, niemniej jednak jesteśmy optymistami – dodał.


SPR Wisła Sandomierz: KSZO Ostrowiec 47:30 (17:11)

WISŁA: Ogrodnik (12), Kutek (8), Dusak (8), Pawelczyk (6), Karbownik (4), Szklarski (2), Guz (2), Białkowski (2), Małecki (1), Surma (1), Smardz (1), Cupisz, Ogorzałek, Skowron

KSZO: Zymiera (10), Radowiecki (6), Kuc (5), Sitkowski (3), Gajewski (3), Cukierski (2), Chmielewski (1), Palkiewicz, Jary, Lipka, Nowak, Szewczyk

Foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content